Skupinu geniálních přátel silně znepokojí podivné události. Velká záhada má kořeny až v dobách čínské kulturní revoluce. (Netflix)

Hootik

totálně nudnej úvod do seriálu, kde se něco děje, až v poslední minutě... je to tak nudný a špatný až mě to donutilo napsat textovou recenzi... knihy sem nečetl a nevidel cinskej seros... ()

Tom10000

1.díl 1.série, prozatím jediné z celého seriálu. Děj začíná pohledem na propagandistickou akci, konající se v Číně v šedesátých letech. Učitel fyziky je zde před stovkami stoupenců komunistické revoluce ponižován za své kapitalistické pojetí celého světa. Posléze je k smrti zbit. O šedesát let později skupina vědců zkoumá fyzikální jevy ve vesmíru a obeně kolem nich, kupříkladu s pomocí urychlovače částic. Bohužel, v poslední době jim vychází doslova nemožné výsledky, jež celé pojetí vědy ničí. A aby toho nebylo málo, někteří z nich mají před sebou vidinu odpočtu, kvůli níž jich (čili vědců) už nemálo zemřelo. Místní policejní agentura si s případem neví rady. Má jen dvě stopy: onen odpočet, a podivnou videohru skrývající se ve zdánlivě nevinném kusu železa v podobě virtuálních brýlí. Hlavní hrdinka číslo jedna k nim přijde po smrti ženy, jež skočila do propasti ve středu čehosi jako chladící věž. Hlavní hrdinku číslo dvě zase trápí ona vidina odpočtu. Seznámí se s dívkou, jež o ní ví více než ona sama, což ji donutí uposlechnout její podivný příkaz: ať se podívá na nebe o půlnoci, zdali "nezamrká". To se také stane. Ale proč? Před šedesáti lety skončila dcera potrestaného fyzika v pracovním táboře. Po sérii příhod je málem strčena před soud. Nakonec ale skončí ve vojenském objektu. Z počátečních zbraňových výzkumů se vyvine snaha komunikovat s vesmírem. To je to, co vlastně naše hlavní hrdinka vidí i mimo odpočet, jež je právě onou morseovou hrou. (...). 90 procent. Slušný rozjezd. ()

malyLibor

Pro mne dost překvapení. Četl jsem knihu a ta má očekávání hodně zklamala. První díl jejího filmového zpracování překvapil. Samozřejmě, dřív bych byl zhnusen tzv. genderovou a rasovou korektností, kdy autoři obsazují postavy v knize mužské ženskými herečkami, přestože je to naprosto nesmyslné, ale co už. V některých částech světa a společnosti tahle zvrhlost prostě zvítězila a člověk může buď zahodit veškerou techniku a odstěhovat se do jeskyně, nebo na tuhle zvrácenost přistoupit. Na mne je v jeskyních zima a přiznám se, že se raději dívám na geniálního hlavního hrdinu v podobě barové tanečnice než poďobaného Číňana, takže to nějak zkousnu. Ovšem jinak mne úvodní díl zaujal a vtáhl do děje asi tak 100x více než první čtyři pětiny knihy. Na knize mi navíc vadilo to, že od začátku bylo jasné, o co se tam jedná a jaká bude zápletka. Potěšilo mne, že při dočtení jsem nebyl zklamán a bylo to přesně tak, jak jsem si asi od čtvrté kapitoly myslel :-) Takže já jsem spokojen a strhávám hvězdičku za genderovou a rasovou korektnost v castingu. ()

Monyfik odpad!

Chudák spisovatel, ten se asi musí divit, co to vlastně vzniklo z jeho knihy. Typický netshix, překroucíme co můžeme, obsadíme jiná pohlaví, hlavně ať se to líbí všem. ()