Kdo přežije - Amazonie

Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2003

Účinkují:

Jeff Probst (moderátor), Jenna Morasca

V pořadí již šestá série, tentokrát z Jižní Ameriky. Natáčelo se v severozápadním brazilském státě Amazonas v okolí řeky Río Negro, která se vlévá do Amazonky. Pro natáčení byla využita soukromá přírodní rezervace Floresta da Vida a zázemí hotelu The Ariau Amazon Towers. (obivan568)

Moly

Ultimátní zábava, a to především díky jednomu z nejlepších strategických hráčů a zároveň jednomu z mých největších oblíbenců, Robovi C. Série nabízí vše, co je třeba - od divácky zajímavé lokace, přes výtečné twisty, a to jak ze strany produkce (výběr hráčů do nových kmenů byl mnohem zajímavější, než pouhé náhodné tahání šátků), tak ze strany hráčů (první a doposud (od první až po 26. sérii) jediné, pokud mne paměť neklame, přenechání individuální imunity v rámci strategie, která se posléze vyplatila) po především vynikající casting. A jako sladká třešnička na dortu - jedny z nejvtipnějších zpovědí při hlasování (obzváště díky Robovi). Favorit: Rob; Oblíbenci: Deena, Christy, Matthew; Prudiči: Roger, Joanna. ()

dEst28

Amazonie se mi líbila méně než Samoa, Palau, Borneo nebo Čína hlavně kvůli soutěžícím. Jenna a Heidi sice krásný holky, ale celkově soutěžící mi moc sympatický nebyli. Akorát ten magor Matthew byl zajímavej.. Ale i tak hodně zajímavá série, která mě jako ostatní stejně chytla. ()

Trixinka

SPOILERY........Jedna z mála sérií, která mě nebavila. Na jedné straně nadržení chlapci, kteří nejvíc času řešili, která holka má hezčí prsa nebo zadek. Na druhé straně banda holek, které jako první perou šátky místo stavby přístřešku (pak taky zmoknou že :D ).Dále nás neustále upozorňují na to, jak jsou krásné, mladé ...... Vítězka mě nenadchla, trošku mi vadilo její sobecké jednání (např. aukce - každý soutěžící má nějakého příbuzného či kamaráda, o kterého se třeba bojí, o to není jeho touha po dopisu menší než Jenny). Oblíbenci: Butch, Matthew a Christy ()

Wyrdas

Má druhá zkušenost s "Kdo přežije" pod vedením Jeffa. Musím přiznat, že na začátku tohoto maratonu jsem hned v šoku. Amíci jsou intelektuálně, logicky i empaticky úplně někde jinde... někde mezi opicí a cvičenou opicí. Je to až do očí bijící dnes již klišé. Jestli tohle nejsou ti nejhloupější zástupci toho nejhloupějšího národa, tak tohle není Amazonie. Kluci proti holkám: Ti chlapi vypadali namakaně, jako že sportují a umí to v životě, ale neudrží ani balanc. Nechápal jsem to soukání, vždyť i kdyby pětkrát spadli ve stoje, stále by to bylo rychlejší. A oni popadali i prakticky v leže. A pak ta skládačka? Tohle mají být jejich zástupci inteligence? Tohle je vážně ukázka hlouposti. A holky? Docela se bojím, že jim chlapi skočej na kozu a oni to snad ještě vyhrajou. Mě poser, to jsou nervy. Možná je to jen na první dobrou, ale úvodnímu dílu za 5*. Bouřlivé vztahy: Docela vláčnej díl. Ženy jsou bez organizace, strategie i jakéhokoli použitelného talentu. Celé se to táhlo a vleklo v ryrtmu puberťáckých malicherností. Musím přiznat, že v soutěži o imunitu bych pohořel jak Hus. 3* Do toho holky: "Máme lepší těla a o to tu jde" ... vs: nejsme rasisti, ALE" to je ukázka elit, až to hezký neni. A stále řeší malichernosti. 2* V pasti: Já už ani nevěřil, že by chlapi dokázali dřív zapálit oheň, nebo nachytat víc ryb! :D Fakt jsem měl pochybnosti vůči tomu, předvedli minule. Ženy ukázaly jen přehlídku arogance, v duchu prozatím celé hry. Celkově to ale byl svižný díl a o "napětí" nebylo nouze. 4* Víc než se zdálo: Prozatím nejsilnější díl. Výzva, strategie, příjemná změna. Jestli jim nestvrdne... rozum... je to na dobré cestě! 5* Divoké holky: Na jednu stranu chápu, že po určitém odloučení chlapovi klesají nároky... ale teď upřímně. Ony jsou jako hezké? Každá jednotlivě je čistý průměr, ne-li hůř. Ta laťka z pohledu chlapa je tam opravdu nízko. A nejen u krásy žen, nýbrž i u inteligence mužů. 3* Noci s nepřítelem: Matthew je vážně zvíře, dokážu si ho představit v nějakém hororu! Ale teď vážně... to, že chlapům po téhle imunitě nedošlo, jak to doopravdy je... to je ukázkou neuvěřitelné debility! A boje tohoto typu jsou, nezlobte se na mě, trapné. Sledování tohoto dílu uráží zástupce Homo sapiens sapiens ve mě. Upřímně, pravděpodobně by to urazilo i habilise. 1* Kruh: Do teď každej brečel o sexu, ale na otázku, na co myslej od samého začátku nejvíc je jednohlasnou odpovědí jídlo? Jako chápu, že jim Jeff nemohl jako odměnu dát ženu lehkých mravů... ale tak... no dobře. Každopádně dávám plný počet, protože vypadla ta jediná soutěžící, které jsem to opravdu přál. Mužatky ven! A kdyby nebyla i ona úplně retardovaná, nikdy by se to nestalo. Měla ty zbylé opičky dobře vycvičené. 5* Amazonské opakování: Příjemné shrnutí + perfektní vystřižené scénky. Dokreslují situace proč co a jak. 4* Otázky a odpovědi: Přehrávání, špína a faleš. Nechápu, že ji na to skočili. Tohle se mi nelíbilo ani herně. 1* Kyselé hrozny: Já těm holkám prostě nevěřím ani ten šerednej nos mezi očima. Jsou falešné jak Bureš. Nakonec ale krásný zvrat. Ale měli to zahrát lépe, když byla možnost. Po dlouhé době akční díl. 5* Tábor v plamenech: Matthew si to zasloužil, je to frajer a pan HRÁČ. Požár docela pobavil, zejména pak vše, co se točilo kolem Butche. S vyřazením jsem spokojený. 5* Finálová čtyřka: Souhlasím s tím, že slova jako čest či poctivost v podání těchto hráčů ztratila svůj význam. Celkově vzato si jsem jistý tím, že Rob si skutečně zasloužil být ve finálové dvojce s Mattem. Jenna si nezasloužila vyhrát, nezasloužila si být ani ve čtyřce. Ale mohlo to dopadnout hůř. Kupodivu Jenna dokázala během cesty z Amazonie do USA nabrat zpět svá kila + 10 navíc jako bonus. Tomu říkám jojo efekt v praxi :D 4* A je konec: Dobré zhrnutí Amazonie, vytáhli z toho to nejlepší a dobře to odlehčilo "hru". Ohledně Heidi by mě zajímalo, co je to nadprůměrné IQ. Jelikož jsem ji od začátku do konce považoval za tupou krávo, doufám, že mě nezesměšní vyšším IQ jak 144. Závěrem to zakončím nejvyšším počtem: 5*. Celá Amazonie má průměr 3,7, tedy krásné 4*. Oblíbenci: Matthew, Rob, Butch, Christy. Neoblíbení: Jenna, Heidi, Deena. () (méně) (více)

Crazynka

Dle mého názoru bezkonkurenčně nejlepší řada Survivoru od začátku až do konce. A myslím, že ji ani jiná nepřekoná. Počáteční rozdělení kmenů zajímavý experiment, krásná příroda, super výběr soutěžících. Vítězství jsem přála někomu jinému, ale ani to mi dojem nepokazilo. Poslední kmenová rada měla skvělou úroveň. Nej hráči : Matt, Christy. TOP SURVIVOR!!! ()

Radim1.

Jako jooo dost dobrá série, slabších 5*, ale přece 5. To, že to vyhraje, někdo, kdo si stěžuje, nic neudělá a brečí tam, jak strašně chce skončit, že to nezvládá, no "tleskám" vám poroto... A ještě, když Heidi prohlásila, že mezi její přednosti patří inteligence, tak jsem málem umřel smíchy, však jediné co na ní bylo zajímavé, byly ty její prsa :D. Jinak Rob to tam pěkně míchal a hrál si s ostatními a Matt by určitě přežil na ostrově v klidu sám. ()

snebka

Text obsahuje spoilery!!! Určitě nejlepší z prvních šesti řad. Rob se z nemohla vyklubal ve fantastického hráče a každým dílem jsem mu fandil více a více není náhodou, že už je také v síni slávy Kdo přežije. Dost nečekaně se do finále dostal Matthew, který měl po sloučení hlavu na špalku, ale díky tomu, že si ho do "svých" řad vybral Rob skončil až tam, kde skončil. Jenna byla silná v individuálních soutěžích a vítězství si zasloužila. Mí favorité: Dave, Rob 88/100 ()

Boudyy

Já pořád nechápu, co všichni viděli na Heidi a Jenně, na těch dvou vychrtlinách. Jo, Deena, to byla jiná kunda. A taky dobrá hráčka a moje favoritka, společně s Rogerem, Christy a ke konci Matthewem. Naopak mě vyloženě sral ten blbeček Rob, který vždycky všechno říkal tak strašně cool a hrozně vtipně a tvářil se u toho jak parodie na přiteplenýho rapera. Dále jsem neměl rád ještě pár ženských, které ale hodně brzo vypadly, což bylo dobře. Ve finále jsem to přál Mattovi, škoda, ale je to hra. ()

WolfIssen

Rozhodně velice zajímavá série už jenom proto, že všichni soutěžící, jak kluci, tak holky jsou na tom fyzicky velice dobře. Oblíbený soutěžící: samozřejmě pološílený Matthew :-D Podle toho, co jsem o něm četl na netu, je to přesně ten typ člověka, který se sem absolutně hodí. Nejhezčí holka: Jenna Morasca :-* ()

PlysovyMacko

Prijemna zmena - nesutazi sa na plazi opusteneho ostrova, ale uprostred dzungle. Na zaciatku su kmene rozdelene podla pohlavi a su vidiet rozdielne priority - muzi si postavia pristresok a zeny spia na zemi a peru si satky a gatky. Fandila som hluchej Christy a Robovi, ktory jediny bol na sto percent zapojeny do hry, ostatni vyzerali, ze prisli len na dovolenku. Tie sliepky, co stale opakovali, ake su krasne boli na facku. Finale sklamanie - hraci sa velmi neobhajovali ani porota ich moc nepodusila. Vitaz sklamanie - jedine, co dokazala v hre bolo, ze vyhrala posledne dve imunity. ()

swinevenca

Trapas, takhle línej vítěz, kterej udělal během série kulový a vyšly mu až poslední dvě imunity. Pravda nejlepší hráč Rob mě i nejvíc sral, ale to vítězství by si zasloužil víc a překvapení na konci tomu nechybělo, včetně dominantního finále. Starý kořeni zas dostali na prdel, protože mladejm vadila trochu buzerování při jejich nicnedělání, i když Roger byl na ránu i bez toho poroučení a celkově jsem měl problém si v Amazonii najít oblíbence. ()

Dejvid17

jedna z top sérií, spoustu nečekaných zvratů, spoustu překvapených lidí svým vyřazením a já nejvíc překvapený, když vyhrála Jenna, Matt si to zasloužil daleko víc, makal jako šroub. ()

unclejack

Vyzerá to, že každý Survivor z Brazílie ma poriadne chytil. Po mojich najobľúbenejších Tocantins prichádza Amazon a ten som si zamiloval takmer rovnako. Rozdelenie na chlapov a ženy je fajn a páni podcenili silu nežnejšieho pohlavia - to im dala zožrať hlavne Deena, obzvlášť si užívala vypadnutie Rogera. Prostredie Amazonky je nesmierne náročné, po fyzickej alebo psychickej stránke, a čoskoro sa ukázalo, kto zvláda prežiť uprostred amazonských pralesov - lovec Matthew, zálesák 21. storočia a môj obľúbenec - a kto zasa nie - Janet, Shawna. Po svojom sa s životom v kempe vyrovnáva Rob, hlas ľudu, ktorý mal zábavné komenty a jeho póza v reále som nula, tu však hrám prim bola pomerne zábavná. Do výsledného súčtu musíme započítať aj strategicky hrajúcu Deenu a dvojicu Jenna a Heidi, ktoré sa postarali o najzaujímavejšiu výzvu o individuálnu imunitu. Pri tejto príležitosti ešte spomeniem víťazku - Matthewa obdivujem za jeho nasadenie a schopnosť zblajznúť živú húsenicu, ale tvrdiť, že víťazka si to nezaslúžila alebo že to celú dobu hrala na pretty face je voči nej nespravodlivé - hrala takticky, víťazila vo výzvach a nakoniec si vybrala do finále menej obľúbeného súpera. Vieme o sériách, kde nebola splnená dokonca ani tá posledná podmienka. FAVOURITES Wildman Matthew, Jenna, Rob, Butch ()

Amores

Vyborna sezona. Tri krasne hracky, vtipny Rob a hodne dalsich zajimavych lidi. I zacatek kdy zacly muzi vs zeny me hodne bavil. ()