Kdo přežije

(pořad)
  • Česko Poslední trosečník (více)
Rozhovor 4
Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2000

Režie:

Don Roy King

Účinkují:

Série(46)

Recenze uživatele Wyrdas k tomuto seriálu (2)

Amazonie (2003) (S06)

Má druhá zkušenost s "Kdo přežije" pod vedením Jeffa. Musím přiznat, že na začátku tohoto maratonu jsem hned v šoku. Amíci jsou intelektuálně, logicky i empaticky úplně někde jinde... někde mezi opicí a cvičenou opicí. Je to až do očí bijící dnes již klišé. Jestli tohle nejsou ti nejhloupější zástupci toho nejhloupějšího národa, tak tohle není Amazonie. Kluci proti holkám: Ti chlapi vypadali namakaně, jako že sportují a umí to v životě, ale neudrží ani balanc. Nechápal jsem to soukání, vždyť i kdyby pětkrát spadli ve stoje, stále by to bylo rychlejší. A oni popadali i prakticky v leže. A pak ta skládačka? Tohle mají být jejich zástupci inteligence? Tohle je vážně ukázka hlouposti. A holky? Docela se bojím, že jim chlapi skočej na kozu a oni to snad ještě vyhrajou. Mě poser, to jsou nervy. Možná je to jen na první dobrou, ale úvodnímu dílu za 5*. Bouřlivé vztahy: Docela vláčnej díl. Ženy jsou bez organizace, strategie i jakéhokoli použitelného talentu. Celé se to táhlo a vleklo v ryrtmu puberťáckých malicherností. Musím přiznat, že v soutěži o imunitu bych pohořel jak Hus. 3* Do toho holky: "Máme lepší těla a o to tu jde" ... vs: nejsme rasisti, ALE" to je ukázka elit, až to hezký neni. A stále řeší malichernosti. 2* V pasti: Já už ani nevěřil, že by chlapi dokázali dřív zapálit oheň, nebo nachytat víc ryb! :D Fakt jsem měl pochybnosti vůči tomu, předvedli minule. Ženy ukázaly jen přehlídku arogance, v duchu prozatím celé hry. Celkově to ale byl svižný díl a o "napětí" nebylo nouze. 4* Víc než se zdálo: Prozatím nejsilnější díl. Výzva, strategie, příjemná změna. Jestli jim nestvrdne... rozum... je to na dobré cestě! 5* Divoké holky: Na jednu stranu chápu, že po určitém odloučení chlapovi klesají nároky... ale teď upřímně. Ony jsou jako hezké? Každá jednotlivě je čistý průměr, ne-li hůř. Ta laťka z pohledu chlapa je tam opravdu nízko. A nejen u krásy žen, nýbrž i u inteligence mužů. 3* Noci s nepřítelem: Matthew je vážně zvíře, dokážu si ho představit v nějakém hororu! Ale teď vážně... to, že chlapům po téhle imunitě nedošlo, jak to doopravdy je... to je ukázkou neuvěřitelné debility! A boje tohoto typu jsou, nezlobte se na mě, trapné. Sledování tohoto dílu uráží zástupce Homo sapiens sapiens ve mě. Upřímně, pravděpodobně by to urazilo i habilise. 1* Kruh: Do teď každej brečel o sexu, ale na otázku, na co myslej od samého začátku nejvíc je jednohlasnou odpovědí jídlo? Jako chápu, že jim Jeff nemohl jako odměnu dát ženu lehkých mravů... ale tak... no dobře. Každopádně dávám plný počet, protože vypadla ta jediná soutěžící, které jsem to opravdu přál. Mužatky ven! A kdyby nebyla i ona úplně retardovaná, nikdy by se to nestalo. Měla ty zbylé opičky dobře vycvičené. 5* Amazonské opakování: Příjemné shrnutí + perfektní vystřižené scénky. Dokreslují situace proč co a jak. 4* Otázky a odpovědi: Přehrávání, špína a faleš. Nechápu, že ji na to skočili. Tohle se mi nelíbilo ani herně. 1* Kyselé hrozny: Já těm holkám prostě nevěřím ani ten šerednej nos mezi očima. Jsou falešné jak Bureš. Nakonec ale krásný zvrat. Ale měli to zahrát lépe, když byla možnost. Po dlouhé době akční díl. 5* Tábor v plamenech: Matthew si to zasloužil, je to frajer a pan HRÁČ. Požár docela pobavil, zejména pak vše, co se točilo kolem Butche. S vyřazením jsem spokojený. 5* Finálová čtyřka: Souhlasím s tím, že slova jako čest či poctivost v podání těchto hráčů ztratila svůj význam. Celkově vzato si jsem jistý tím, že Rob si skutečně zasloužil být ve finálové dvojce s Mattem. Jenna si nezasloužila vyhrát, nezasloužila si být ani ve čtyřce. Ale mohlo to dopadnout hůř. Kupodivu Jenna dokázala během cesty z Amazonie do USA nabrat zpět svá kila + 10 navíc jako bonus. Tomu říkám jojo efekt v praxi :D 4* A je konec: Dobré zhrnutí Amazonie, vytáhli z toho to nejlepší a dobře to odlehčilo "hru". Ohledně Heidi by mě zajímalo, co je to nadprůměrné IQ. Jelikož jsem ji od začátku do konce považoval za tupou krávo, doufám, že mě nezesměšní vyšším IQ jak 144. Závěrem to zakončím nejvyšším počtem: 5*. Celá Amazonie má průměr 3,7, tedy krásné 4*. Oblíbenci: Matthew, Rob, Butch, Christy. Neoblíbení: Jenna, Heidi, Deena. () (méně) (více)

Jeden svět (2012) (S24)

Má první zkušenosti z kdo přežije. Dojmy z prvního dílu: Kluci proti holkám. Kluci ukázali, že jsou soutěživí a dokáží strategicky uvažovat. Ženy jsou dost vypočítavé mrchy, nedodrží slovo a jsou zákeřné. Nicméně jsou také plné hněvu, když jim pak muži neotevřeli náruč a oplatili stejnou mincí. 5*. Naprostá neschopnost: Zajímavý díl, vážně jsem doufal, že Kat vypadne. Chlapi jednoznačně vedou. Nicméně jestli jsem měl k homokládě v prvním díle nějaké sympatie, jsou pryč. 5*. Konec jednoho světa: Absolutně jsem nepochopil, proč chlapi neustále dělají ženám laskavosti, když ony nikdy s ničím nepomůžou a chovají se tak panovačně. Tahle demence musela být potrestána. 4*. Mimo mísu: Homokláda je těžkej suverén a i když je tohle moje první zkušenosti z "kdo přežije", i podle reakcí ostatních je to fakt nářez. Legednární díl hned na první dobrou. Na překvapivé kmenové radě jsem vážně věřil, že vyhodí rasistického teplouše. 5*. Parta pitomců: Sorry, ale teplomet je vážně HRÁČ lomeno sráč roku. Fakt toho člověka nesnáším a zároveň obdivuji. Colton je arogantní přizdisráč, ale fakt si umí kolem prstu omotat partu pitomců. Na Christinu jsem ještě zvědavej. 5*. Suvenýr na památku: Na tenhle díl mám jen tři věty. Prolízat se dá až do nejtemnějšího koutu rekta. Karma je zdarma - i pro zazobaný přizdisráče a Boží mlýny melou pomalu, ale jistě. 5*. Krása sloučení: Hodně překvapivé sloučení. Nevím sice, jak moc je to takhle normální, ale přišlo mi to moc brzo. Přesto tohle byl dobře naladěný díl, který udržel napětí až do konce. Naprosto strhující závěr plný změn, to žeru. 5*. Prostě je zničíme: Člověk se začíná plést v tom, kdo je s kým. Tak nějak je to přehlídka lidské podlosti. I když je to hra, nějaké hranice hyenismu by být měly. 4*. Pořádná pecka: Ztrácí to sílu. Výzvy jsou komedie kvůli jídlu a lidi jsou fakt naivní a hloupí. Zejména muži se po celou tuhle show chovají fakt naivně a hloupě. 3*. Nejsem blbá: Do prdele jo! Tak tohle je přesně to, v co jsem doufal! Fakt si to zasloužil, je to kurva hráč! Nicméně, američané jsou vážně hodně debilní národ a dokazují to kde můžou. 5*. Není to konec: Troyzan je fakt frajer, Kim je 100% mrcha. Důkaz je v každém díle. Hlavně Troyzan u té hry krom oné trojice harpyjí skutečně přemýšlí.Škoda, že ostatní jsou jen zombie. A že Troyzan vsadil na špatnou kartu. 4*. To bude chaos: Krásná přehlídka obří dávky sentimentu a jen pro američany uvěřitelných hereckých výkonů. Teď už je to jen fraška. Kat je opravdu naivní holka, ze začátku jsem ji nepřál nic pěkného, ale postupem času jsem měl dojel, že ji Troyzan otevřel oči. Nicméně, je to vážně naivní holčička. 2*. Časovaná bomba: Už je to jen taková fražka Jak je ve hře jen jeden inteligentní manipulat s poskoky, není to ono. Tarzan je sice schopnej, ale s vymytými mozky, které jsou vyplněné jen Kimininými bludy to nemá lehké. Vyloučením Tarzana to pro mě končí. Nepřeji to nikomu ze zbývajících. 2*. Zdání není realita: Co mě opravdu fascinovalo je, jak pomalu ty holky četly (zejména Kim). A potom ty triviální počty na úrovni ZŠ... stereotypy o američanech se opět potvrdily. Je to jak sledovat výstavu zkriplených slepic. Za finálovou čtyřku 1*, za finálovou trojku 3* - ato vlastně spíš jen za tu porotu. Z finálové trojky jsem byl doslova zklamaný a znechucený. A je konec: Poslední díl byl docela oddechový, zábavný a vlastně utekl ani nevím jak. Dal bych plný počet, ale to že Kim vyhrála i diváckou cenu, to mi vzalo víru v lidstvo. 4*. Čistý průměr dělá 3,875 hvězd, čili celá Amazonie má 4*. Oblíbenci: Colton, Michael, Leif, Troyzan, Christina. Neoblíbení: Alicia, Sabrina, Chelsea, Kim. () (méně) (více)