Mezi nepřáteli (S12E11) (epizoda)

• Německo

Unter Feinden

Akční / Krimi / Drama

Německo, 2008, 50 min

100%(4.5.2018)

|100%| (MEZI NEPŘÁTELI – 11.epizoda 11.série) Tak tu máme poslední díl kobry 11 se Semirovým partákem Chrisem Ritterem. Je to už hodně let co skončila tahle série, takže si dovolím vyzradit, že Chris na konci epizody umře tragickou smrtí. Celkově se jedná o velmi napínavou epizodu, kde snad nic nechybí, jen smutný konec Chrise, ale to už mě u kobry nepřekvapuje. Výborná postava hlavního záporáka, Holandana Zandera Kalvuse – ten mě opravdu zaujal. I postava Chrisovi bývalé lásky Tanji. Semir s Chrisem se zde i trochu pohádají. Semir je naštvaný, že s Chrisem spadli do pasti nebezpečných zločinců. Šéfová a ještě s vedoucím akce LKA se do případu zapojí. Takže tu máme po celý čas epizody se furt na co dívat. Akce je výborná. Začátek je perfektně natočen, ke konci moře přestřelek a skvělá (když trochu přehnaná) scéna, kdy Semir padá z vrtulníku a střílí na helikoptéru, která spadne na zem, bouchne, ale hlavní záporák to přežije a uprchne. Takže je jasné, že bude pokračování. Chrisova smrt je velmi smutná. Škoda, že neměl Chris víc dílů v kobře. Hudbu skládal Kay Skerra. Tentokrát byla přímo perfektní. Krásně sladěné hudební motivy, na začátku byla i hezkou variací upravená kobří znělka, ke konci to správně s emocemi gradovalo. Perfektní epizoda se smutným koncem ale.(2.2.2015)

Pokud nepočítám ty pozdější pilotní díly a tu slátaninu Sebevražedné komando, tak tohle je poslední kobráckej řadovej díl kterej jsem viděl a tak to i zůstane. Konec 12 série a nespokojený Burkhard, kterej se mi sice hned po Steinkem nejvíc líbil, ale ta souhra se Semirem prostě neklapala musí být odstřelen. No pojali to docela epicky díl je v pohodě, akorát, že možná měli z Chrisem odstřelit celej seriál a bylo by to důstojný. Jak říkám 12 sérií to pro mě skončilo a na ty další reinkarnace z nevím už kolikátým partnerem nejsem zvědavej.80%(17.2.2015)