poster

Superpolda

 • Hong Kong

  Chao ji ji hua

 • Hong Kong

  超級計劃

 • Hong Kong

  超級警察 2 超級計劃

 • Hong Kong

  Chiu kap gai waak

 • anglický

  Project S

 • anglický

  Police Story 3: Supercop 2

  (neoficiální název)
 • Velká Británie

  Supercop 2

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

Hong Kong, 1993, 104 min

Režie:

Stanley Tong

Kamera:

Ardy Lam
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • HKstars
  ***

  Stanley Tong se v roce 1993 rozhodl rozvinout charakter Michelle Yeoh z Police Story 3 a natočil tak nepřímé pokračování, které však až na pár drobností (včetně Jackieho čestné roličky, která je tak trochu z jiné planety ;) nemá s původní sérií nic společného. Inspektorku Yangovou (Michelle Yeoh) zastihneme v úvodu při bezchybném zásahu proti teroristům (mezi nimiž se mihne i Yukari Oshima) a zároveň tu potkáváme i jejího přítele Fenga (Yu RongGuang). Oba se mají rádi a chtěli by se vzít, nicméně Feng je trochu víc materiálně založen a tak odcestuje do HK (tahle část mi připadá jako otevřená sociální kritika čínské ekonomiky, místy tu jsou ovšem vzletné věty Michelle o tom jak má ráda svou zemi apod., takže těžko říct jestli to byla ironie nebo ne). Feng se však v Hongkongu nehodlá živit taxikařením a se svými ex-kumpány z Vietnamu si zařídí slušně prosperující teroristickou jednotku. A protože z Číny do HK je to co by kamenem dohodil... Zbytek už je jasný jako hospodská facka, nicméně Supercop 2 není z filmů, které byste v recenzích "řezali" za slabý příběh. Ba co víc, v tomhle filmu děj funguje jako ultratenká průsvitná niť na které jsou navlečeny akční scény... Jejich kvalita je ovšem docela sporná. Nevím zda byl Stanley Tong při natáčení Police Story 3 a První rány pod steroidy nebo mu prostě vydatně pomáhal Jackie Chan, ale Supercop 2 v některých okamžicích nesahá těmhle filmům ani po kolena. Tong, jako správný ex-kaskadér, absolutně rezignuje na dějovou stránku a vleče herce z jedné akční scény do druhé. Ale inspirovat se stylem Jackieho Chana, to ještě neznamená se mu vyrovnat - Tongovy akční orgie postrádají lehkost, Michelle je místy podivně toporná (a to je na tom ještě zdaleka nejlíp, takový Yu RongGuang dopadl podstatně hůř) a zbytek herců (i když tu jsou velká jména - Dick Wei, Emil Chau) to bohužel nezachraňuje. V přestřelkách je občas zrychlování až moc viditelné, chybí nebo naopak přebývají zvuky a korunu tempu nasazuje odfláknutá hudba. Stačí vzít kalkulačku a po několika operacích je jisté, že Supercop 2 není tím, čím by chtěl být. Stanley i Michelle se snažili hodně, ale snaha samotná někdy nestačí. Film tak zůstává jen solidní akční kriminálkou na kterou nelze mít přílišné nároky. 50%(21.4.2017)

 • Rominator
  ***

  Jackie Chan (Inspektor Chan) se ve filmu mihne pouze v cameo roli ve dvouminutové scéně, která není do příběhu moc dobře vložena. Inspektor Chan v ní převlečený za ženu zabrání lupičům vykrást zlatnictví. Ze série "Police Story" je ještě zastoupena postava "strýčka" Billa (Bill Tung). Akčních scén nabídne snímek poměrně dost, ale za mínus považuji to, že hlavní hvězda Michelle Yeoh (Jessica Yang Jian Wa / Jessica Yang Cien Hua) neměla více soubojů (má pouze tři).(5.5.2013)

 • Mol
  *****

  Wou. Je vidět jak obrovský vliv měl na film HK Bruce Lee. Snad v každém druhém akčňáku je nějakej odkaz na jeho filmy. Tenhle nevyjímaje. Navíc potěší i mini role Jackie Chana a fakt, že tento film se jakože odehrává v příběhu jeho filmů police story. Ovšem jestli je v tomhle filmu něco lepšího než gunfighty a kopy, tak je to rozhodně ta romantická část. Ano je to tak. Není jí tam mnoho, ale přidává do děje emoce, které by jinak v obyčejném zabíjení chyběli. Závěrečná scéna v tunelu měla koule jak na bowlingu a přešel mi i děda mráz po zádech, když se zavírali vrata. Pěji chválu.(24.10.2014)

 • Lacike
  ****

  Spin-off Police Story 3, ktory sa venuje postave Cinskej inspektorky Huy Yangovej, ktora pre zmenu prichadza do HK pomôct vyriesit pripad gangu planujuceko prepadnutie banky. Bohuzial jednym z clenov gangu je aj jej priatel (Rongguang Yu), ktory prisiel do HK zbohatnut. Tato linia ponuka medzi ustrednou dvojkou dostatok dramatickych chvil aj ked je ostrielanemu divakovi HK filmov jasne, ze to nebude mat stastne vyustenie. Okrem tychto postav ma este vela priestoru dvojica detektivov, ktory s Huov patraju po gangu. Emil Chau, ktory sa snazi Huu zbalit a mladik Siu-Wong Fan, ktory tu je hlavne na to, aby sa predviedol v bitkach k comu dostane prilezitost, kedze medzi clenmi gangu je aj Dick Wei a tak sa môzeme tesit na ich finalny suboj. V uvodnej akcii sa kratko stihne predviest Yukari Oshima. Samozrejme ako zaporacka. Skoda, ze nemala viac priestoru. Bitky patria k tym lepsim. Su dostatocne dynamicke, kontaktne, choreografia je solidna. Len sem tam jak v bitkach tak pri nebezpecnejsich kaskaderskych kuskoch citit neprirodzenejsie pohyby akterov zavesenych na pomocnych lanach, ktore sem tam aj vidno. Ale je to v ramci akceptovatelnej normy. Okrem bitiek sa dockame aj skvelych krvavych prestreliek. Akcie je dostatok a Stanley Tong ju zvlada bez väcsich problemov. So seriou Police Sory film spaja este postava nadriadeneho stryka Billa, ktory nad celym pripadom dohliada a v jednej blaznivej scene tu ma cameo aj Jackie Chan. Staci ked spomeniem, ze okrem neho v nej maju dôlezitu ulohu aj Eric Tsang a zenske prevleky a je vam jasne, ze to nic seriozne nie je. Aj keby mi tato scena pripadala vtipna, tak sa do vazneho ladenia filmu vôbec nehodi. Vysledkom je Girls with guns akcniak, ktory sa sice serii Police Story nevyrovna, ale na tie lepsie diely zo serie Red Force v pohode staci. 7/10.(3.9.2018)

 • Terva
  ***

  Michelle Yeoh známá jako insp. Jessica Yangová z filmu "Police Story 3: Superpolda" se vrací. Je vyslána do Hong Kongu, kde má dopadnou jeden gang. Neví však, že jeho šéfem je její bývalý přítel. Jackie Chan si také zopakoval svojí postavu policisty Chana z Police Story, ale jen v jedné malé scéně, kde v převlečení za ženu dopadne bandu přepadávající zlatnictví. Scénář : Mok Tang Han a Sui Lai Kang. Kamera : Oliver Wong. Hudba : Michael Wandmacher. Hrají : Michelle Yeoh alias Jessica Yangová.(16.5.2011)

 • - Jackie Chan si zopakoval svojí postavu policisty Chana z Police Story (1985), ale jen v jedné malé scéně, kde v převlečení za ženu dopadne bandu přepadávající zlatnictví. (Terva)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace