poster

Superpolda

 • Hongkong

  Chao ji ji hua

 • Hongkong

  超級計劃

 • Hongkong

  超級警察 2 超級計劃

 • Hongkong

  Chiu kap gai waak

 • angličtina

  Project S

 • angličtina

  Police Story 3: Supercop 2

  (neoficiální název)
 • Velká Británie

  Supercop 2

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

Hongkong, 1993, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • HKstars
  ***

  Stanley Tong se v roce 1993 rozhodl rozvinout charakter Michelle Yeoh z Police Story 3 a natočil tak nepřímé pokračování, které však až na pár drobností (včetně Jackieho čestné roličky, která je tak trochu z jiné planety ;) nemá s původní sérií nic společného. Inspektorku Yangovou (Michelle Yeoh) zastihneme v úvodu při bezchybném zásahu proti teroristům (mezi nimiž se mihne i Yukari Oshima) a zároveň tu potkáváme i jejího přítele Fenga (Yu RongGuang). Oba se mají rádi a chtěli by se vzít, nicméně Feng je trochu víc materiálně založen a tak odcestuje do HK (tahle část mi připadá jako otevřená sociální kritika čínské ekonomiky, místy tu jsou ovšem vzletné věty Michelle o tom jak má ráda svou zemi apod., takže těžko říct jestli to byla ironie nebo ne). Feng se však v Hongkongu nehodlá živit taxikařením a se svými ex-kumpány z Vietnamu si zařídí slušně prosperující teroristickou jednotku. A protože z Číny do HK je to co by kamenem dohodil... Zbytek už je jasný jako hospodská facka, nicméně Supercop 2 není z filmů, které byste v recenzích "řezali" za slabý příběh. Ba co víc, v tomhle filmu děj funguje jako ultratenká průsvitná niť na které jsou navlečeny akční scény... Jejich kvalita je ovšem docela sporná. Nevím zda byl Stanley Tong při natáčení Police Story 3 a První rány pod steroidy nebo mu prostě vydatně pomáhal Jackie Chan, ale Supercop 2 v některých okamžicích nesahá těmhle filmům ani po kolena. Tong, jako správný ex-kaskadér, absolutně rezignuje na dějovou stránku a vleče herce z jedné akční scény do druhé. Ale inspirovat se stylem Jackieho Chana, to ještě neznamená se mu vyrovnat - Tongovy akční orgie postrádají lehkost, Michelle je místy podivně toporná (a to je na tom ještě zdaleka nejlíp, takový Yu RongGuang dopadl podstatně hůř) a zbytek herců (i když tu jsou velká jména - Dick Wei, Emil Chau) to bohužel nezachraňuje. V přestřelkách je občas zrychlování až moc viditelné, chybí nebo naopak přebývají zvuky a korunu tempu nasazuje odfláknutá hudba. Stačí vzít kalkulačku a po několika operacích je jisté, že Supercop 2 není tím, čím by chtěl být. Stanley i Michelle se snažili hodně, ale snaha samotná někdy nestačí. Film tak zůstává jen solidní akční kriminálkou na kterou nelze mít přílišné nároky. 50%(21.4.2017)

 • Mol
  *****

  Wou. Je vidět jak obrovský vliv měl na film HK Bruce Lee. Snad v každém druhém akčňáku je nějakej odkaz na jeho filmy. Tenhle nevyjímaje. Navíc potěší i mini role Jackie Chana a fakt, že tento film se jakože odehrává v příběhu jeho filmů police story. Ovšem jestli je v tomhle filmu něco lepšího než gunfighty a kopy, tak je to rozhodně ta romantická část. Ano je to tak. Není jí tam mnoho, ale přidává do děje emoce, které by jinak v obyčejném zabíjení chyběli. Závěrečná scéna v tunelu měla koule jak na bowlingu a přešel mi i děda mráz po zádech, když se zavírali vrata. Pěji chválu.(24.10.2014)

 • Martin741
  ***

  Hm, Cenovic Dzudyna sa tu mihne na tusim minutu ci dve, a ma akysi stek vo filme. Takze Cenovka ani omylom, skor ide o film stylu girls with guns - a hlavnou hviezdou bola Michelle Yeoh. Ako pise Snajpr18 - keby nebolo tej banky a tej sceny, je to slaby nudny podpriemer. Takto aspon slusny film -urcite radsej pozriem toto nez Billy Elliot povedzme . 62 %(10.11.2018)

 • Rominator
  ***

  Jackie Chan (Inspektor Chan) se ve filmu mihne pouze v cameo roli ve dvouminutové scéně, která není do příběhu moc dobře vložena. Inspektor Chan v ní převlečený za ženu zabrání lupičům vykrást zlatnictví. Ze série "Police Story" je ještě zastoupena postava "strýčka" Billa (Bill Tung). Akčních scén nabídne snímek poměrně dost, ale za mínus považuji to, že hlavní hvězda Michelle Yeoh (Jessica Yang Jian Wa / Jessica Yang Cien Hua) neměla více soubojů (má pouze tři).(5.5.2013)

 • sniper18
  ****

  Je to dosť dobrý akčný film s vynikajúcou Michelle Yeoh v hlavnej úlohe. Má zaujímavý príbeh o policajtke z Číny, ktorá je povolaná do Hong Kongu, aby pomohla polícii so zastavením jednej zločineckej skupiny, ktorú ale vedie jej bývalá láska. Zo začiatku ešte určite pripomenie Police story 3, hlavne postavou, ktorú tu predstavuje Michelle Yeoh a ešte niekoľkými známymi hercami, ale inak mi to pripomína skôr Red force. Akcie je tu dosť a som s ńou aj spokojný. Nevyznačuje sa veľkoleposťou, nápaditosťou a množstvom kaskadérskych kúskov ako tomu bolo v prípade Police story, ale je tu dostatok kvalitných a dobre natočených súbojov a dobrých prestreliek. Najviac sa mi páči finále v banke, kde dôjde k postrieľaniu ochrankárov a následnej akcii hlavných hrdinov, výborné prepadnutie zločineckej skupiny v ich dome políciou alebo aj zaujímavý začiatok so zneškodnením únoscov. Najviac ma tu na moje prekvapenie sklamal Jackie Chan. Nie, že by bol zlý, ale stvárnil úplne zbytočnú postavu v úplne zbytočnej scéne, ktorá pre tento film nemá žiadny význam. Na tento film som sa tešil hlavne kvôli mojej obľúbenej Michelle Yeoh, ktorej ale najslávnejšie filmy sú tie, kde hrala po boku slávnejšieho kolegy. A v tomto filme, ale hlavne v Red force mi dokázala, že aj sama nemá problém utiahnuť film. Objektívna kvalita filmu- 67%, film sa páči mne na 75%.(30.8.2009)

 • - Jackie Chan si zopakoval svojí postavu policisty Chana z Police Story (1985), ale jen v jedné malé scéně, kde v převlečení za ženu dopadne bandu přepadávající zlatnictví. (Terva)