Reklama

Reklama

Hung se snaží vyhnout placení cla, ale svým malým podfukem dostane do problémů sebe i celou svoji rodinu. Jeho otci záleží nejvíc na cti a Hung je na nejlepší cestě, aby čest svojí rodiny navždy pošpinil... Fei Hung se vrací domů se svým otcem, který je známým lékařem. S dvojicí cestuje ještě jejich sluha. Na cestě vlakem by mělo veškeré zboží projít kontrolou a mělo by být zaplaceno clo, ale Fei Hungovi se podaří velmi drahý kořen ženšenu schovat u velvyslance v kufru, kde se clu vyhne. Když si pak Fei Hung chce svůj ženšen vzít zpátky, utká se v souboji s mužem, který si také něco vzal u velvyslance v kufru. Jejich souboj přeruší odjezd vlaku, ve kterém Fei Hung cestuje. Dvojice si až velmi pozdě uvědomí, že si omylem vyměnili balíčky. Fei Hung tedy nemá kořen ženšenu, ale cennou nefritovou pečeť, kterou velvyslanec ukradl a chtěl prodat. Fei Hung si ale neuvědomuje cenu toho, co ukradl, on jen řeší, jak rychle sehnat ženšen, který ztratil. Fei Hungovi pomáhá jeho matka, která se nebojí Fei Hungovu otci postavit. Matka a syn jsou ale na otce krátcí. I když se snaží něco vymyslet, otec se stejně dozví, co Fei Hung udělal. Fei Hung se navíc přes otcův zákaz neustále pere a k tomu provozuje opilecký box, u kterého pije alkohol, což otec také neschvaluje.

Fei Hunga pronásledují muži od velvyslance, kteří od něj chtějí získat ukradenou pečeť. Když otci dojde se synem trpělivost, vyhodí ho z domu. Fei Hunga tu noc zmlátí muži od velvyslance a dokonce ho pověsí na vstupní bránu do města. Otec poté vezme syna zpátky, ale Fei Hung už nikdy nesmí pít nebo se rvát. Toho večera se však u nich objeví muž, který má onen ztracený ženšen. Muž je slavným bojovníkem a snaží se zabránit cizím státům v rozkrádání historických předmětů Číny. Fei Hung vrátí mužovi nefritovou pečeť, o kterou tolik stojí velvyslanec. Fei Hungova rodina zase získá onen ženšen. Klid ale netrvá příliš dlouho, velvyslanec na dvojici pošle mnoho zabijáků a starý muž nakonec umírá. Velvyslanec navíc získat nefritovou pečeť. Fei Hung se ji pokusí získat zpátky, ale je zajat a otec musí pro jeho záchranu obětovat svoji bojovou školu. Fei Hung je pokořen, ale když se dozví, že velvyslanec plánuje ukrást a v zahraničí prodat mnoho čínských starožitností, postaví se jeho bojovníkům a nakonec je s velkým množstvím alkoholu v krvi porazí. Z Fei Hunga je velký hrdina, ale stejně tak velká je i jeho kocovina. Ale otec a matka jsou na něj pyšní. (TV Prima)

(více)

Recenze (231)

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Jednička neměla žádné ambice, pyšnila se deseti minutami děje (ehm, to je poněkud silné slovo proto nic co tam bylo) a osmdesáti minutami choreograficky dokonalých a nápaditostí přeplněných bitek. Dvojka má ambice. Také má osmdesát minut děje. Lépe řečeno rádoby děje doplněného tu a tam dvaceti minutami v rámci chanovek nenápadité akce. Jednička je nesmrtelná klasika, dvojka tuctová oddechovka. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Pokračování Drunken Mastera je skoro na stejné urovni jako první díl, možná i o něco málo vtipnější, ale přece jen první díl je první díl a proto pro mě zůstává nepřekonán. Jackie Chan tady zase exceluje, i když druhý díl je bohužel natočen docela pěknou řádku let po prvním a je to na Chanovi dosti znát vzhledově, ale naštěstí ze svýho umění a ohebnosti nic neztratil, chreografie soubojů jako vždy naprosto dokonalá a příběh je taky slušnej, samozřejmě je hlavně zaměřen na vyvolání soubojů, ve kterých se Jackie Chan pohybuje jako ryba ve vodě, ale i tak má děj hlavu a patu. Stejně jako v prvním díle se tady setkáváme s Opileckým boxem pří něm se projevuje i celkem slušný herecký talent Jackieho Chana ()

Reklama

Douglas 

všechny recenze uživatele

V druhém dílu prvního společného projektu Jackieho Chan a Yuen Woo-pinga došlo ke střídání tradičního s moderním doslova přímo na place, když klasika hongkongského kung-fu filmu Leu Kar-leunga (např. filmy s Brucem Lee) nahradil na režijním postu v polovině filmu představitel hlavní role a režisér Jackie Chan. Ve filmu se tak střetávají tradičně pojaté kung-fu scény ze začátku s progresivní moderní choreografií v závěru filmu, dochází k radikálnímu zvýšení rychlosti rytmu filmy i změně humoru z klasického poněkud obhroublého hongkongského na typický pro Jackieho Chana (často velmi nebezpečný na realizaci, hodně vycházející z filmů Bustera Keatona a Harolda Lloyda). Film vypráví o mládí čínského lidového hrdiny Wong Fei-honga, který z rozmazleného spratka (ovládajícího styl opilého mistra: čím víc je opilý, tím lépe bojuje - v závěru filmu do sebe lije petrolej) vyroste ve skutečného mistra. ()

predators 

všechny recenze uživatele

Rychlejší, svižnější, nápaditější, chytlavější a hlavně Jackienovější:-) J. Chan na sobě zapracoval a dovedl souboje snad k dokonalosti, ikdyž někdy to s tím pitím možná přehání :-) Začíná nás i trochu víc bavit svým originálním způsobem a dává tak příběhu lepší šťávu. Dle mého názoru jde o jeho nejlepší kung-fu film...95% ()

campix 

všechny recenze uživatele

Bohužel mě to nezaujalo. Storyline je hodně základní a nezajímavá a celý film stojí hlavně na Jackie Chanovi a akční choreografii. Jackie je herecky samozřejmě slabší, ale když se jde do akce, tak jdou všechny výtky stranou. Mně to ale nestačí a chtěl bych vlastně trochu víc. Pouze výborná choreografie akčních scén nenahradí ostatní aspekty filmu. ()

Galerie (58)

Zajímavosti (9)

  • Závěrečná sedmiminutová bojová scéna zabrala téměř čtyři měsíce natáčení. Jackie Chan (Wong Fei-hung) prohlásil, že za jeden natáčecí den obvykle vzniknou tři sekundy použitelných záběrů. (Raztubyl)
  • Jackie Chan (Wong Fei-hung) se musel po žhavém uhlí projít dvakrát. První pokus podle něj neměl ten správný rytmus. (Raztubyl)

Reklama

Reklama