Agent z Hong Kongu

The Accidental Spy

Agent z Hongkongu

Akční / Komedie / Thriller

Hong Kong, 2001, 87 min

Jackie sa zas po nejakom case rozhodol natocit seriozny film. Lenze v jeho prevedeni to väcsinou znamena, ze vyhodi rôzne srandicky, ale nicim ich nenahradi. Vdaka tomu najviac utrpel charakter hlavnej postavy. Vieme o nom, ze je dobrak, lebo na zaciatku zabrani lupezi banky a naviac chcel byt policajt, ale nevyslo mu. A to je tak vsetko, cim by sa dal opisat. Nasledne sa suhrou nahod rozbehne spionske dobrodruzstvo, ale Jackie sa cely cas tvari monotonne, takze s jeho postavou sa neda nijak sucitit. Aspon ze akcie je dostatok a je na solidnej urovni. V dobe premiery ma tento film sklamal, lebo nebola zalozena na bitkach ale skôr na rôznych nahanackach a kvalitou patrila k Jackieho priemeru. Ale oproti predratovanej a pretrikovanej akcii, ktoru toci tak od roku 2006 a mne sa vôbec nepaci, je akcia v tomto filme stale este vo velkej miere zalozena na poctivych kaskaderskych kuskoch. Takze som si vychutnal jak pôsobivy uvod na zeriave, tak aj explozivne finale s cisternou. A medzi tym sa zakazdym najde nejaka kratsia bitka s jednoduchou choreografiou a na rozdiel od ladenia filmu aspon v bitkach su aj nejake komicke vychytavky. Inak ohladom zapletky ma napadlo, ze by sa s drobnymi upravami dala pouzit ako trochu serioznejsie pokracovanie Božskych relikvii. Vdaka tomu by hlavny hrdina mal aspon nejaky charakter a nepôsobil tak plocho. A naviac by bol vysledok ovela lepsi ako oficialna trojka, ktore za nic nestala. Takze vysledkom je film, ktory je zbytocne vazny, zapletka v nom prilis nefunguje, ale vdaka dostatku solidnej akcie to prilis nenudi a raz za cas si ho znova pozriem. Hodnotim HK 108 minutovu verziu, ktora sa od tej nasej dost líši, ale komu nesadla ta naša, tak sa môze vykaslat aj na HK verziu. 5/10.(15.1.2016)

• dots24

Jackie Chan pôsobí v niektorých filmoch ako celkom dobrý zabávač, ale v niektorých zase ako totálny amatér, čo sa týka herectva. Tu nám je predstavený v plnej kráse ten druhý prípad. Choreografie bitiek sú dobré, ako sme už zvyknutý, ale mohlo ich tu byť oveľa viacej. Smola že to má béčkový ( možno až céčkový ) scenár a nevýrazne postavy. Jeden z jeho najnudnejších a najobyčajnejších filmov.(26.5.2015)

• Lateef

Slabé a odfláknuté stejně jako domácí úkol z matematiky průměrného osmáka. Nesoudržné a nudné. Tu a tam z toho vykoukne moment, který stojí za promnutí očí, celkově ale si už pár minut po shlédnutí nevybavuji nic konkrétního. Délka komentáře protentokrát odpovídá kvalitě filmu. Scott Adkins dostane ve dvou vteřinách na držku a Jackie Chan má všehovšudy tři dobré momenty.(22.1.2011)

Zdá se, že Chanovi zůstaly ve skříni nějaké nevyužité choreografie, a ty se obalily něčím jako děj (poslední scéna filmu něco málo vysvětlí, ale jen velmi málo). Ovšem co se týče bitek a kaskadérských kousků jde o plnokrevnou chanovku, kde na rozdíl od těch paralelních amerických nezaclání žádný ukecaný sidekick. Takže slušné tři.(17.7.2012)

• lennyd

On je jediným, kdo se postavil lupičům při přepadení klenotnictví, a jehož zásluhou byli lupiči dopadení rukou zákona. Tím se ale dostane do hledáčku detektiva, který hledá dávno ztraceného syna bohatého obchodníka, ale zároveň na sebe upozorní místní mafii, která distribuuje na trh vylepšené opium. A je to možná právě on, který dokáže drogovou mafii zastavit ... Akční komedie Jackieho Chana mám docela rád. I když většinou neoplývají žádnou hlubokou myšlenkou či příběhem, dostatek akce okořeněné Jackieho bojovým uměním tento nedostatek plně vynahrazuje. To se ale bohužel netýká Agenta z Hongkongu - nevím jestli už Jackie není svým stylem unavený, ale v tomto filmu nabídl snad jen dvě či tři lepší akční scény (nahý Jackie Chan v Turecku), a ostatní je hodně o ničem (včetně závěrečné autohoničky s hořícím kamionem)...(18.1.2012)

• - Ve scéně, kdy projíždí hořící kamion městem, jo možné zahlédnout český automobil Škoda Favorit světle zelené barvy, do kterého nakonec kamion nabourá. (Ondrasss)

• - První hongkongský film Jackieho Chana, který vyšel na Blu-ray Disku. (Rominator)

• - V roce 2002 vyhrál snímek cenu Hong Kong Film Award v kategoriích nejlepší akční choreografie (Wei Tung a kaskadérský tým Jackieho Chana) a nejlepší střih (Chi-Leung Kwong). (Rominator)