Agent z Hong Kongu

Agent z Hongkongu

Akční / Komedie / Thriller

Hongkong, 2001, 87 min

• Gilmour93

Zkrátka Jackie Chan - ber, nebo nech být. Pokud bereš, smiř se s příběhem hloupým jak fénování v napuštěné vaně a absencí infantilního humoru (otázkou je, jestli je to na škodu).. Přiznám se, že po dvaceti minutách jsem byl tak „unešen“, že jsem si u akčních scén začal představovat Stevena Seagala, ale po nudistické pasáži na tureckém trhu jsem zase rychle přestal, protože ta představa dvou bledých, povislých, celulitidních měchů..(1.5.2014)

• dots24

Jackie Chan pôsobí v niektorých filmoch ako celkom dobrý zabávač, ale v niektorých zase ako totálny amatér, čo sa týka herectva. Tu nám je predstavený v plnej kráse ten druhý prípad. Choreografie bitiek sú dobré, ako sme už zvyknutý, ale mohlo ich tu byť oveľa viacej. Smola že to má béčkový ( možno až céčkový ) scenár a nevýrazne postavy. Jeden z jeho najnudnejších a najobyčajnejších filmov.(26.5.2015)

Ďalší zo série nepotrebných filmov Jackieho Chana ktorý okrem choreografie nemá čo ponúknuť, tou choreografiou myslím tú pri bojových scénach a práve tú ma tento film fantastickú samotná scéna v kúpeľoch je podľa mňa jedna z najlepších a tak isto finále. Osobne mám Jackieho rád a Teddy chan je schopný režisér ktorý zvláda akciu aj dialógy lenže scénar bol asi spísaný za pol hodiny pretože je priamočiary a hlúpy ale aj napriek tomu Teddy Chan s tohoto filmu spravil pozerateľný kúsok ktorý nepatrí k tomu najlepšiemu z Chanovej tvorby ale ani k najhoršiemu.(10.8.2008)

Jedna z mála vážnějších rolí J. Chana, pomineme-li klasické kung-fu. Ubylo také bojovek, které nahradily spíše honičky v autech a i Jackie působí dojmem, jako by se mu moc nechtělo nebo jakoby neměl dostatek energie:-( Ale vyzdvihnout musím souboj nahatého J.a příběh, ačkoliv není nijak oslnivý, patří k tomu lepšímu, co sem viděl.60%(25.5.2008)

Jackie Chan umí rozhodně lépe, respektive jeho filmy dovedou být lepší, především pak po scenáristické stránce. Co se snímku "Agent z Hong Kongu" musí nechat, to jsou klasicky výborné akční sekvence, kde Jackie opět exceluje, mnohdy spíše tanečními kreacemi než samotným bojovým uměním. Ale i bojové umění je tanec.(1.9.2017)

• - V roce 2002 vyhrál snímek cenu Hong Kong Film Award v kategoriích nejlepší akční choreografie (Wei Tung a kaskadérský tým Jackieho Chana) a nejlepší střih (Chi-Leung Kwong). (Rominator)

• - Scott Adkins, celým jménem Scott Edward Adkins, je v závěrečných filmových titulcích uveden špatně, protože je kreditován jako Scott Edward Atkins. S největší pravděpodobností se jedná o neúmyslnou chybu. (Rominator)

• - Ve scéně, kdy projíždí hořící kamion městem, jo možné zahlédnout český automobil Škoda Favorit světle zelené barvy, do kterého nakonec kamion nabourá. (Ondrasss)