Agent z Hong Kongu

Dak mou mai seng

Agent z Hongkongu

Akční / Komedie / Thriller

Hong Kong, 2001, 87 min

Zdá se, že Chanovi zůstaly ve skříni nějaké nevyužité choreografie, a ty se obalily něčím jako děj (poslední scéna filmu něco málo vysvětlí, ale jen velmi málo). Ovšem co se týče bitek a kaskadérských kousků jde o plnokrevnou chanovku, kde na rozdíl od těch paralelních amerických nezaclání žádný ukecaný sidekick. Takže slušné tři.(17.7.2012)

Úbytok akcie mi vôbec nevadil, hlavne, že sa Jackie vrátil k poriadnemu a hlavne hongkongskému filmu. Niečo ako PRVÁ RANA - teda aspoň atmosférou a akciou. Len škoda, že už to nie je Jackie "naživo". Ale aj kaskadéri si musia zarobiť. Kvalitná i keď trochu menj súdržná Chanovka ako za starých čias...(6.10.2005)

Po dlouhé době jsem shlédla film s Jackiem Chanem. Není to sice ten jeho nejlepší film, ale zápletka, humor, akční scény tam byly dostatek. Nejvíc jsem se pobavila jeho soubojem na tržnici, když byl nahý :-), závěrečná scéna s jedoucím kamionem taky ušla. Jen tam něco málo chybělo, proto nedávám plný počet hvězd.(30.5.2009)

• ic

Na komedii trochu moc mrtvých... celkem překombinovaný příběh na konci s jedoucí výbušnou cisternou přesně jako jeden díl Kobry 11. Ani na konci se člověk nedoví jak to s novým druhem opia dopadlo a kde se dá koupit XD. Jinak lol, že uschlý tulipán byl jedinou stopou, která Jackieho dovedla do Turecka... já bych spíš pomýšlel na Holandsko, ale je kdo není z evropy že.(22.3.2008)

Slabšia Hongkongská ukážka Jackieho Chana citeľne zleniveného zo svojho krátkeho pôsobenia v USA. Na takúto flákarinu uňho naozaj nie som zvyknutý. O príbeh mi v jeho filmoch nikdy nešlo, ale čo spravili s kamerou a strihom pochováva všetko, čím je Jackie taký kráľ. Na priemerných troch hviezdach to u mňa drží fakt, že počas finálnej autonaháňačke som sa naozaj cítil relatívne v napätí + opäť najzábavnejšia časť filmu počas záverečných titulkov - Nepodarené zábery.(10.5.2015)

• - První hongkongský film Jackieho Chana, který vyšel na Blu-ray Disku. (Rominator)

• - Film existuje ve třech sestřizích: americkém, trvajícím 87 minut, argentinském, který má 92 minut a honkongském s délkou 108 minut. (Rominator)

• - Ve scéně, kdy projíždí hořící kamion městem, jo možné zahlédnout český automobil Škoda Favorit světle zelené barvy, do kterého nakonec kamion nabourá. (Ondrasss)