Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Novinářka Carmen Wongová točí v Turecku reportáž o rostlinném výzkumu tureckých vědců. Během reportáže pojízdnou laboratoř výzkumníků napadne skupina mužů a zničí ji. Sirotek Jackie pracuje jako prodavač v hongkongském sportovním obchodu..Vždycky snil, že bude sloužit na straně zákona. Když se mu jednou podaří zneškodnit lupiče z banky, dostane se na stránky novin. Zanedlouho ho vyhledá soukromý detektiv Manny Liu, který mu řekne, že by mohl být synem korejského milionáře Parka Won-Junga. Jackie ho navštíví v soulské nemocnici. Park ho považuje za svého syna a nabídne mu, aby si s ním zahrál hru. Pokud vyhraje, získá všechny Parkovy peníze... V hotelu se Jackie setká s Carmen Wongovou, která mu prozradí, že Park byl dvojí špion. Pracoval pro Severní i Jižní Koreu a nakonec v Istanbulu přeběhl. Park zanedlouho umírá a zanechá pro Jackieho dopis s šekem, křížek a neznámý klíč. Když Jackie rozsypává popel na hrobě jeho ženy, je na něm nápis „Počkej na mě“ a uschlý tulipán. Z internetu se dozví o vyšlechtěném Zlatém tulipánu v Turecku. Nápis převedený na čísla tlačítek v mobilu dává číslo účtu v Istanbulu. Jackie odjíždí do Turecka a zjistí, že je neustále sledován ozbrojenými muži... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (92)

FireTight 

všechny recenze uživatele

Pro filmy s Jackie Chanem mám určitou slabost, ale tohle bylo možná i na mne moc. Bojových akcí bylo poskromnu (i když ta na tržišti byla opravdu super a Chanovo vytvoření muslimského hábitu bylo něco neuvěřitelného), konec ve stylu Kobry 11 se opravdu nepovedl, Semir by při tom všem ještě zvládl minimálně tři salta, řídit poslepu a se sádrou na obou nohách! Bohužel, víc než pěstních soubojů jsem se dočkal hodně mluvení, hodně snah o vyprávění příběhu, hodně polemizování, hodně takové té morální povinnosti (dívku, kterou neznám, se snažím zachránit a když umře, tak se naseru a chci toho zlýho dostat). Škoda, tohle bylo slabší, některé pasáže filmu dokonce předčily i obligátní titulkové "přešlapy". ()

lennyd 

všechny recenze uživatele

On je jediným, kdo se postavil lupičům při přepadení klenotnictví, a jehož zásluhou byli lupiči dopadení rukou zákona. Tím se ale dostane do hledáčku detektiva, který hledá dávno ztraceného syna bohatého obchodníka, ale zároveň na sebe upozorní místní mafii, která distribuuje na trh vylepšené opium. A je to možná právě on, který dokáže drogovou mafii zastavit ... Akční komedie Jackieho Chana mám docela rád. I když většinou neoplývají žádnou hlubokou myšlenkou či příběhem, dostatek akce okořeněné Jackieho bojovým uměním tento nedostatek plně vynahrazuje. To se ale bohužel netýká Agenta z Hongkongu - nevím jestli už Jackie není svým stylem unavený, ale v tomto filmu nabídl snad jen dvě či tři lepší akční scény (nahý Jackie Chan v Turecku), a ostatní je hodně o ničem (včetně závěrečné autohoničky s hořícím kamionem)... ()

Reklama

iXtr3m3 

všechny recenze uživatele

Ďalší skvelý akčný a komediálny zárez od Jackieho Chana, jeho najlepšie roky. A až dnes pri písaní komentára som si všimol, že tam v tej dobe hral Scott Adkins, ktorého hviezda vystúpala až roky potom. Samozrejme Bradley James Allan nesmel chýbať, ako v x filmoch s Jackiem pred a po prelome tisícročí. ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 5/10 Děj 5/10 Hudba 4/10 Efekty 7/10/// +kdo má rád akci v podání Jackieho, tak ten si příjde na své -dost zbytečný příběh, který už tu mnohokrát byl, tady jsem nějak postrádal pořádnou atmosférů, zdálo se mi, že jednotlivé scény jsou poskládané jen tak za sebe aby se hlavní představitel mohl předvádět./// Příznám se, že tady by mnohem více sedlo, kdyby Jackie Chan záhrál svoji úlohu v tomto filmu vážněji. Protože takhle je to něco co jste viděli 10x a ještě určitě mnohokrát uvidíte a proto vás máloco překvapí. Pokud vám však tohle stačí tak budete zřejmě spokojeni, já už ale chci od jeho filmů trošku víc./// Celkem 51%/// ()

krvavamera 

všechny recenze uživatele

Chtěla jsem dát pět hvězdiček, ale pak jsem si uvědomila, že i když je to neskutečná zábava nabytá napětím a skvěle, opravdu skvěle (tady dělá Jackie čest svému jménu) propracovanými akčními scénami, přece jen to bylo místy příliš přitažené za vlasy, aby nad tím vrněl i kritičtější divák. Nicméně to nemění nic na faktu, že jde o prvotřídní zábavu. Dokonce jsem se bavila o řád víc než v případě Nové police story. ()

Galerie (50)

Zajímavosti (10)

  • Film existuje ve třech sestřizích: americkém, trvajícím 87 minut, argentinském, který má 92 minut a honkongském s délkou 108 minut. (Rominator)
  • Postava, kterou v tomto filmu představuje Jackie Chan, se v českém dabingu sama označuje jako Jackie Chan. V originálním znění hraje ovšem postavu, která se jmenuje Buck Yuen. Tvůrci dabingu si tak svou roli notně zjednodušili. (Posheidon)
  • Ve scéně, kdy projíždí hořící kamion městem, jo možné zahlédnout český automobil Škoda Favorit světle zelené barvy, do kterého nakonec kamion nabourá. (Ondrasss)

Reklama

Reklama