Agent z Hong Kongu

Dak mou mai seng

Agent z Hongkongu

Akční / Komedie / Thriller

Hong Kong, 2001, 87 min

Ďalší zo série nepotrebných filmov Jackieho Chana ktorý okrem choreografie nemá čo ponúknuť, tou choreografiou myslím tú pri bojových scénach a práve tú ma tento film fantastickú samotná scéna v kúpeľoch je podľa mňa jedna z najlepších a tak isto finále. Osobne mám Jackieho rád a Teddy chan je schopný režisér ktorý zvláda akciu aj dialógy lenže scénar bol asi spísaný za pol hodiny pretože je priamočiary a hlúpy ale aj napriek tomu Teddy Chan s tohoto filmu spravil pozerateľný kúsok ktorý nepatrí k tomu najlepšiemu z Chanovej tvorby ale ani k najhoršiemu.(10.8.2008)

Slabšia Hongkongská ukážka Jackieho Chana citeľne zleniveného zo svojho krátkeho pôsobenia v USA. Na takúto flákarinu uňho naozaj nie som zvyknutý. O príbeh mi v jeho filmoch nikdy nešlo, ale čo spravili s kamerou a strihom pochováva všetko, čím je Jackie taký kráľ. Na priemerných troch hviezdach to u mňa drží fakt, že počas finálnej autonaháňačke som sa naozaj cítil relatívne v napätí + opäť najzábavnejšia časť filmu počas záverečných titulkov - Nepodarené zábery.(10.5.2015)

• Lateef

Slabé a odfláknuté stejně jako domácí úkol z matematiky průměrného osmáka. Nesoudržné a nudné. Tu a tam z toho vykoukne moment, který stojí za promnutí očí, celkově ale si už pár minut po shlédnutí nevybavuji nic konkrétního. Délka komentáře protentokrát odpovídá kvalitě filmu. Scott Adkins dostane ve dvou vteřinách na držku a Jackie Chan má všehovšudy tři dobré momenty.(22.1.2011)

Jackie sa zas po nejakom case rozhodol natocit seriozny film. Lenze v jeho prevedeni to väcsinou znamena, ze vyhodi rôzne srandicky, ale nicim ich nenahradi. Vdaka tomu najviac utrpel charakter hlavnej postavy. Vieme o nom, ze je dobrak, lebo na zaciatku zabrani lupezi banky a naviac chcel byt policajt, ale nevyslo mu. A to je tak vsetko, cim by sa dal opisat. Nasledne sa suhrou nahod rozbehne spionske dobrodruzstvo, ale Jackie sa cely cas tvari monotonne, takze s jeho postavou sa neda nijak sucitit. Vo filme strasne chyba typicka Chanovska pohodova atmosfera namiesto ktorej tu su nefunkcne pokusy o serioznu dramu. Asponze akcie je dostatok a je na solidnej urovni. V dobe premiery ma tento film sklamal, lebo nebola zalozena na bitkach ale skôr na rôznych nahanackach a kvalitou patrila k Jackieho priemeru. Ale oproti predratovanej a pretrikovanej akcii, ktoru toci tak od roku 2004 a mne sa vôbec nepaci, je akcia v tomto filme stale este vo velkej miere zalozena na poctivych kaskaderskych kuskoch. Takze som si vychutnal jak pôsobivy uvod na zeriave, tak aj explozivne finale v style flmu Nebezpecna rychlost ale tentoraz s cisternou. A medzitym sa zakazdym najde nejaka kratsia bitka s jednoduchou choreografiou zamerana hlavne na humor. Len toho Adkinsa som si vo filme nikdy nevsimol. Inak ohladom zapletky ma napadlo, ze by sa s drobnymi upravami dala pouzit ako trochu serioznejsie pokracovanie Božskych relikvii. Vdaka tomu by hlavny hrdina mal aspon nejaky charakter a nepôsobil tak plocho. A naviac by bol vysledok ovela lepsi ako oficialna trojka, ktora bola totalna katastrofa. Takze vysledkom je film, ktory je zbytocne vazny, dejova omacka je nezazivna, ale vdaka dostatku solidnej akcie to prilis nenudi a raz za cas si ho znova pozriem. Hodnotim HK kinoverziu 108 minutovu verziu, ktora na rozdiel od 87 minutovej USA verzie, ktory vysla aj u nas obsahuje jak viac dejovej omacky v ktorej su vdaka inym dialogom niektore veci podane temnejsie, tak aj viac akcnych scen. Existuje este predlzena verzia dlhsia kinoverzie o nejakych 6 minut. Sice som ju nevidel, ale podla scen ktore obsahuje naviac musi byt az prilis nezazivna. 5/10.(15.1.2016)

TV/// Obsazení 5/10 Děj 5/10 Hudba 4/10 Efekty 7/10/// +kdo má rád akci v podání Jackieho, tak ten si příjde na své -dost zbytečný příběh, který už tu mnohokrát byl, tady jsem nějak postrádal pořádnou atmosférů, zdálo se mi, že jednotlivé scény jsou poskládané jen tak za sebe aby se hlavní představitel mohl předvádět./// Příznám se, že tady by mnohem více sedlo, kdyby Jackie Chan záhrál svoji úlohu v tomto filmu vážněji. Protože takhle je to něco co jste viděli 10x a ještě určitě mnohokrát uvidíte a proto vás máloco překvapí. Pokud vám však tohle stačí tak budete zřejmě spokojeni, já už ale chci od jeho filmů trošku víc./// Celkem 51%///(22.3.2008)

• - Film existuje ve třech sestřizích: americkém, trvajícím 87 minut, argentinském, který má 92 minut a honkongském s délkou 108 minut. (Rominator)

• - Jackie Chan ve filmu nejen hrál, také jej produkoval a postaral se o choreografii bojových scén. (Rominator)

• - První hongkongský film Jackieho Chana, který vyšel na Blu-ray Disku. (Rominator)