Agent z Hong Kongu

Agent z Hongkongu

Akční / Komedie / Thriller

Hong Kong, 2001, 87 min

• lennyd

On je jediným, kdo se postavil lupičům při přepadení klenotnictví, a jehož zásluhou byli lupiči dopadení rukou zákona. Tím se ale dostane do hledáčku detektiva, který hledá dávno ztraceného syna bohatého obchodníka, ale zároveň na sebe upozorní místní mafii, která distribuuje na trh vylepšené opium. A je to možná právě on, který dokáže drogovou mafii zastavit ... Akční komedie Jackieho Chana mám docela rád. I když většinou neoplývají žádnou hlubokou myšlenkou či příběhem, dostatek akce okořeněné Jackieho bojovým uměním tento nedostatek plně vynahrazuje. To se ale bohužel netýká Agenta z Hongkongu - nevím jestli už Jackie není svým stylem unavený, ale v tomto filmu nabídl snad jen dvě či tři lepší akční scény (nahý Jackie Chan v Turecku), a ostatní je hodně o ničem (včetně závěrečné autohoničky s hořícím kamionem)...(18.1.2012)

• ic

Na komedii trochu moc mrtvých... celkem překombinovaný příběh na konci s jedoucí výbušnou cisternou přesně jako jeden díl Kobry 11. Ani na konci se člověk nedoví jak to s novým druhem opia dopadlo a kde se dá koupit XD. Jinak lol, že uschlý tulipán byl jedinou stopou, která Jackieho dovedla do Turecka... já bych spíš pomýšlel na Holandsko, ale je kdo není z evropy že.(22.3.2008)

• dots24

Jackie Chan pôsobí v niektorých filmoch ako celkom dobrý zabávač, ale v niektorých zase ako totálny amatér, čo sa týka herectva. Tu nám je predstavený v plnej kráse ten druhý prípad. Choreografie bitiek sú dobré, ako sme už zvyknutý, ale mohlo ich tu byť oveľa viacej. Smola že to má béčkový ( možno až céčkový ) scenár a nevýrazne postavy. Jeden z jeho najnudnejších a najobyčajnejších filmov.(26.5.2015)

Zdá se, že Chanovi zůstaly ve skříni nějaké nevyužité choreografie, a ty se obalily něčím jako děj (poslední scéna filmu něco málo vysvětlí, ale jen velmi málo). Ovšem co se týče bitek a kaskadérských kousků jde o plnokrevnou chanovku, kde na rozdíl od těch paralelních amerických nezaclání žádný ukecaný sidekick. Takže slušné tři.(17.7.2012)

Menej humoru a aj menej akcie. Cestovateľ Jackie sa tentokrát vybral do Turecka. Rozhodne, ale nesklamal, dočkáme sa klasického dobrodružného príbehu v exotickom háve. Nepotešil ma záver, radšej by som nejakú efektnú mlátičku s úžasnou Chanovou choreografiou. Tak na 70%. P.S.Toto hodnotenie sa netýka DVD, ktoré sa objavilo u nás v požičovniach. Tá verzia bola zastrihaná na dĺžku, orezaná na formát 4:3 a dokonca myslím , že aj chýbal pôvodný zvuk, no hrôza.(26.2.2007)

• - Ve filmu nechybí nepovedené záběry z natáčení a po nich následuje ještě filmová scéna. (Rominator)

• - Jackie Chan ve filmu nejen hrál, také jej produkoval a postaral se o choreografii bojových scén. (Rominator)

• - V roce 2002 vyhrál snímek cenu Hong Kong Film Award v kategoriích nejlepší akční choreografie (Wei Tung a kaskadérský tým Jackieho Chana) a nejlepší střih (Chi-Leung Kwong). (Rominator)