• Pepinec

Po ránu nedokážu strávit míchaná vajíčka, před spaním se zase nesmím dívat na psí knížku. Možná je to kyselým obličejem Janžurové, možná přítomností Miss antisympatií všeho druhu Holubové, možná rokem 80´, který jsem z toho cítil víc než cokoli jiného, buď jak buď jsem se na spánek naladil až při losování Sportky.(25.4.2012)

Žánr komedie mi příjde trošku někde jinde. Je fakt, že Eva Holubová převedla něco šíleného. To bylo divadýlko. Doprovázet ji, tak se asi rovnou propadnu hanbou. Celé to ale působí jako divný slepenec nedotažených situací. Většina je nakousnutá a nemá konec. Škoda. No, mezilidské vztahy nejsou vždy úplně ideální. To víme všichni.(15.9.2020)

Subinka Janzurka kazdymu podstrojuje a slouzi, a divi se, ze na ni vsichni kaslou. Kamosi se s Labusem, kterej na ni vicemene taky kasle, a jeste v cca sedesati bydli u svy mamy...plus brutalni tchyne v podani skvele Stelly. Nevm, ono to neni spatny tema, ale me to nejak nezasahlo. U mne tihle lidi nevzbuzuji soucit, protoze jim neni pomoci.(4.5.2015)

Na televizní zpracování nadprůměrný snímek o mezilidských vztazích. Spolupráce Remundová - Janžurová se vyplatila. Souhlasím s Flegem, že scénář mohl být dotažený, ale trhliny zacelují herci - především Janžurová. A souhlasím s uživatelem Lish84, který upozornil na karikaturu postavy Evy Holubové; i mně se scéna s ní vybavila před druhým zhlédnutím.(18.8.2009)

Musím pochválit dceru Ivy Janžurové Sabinu Remundovou za opravdu skvělý scénář. Téma, které si vybrala je opravdu nadčasové a velmi věrohodně zpracováno za mistrného režijního vedení pana Františka Filipa. Opravdu po dlouhé době můžete vidět televizní film, ve kterém " to hercům věříte ". Snímek doplňuje vyníkající hudba Petra Maláska. DOPORUČUJI !(12.7.2011)

• - Scénář k filmovému příběhu napsala Sabina Remundová, dcera Ivy Janžurové, která ztvárnila hlavní ženskou roli. Postavu Jarmily Kukačové pak napsala přímo pro svou matku. (Lynette)

• - Představitelka hlavní role Iva Janžurová žila „na psí knížku“ i v osobním životě. Se svým partnerem, hercem, režisérem a dramatikem Stanislavem Remundou, žila k roku 2012 již čtyřicet let. (Olík)

• - První verze scénáře o opuštěné stárnoucí ženě, kterou přinesla Sabina Remundová do České televize, byla pro svou ponurost autorce vrácena k předělání. (Olík)