Rákosníček a jeho rybník

• Československo Trsteniarik a jeho rybník

Epizody(13)

Druhý z řady příběhů o Rákosníčkovi. Svými radami a vynálezy se Rákosníček snaží pomoci obyvatelům rybníka Brčálníku. Předchází jí Rákosníček a hvězdy (1977) a bývá rozdělován na samostatnou část Rákosníček a povětří, ve které se Rákosníček snaží vyrábět počasí. (berg.12)

Tyny

Seriál mého dětství u kterého hlas Bohdalové, jako vždy, nemá chybu. Myslím, že Rákosníček bude bavit děti ještě hodně dlouho. :-) ()

Samuel7

Jako malý jsem si moc přál plyšového Rákosníčka :) Bohužel jsem ho nikdy nedostal, ale tento večerníček mě potěší vždycky. Nezapomenutelná výtvarná i hudební složka, a samozřejmě paní Bohdalová. ()

Lachtaan

Jedna z těch nejklasičtějších klasik mezi původními Večerníčky. Jiřinu Bohdalovou mám dokonce jako hlas Rákosníčka a jemu podobných mnohem radši než jako skutečnou herečku! ()

Kmotr76

Rakosníčka jsem spolu s Křemílkem a Vochomůrkou neměl nikdy moc v lásce. Ten styl animace a hlas Bohdalky mi nikdy moc neseděl. ()

davidek

Rákosníček nemá chybu. Klasika v českých večerníčcích. Nejčaštěji vzpomínám na sérii Rákosníček a hvězdy. ()

Lottr

Z mlhou hustou tak, že by se dala krájet jsou doby, kdy jsem každý den seděl v pyžamu u televize a díval se na večerníček. A že tenhle je jeden z nejlepších, o tom nemůže být pochyb. ()

Cejny

Rákosníček, Bohdalová a jejich rybník. Ten její hlas je dokonalý, což se o Rákosníčkovi říci nedá, toho jsem nikdy moc nemusel. ()

Zagros

Až při sledování s dcerkou jsem si uvědomil, že mě Rákosníček jako malého vlastně nikdy moc nebavil. Stejně jako nyní dcerku. Animace mi přišla spíš nepříjemná a hlas Bohdalové je sice jedinečný, ale pro některé děti nemusí být ideální, ba spíš naopak odpudivý. Přesto se dá říct, že je to česká večerníčková klasika. Znají ji téměř všichni a i když výhrady mám, tak jsem jej sledoval pravidelně a jako dítě jsem u toho dokázal vydržet. ()

Balu...

jedna z nejlepších dětských haluzinací, které mi byly dopřány ku shlédnutí - nic není tak geniálně zelené (kromě marihuany) jako Rákosníček a nic není tak husté (kromě vločkové polévky ze školní jídelny) jako mlha u jeho rybníčku.. ()

Paity

Nevýt nesmrtelné Jiřiny "Bohdalky" Bohdalové, tak je Rákosníček a jeho rybník prostě poloviční a možná ani to ne. Naštěstí tu naší nesmrtelnou Bohdalku máme. ()

Macik

Parádní dabing,který si ovšem vybral svoji daň v podobě zničených hlasivek pí. Bohdalové.Nevím jestli mám psát že to stálo za to,ale kdyby to daboval kdokoliv jiný určitě by to byl jen další průměrný večerníček...... ()

newt17

Už jsem ho dlouho neviděl. V dětství jsem ho příliš nepobíral, ale možná že teď by mi jeho psychedelické kouzlo řeklo víc. ()