Rákosníček a jeho rybník

• Československo Trsteniarik a jeho rybník

Epizody(13)

Druhý z řady příběhů o Rákosníčkovi. Svými radami a vynálezy se Rákosníček snaží pomoci obyvatelům rybníka Brčálníku. Předchází jí Rákosníček a hvězdy (1977) a bývá rozdělován na samostatnou část Rákosníček a povětří, ve které se Rákosníček snaží vyrábět počasí. (berg.12)

Pingu

Nejlepší byly příběhy z vesmíru... to jak jezdil Rákosníček na drakovi nikdy nezapomenu :o))) Za ty 5*, za rybnicek Brčálník ale jen 4*. Takže celkově 4 a 1/2 ()

Tiiso

Druhá řada večerníčků už neměla takovou sílu jako příběhy s hvězdami, ale stále dokázali dobře pobavit. ()

mros

Spolu s Krtkem a s Křemílkem a Mochomůrkou jeden z mých nejoblíbenějších večerníčků, navíc skvěle namluvila Jiřina Bohdalová, pohádka, kterí nikdy nezklame. ()

xxlch

Asi mám před očima mlhu hustou tak, že by se dala krájet ale Smetana a Bohdalová to je nenapodobitelná kombinac!!e ()

eFOXsize

Klasika, ano, ale jak jsem psala u Rákosníček a povětří - sluchově děsivé, graficky nelichotivé a já byla vždy v neklidu, následovali noční můry. Tento iracionální pocit z toho mám i dnes, ale objektivně musím uznat, že dabing je famózní. Což platí pro všechny řady. ()

ostravak30

I přes nespornou genialitu Jiřiny Bohdalové jsem Rákosníčka nijak zvlášť rád neměl. To Pohádky z mechu a kapradí víc. Jednotlivé pohádky byly méně zajímavé než právě třeba ve výše zmíněném seriálu. I tak je ale neuvěřitelné, co J. B. s hlasem dokázala. ()

john986 odpad!

rozhodl sem se, ze dnes udelam poradek v pohadkach a ohodnotim je podle toho, jak je maj v lasce moje deti, tj. ti, pro ktery jsou urceny. Meni se doba, zivotni styl i deti... pohadky, na kterych sem ja vyrustal uz nemaji takvou odezvu, takze po nekolika neuspesnych pokusech s Kremilkem a Vochomurkou, Rakosnickem sem to zabalil a hlasuju za ne za odpad! vyjimkou je Krtecek a Maxipes Fik, ty byly prijaty s nadsenim. ()