Vaše jméno ... osobní doklady ... život. Definitivní odcizení vaší identity. Nepolapitelný sériový vrah žije již 20 let životy svých obětí. Nyní však dochází k obratu. Na případ je přidělena agentka FBI Illeana Scottová, jejímž oborem je sestavování psychologických profilů zločinců. Úkolem agentky je zjistit, jaký má vrah motiv, pokusit se předejít jeho činům a učinit protiopatření. Jenže tento vrah ví o Scottové příliš mnoho. (Warner Home Video CZ)

DHDV

Filmu hodně uškodila špatná režie. Opravdu si myslím, že film by měl v rámci thrillerů velký potenciál, ale potenciál nevytvoříte bez atmosféry, která tomuto filmu hodně chyběla. Příběh byl dobře propracovaný a herecké výkony také ale pořád tomu chyběla atmosféra. Na mě ten film působil jako lepší televizní forma a to filmu uškodilo… Ale rozhodně mi připadá hodně tvrdé hodnocení jednou hvězdičkou… ()

Heroine

Není to úplný odpad jenom díky tomu, že to má docela vydařenou temnou atmosféru. Jinak je to tak strašně předvídatelný, ohraný, neoriginální, a ještě navíc Angelina v hlavní roli... Agentka FBI může vypadat jako Jodie Foster, ale téhle vyzáblé, vysušené chuděře, bych ten odznak nevěřila. Navíc její zázračná vyšetřovací metoda je v podstatě to, že kamera udělá detailní záběr na její vypouklé oko, a v následující scéně vysvětluje svým kolegům psychologii vraha, ve které se celý film naprosto mýlí. Je to fakt ztráta času. Možná kdyby to nehrála Angelina, a kdyby to dostalo nějakou překvapivější zápletku...Ale to už je příliš "kdyby". ()

MickeyStuma

Napínavý krimi thriller o hledání sériového vraha agentkou FBI, která případ řeší pomocí vypracování jeho psychologického profilu. A protože se jedná o krimi, sledujeme i počínání onoho zločince. Snímek se drží tématu a nikam neodbíhá. Vše se odehrává podle zavedeného schématu až do závěrečného střetnutí. Napínavá atmosféra je občas zmírněna, což není na škodu. Netlačí se tak na pilu a je to mnohem snesitelnější. Akční sekvence mají švih. Angelina Jolie dala do své role opět všechno, takže její výkon je zcela nezpochybnitelný, což je zárukou kvality. Téma již není nijak originální, ale to neznamená, že to musí být automaticky špatný snímek. Naopak. Jedná se o povedenou krimi, která svým napětím potěší každého příznivce dobré kriminálky. ()

figliar

Pri sledovaní som asi 10 krát zmenil názor na to, kto je vrahom, čo sa mi často nestáva. Prvá polovica je vážne jedinečná a dej sa ideálne zamotáva a vykresľuje, no v poslednej polhodine tempo mierne spomalí, čo ale nejako zvlášť nevadí a túto kriminálku tak radím medzi tie lepšie. Chýbalo iba málo (možno jedna - dne zápletky naviac) a mala by plný počet. ()

Wallis3

To bylo ještě v dobách, kdy Angelina Jolie byla Angelinou Jolie a ne jakýmsi zkostnaťelým čímsi, čím se stává dnes. To bylo v dobách, kdy její rozhalenka dávala tušit větší představivost, než celej latexovej komplet v Tomb Raider. Jo a film? Dal bych čtyři, ale ten blbej zvrat ve výtahu to jaksi posral. ()

Redbee

Toto je přesně film, na který se vydržíte koukat, ale se závěrečnými titulky přichází zapomnění, na ten film se dobře kouká, děj se sem tam zvrátí (hlavní velké odhalení však stejně tušíte od samého počátku), Agelina sice podává průměrný výkon, ale jí to odpustím, Ethan přeci jen dostane trochu prostoru a myslím, že ho patřičně využil, ale to je vše, za půl roku si jen matně budu vzpomínat o čem to vlastně celé bylo. ()

pravo

JE AKO KRAB PUSTOVNÍK – VYRASTIE Z JEDNEJ ULITY A ZAČNE SI HĽADAŤ NOVÚ. Začiatok filmu je pomerne zaujímavý, ale zároveň človek od ďalšej časti očakáva podobné drama. V ďalšom priebehu si na svoje prídu iba obdivovatelia Angeliny Jolie, ktorým stačí k pocitu šťastia ju vidieť rozprávať, chodiť či dýchať. Tempo film naberie až výťahovou masakrou, ale to je už takmer film pri konci. A záver sa mi celkom páčil, hoci tento zvrat popieral základy logiky a mysliaci divák sa síce dostal do ofsajdu, ale aspoň sa pobavil. Takže konečné hodnotenie filmu asi je dosť kruté, ale naozaj film neobstojí ani ako priemerný thriller. UROBIŤ SA DO TEBA BOL NAJKRAJŠÍ ZÁŽITOK MôJHO ŽIVOTA. ()

Jeand´Boa

Snaha o napodobení např. SEDM? Ale no tak, chabý pokus...vše tak předvídatelné a mdlé...to na vysokou ligu prostě nemá...marně přemýšlím, co pochválit... ()

shereen

Jednu hvězdičku za hudbu Phila Glasse a druhou za úvod Paula Dana, který byl z filmu to jediné co stalo za vidění. Paul Dano je nejlepší zamindrákovaný, úchylný a narušený mladistvý ever. ()

katmandzoo

Asi najsvetlejší moment tohto filmu tkvie v postupnom gradovaní deja s jeho patričným vyvrcholením (bez akýchkoľvek dvojzmyslov). Čo sa mi však na tomto filme páčilo najviac? Bola to jednoznačne erotická scéna s Angelinou Jolie, pri ktorej si zgustol zrejme každý správny chlap. ()

Ondr@932

Mohl to být napínavý thriller, ale kvůli rutinému a nemastnému scénáři. Je to škoda, protože jinak by to bylo rozhodně lepší. Protože herecké obsazení - Angelina Jolie a Ethan Hawke je více než dobré. 55% ()

Chauncey

Jeden z nejtupějších krimi-thrillerů, které k nám z Hollywoodu doklopýtaly. Bezvýrazné herecké výkony, nezajímavý a děravý scénář, nulová atmosféra a hlavně postupný příklon k žánru (sebe)parodie. Už pro tu nechtěnou zábavnost za 2*, i když notně odřené. ()

E lan

Přesně průměrný "překvapivý" thriller, který postrádá pořádné vyvrcholení. Přesto herecké výkony Hawka a Jolieové jsou výborné a film zachraňují od nudnosti. Dobrá podívaná... v televizi... ()

jda23

Opät na tamtú dobu originalny thriller s peknou komornejšou atmoškou a (ne)predvidateľnym koncom. Angelina poteši vždy a Ethanov ksicht sa nakoniec parádne hodil. Inak ničím ale fakt ničím extra(keďže tieto filmy sa poväčšine predbehnú už na začiatku, a to príbehom). Velmi štandartný postup pri hodnotení tohto shotu, teda takmer 3 plné. Nazdar ! ()