Reklama

Reklama

Raymond & Ray

  • USA Raymond & Ray
Trailer

Obsahy(1)

Nevlastní bratři Raymond a Ray se shledávají po smrti otce, se kterým si nebyli blízcí. Zjistí, že jeho posledním přáním je, aby mu společně vykopali hrob. Spolu se vyrovnávají s tím, jací muži se z nich stali díky svému otci, ale i jemu navzdory. (Apple TV+)

Videa (1)

Trailer

Recenze (26)

William_ 

všechny recenze uživatele

Moc hezky natočený film, kde prim hrají Ewan McGregor a Ethan Hawke. Už tohle věstí, že zde se zklamání nedočkáme a taky nedočkali, ale že by se zde zrodila nová "Země Nomádů" - to bohužel ne, ale i přes to mě film chytnul a hltal jsem ho až do jeho konce. Pozitivum je i příjemná délka filmu, která je tak akorát aby se stihlo vše objasnit a vysvětlit. Herecky zahráno bravurně k tomu nemám co dodat, příběh uvěřitelný a chvílemi i bizardní, ale takový život je... Hodnotím 3 lepšíma hvězdičkama a určitě si tento film za nějakou dobu (třeba i s dabingem, což se ale asi u Apple TV nikdy nedočkám) podívám znovu. ()

hroubek 

všechny recenze uživatele

Dva výborný herci, dobrý scénář a režie, aneb jak málo stačí k natočení zajímavého a dobrého filmu. Samotný film má obyčejnou zápletku a ve výsledku neřekne nic nového. Nicméně to nevadí, jelikož zrovna u tohoto filmu platí, že cesta je důležitější, než samotný cíl. Režisér Rodrigo García natočil pomalejší a komornější snímek, který funguje dost dobře, hlavně po psychologické stránce postav. Scénář nám krásně dokáže prodat jak jsou oba hlavní hrdinové rozbitý a něco důležitého jim v životě chybí. Ewan McGregor předvádí velmi dobrý výkon, zvláště při scéně samotného pohřbu. Ethan Hawke krásně zahrál svou postavu a jeho dialogové výměny jsou super. Hodně příjemně na mě působil herecký projev Maribel Verdú, jelikož má v sobě spoustu pozitivní energie, a samotná její postava dává naději na lepší zítřky.  Raymond a Ray je povedený menší film, který stojí na dobrých hereckých výkonech a kvalitním scénáři. ()

Reklama

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

filmů o smutku a vyrovnávání se se ztrátou už tu pár bylo, ovšem tenhle na to jde trošku jinak. Malá a v jádru komorní konverzačka přináší příběh dvou nevlastních bratrů, kteří jedou - ne úplně rádi - na pohřeb jejich otce, který byl během jejich života nejspíš solidní zm*d. Každý z bratrů k tomu pak přistupuje jinak. Ray je bývalý závislák, hudebník a pragmatik, který se s věcmi úplně nepáře. Na druhou stranu Raymond působí jako uťápnutý ňouma a citlivka. Oba mají své moc dobré důvody proč otce nesnášeli a my se je postupně dozvídáme, i když mnohdy jen v náznacích. Samotný pohřeb, kdy sami bratři kopou hrob je pak lehce bizarní, nicméně funkční a celý tenhle malý kousek je nakonec vlastně fajn. Velký podíl na tom mají samozřejmě Ewan McGregor a Ethan Hawk, kteří si jedou svůj standard a sami o sobě by utáhli i mnohem slabší filmy. Na vyšší hodnocení to úplně není, ale nebránil bych se tomu vidět R&R v budoucnu znova...65% ()

sedm.1 

všechny recenze uživatele

Těžké je pro mě tuto podívanou hodnotit, nejdůležitější každopádně asi je to, že jsem se u ní nějak vyloženě nenudil, i když to tedy chvílemi bylo už jako vážně na hraně, a to především v již fakt natahovaném závěru při vykopávání hrobu, kdy film již evidentně ztrácel energii a tvůrci tam navíc vyloženě zbytečně a nesmyslně dřeli emoce až na dřeň, přičemž to ale nebylo vůbec potřeba a naopak to ten příběh až skoro zazdilo. Celý film je každopádně především postaven na vyvíjejícím se vztahu dvou nevlastních bratrů, v podání Ewena McGregora a Ethana Hawka, což byla castingově jednoznačně trefa do černého, jelikož se jedná o opravdu výraznou hereckou dvojici, mezi kterou to zde jak vztahově, tak dialogově správně jiskřilo, chlapci se hádali, usmiřovali, hádali, usmiřovali, a pokaždé to byla vážně docela fungující psina, samozřejmě tedy především v rámci černého humoru, nicméně i ostatní postavy a jejich herecké představitele lze označit za velké plus této podívané, byla to totiž taková nesourodá sestavička neotřelých figurek, která ovšem dokázala upřímně pobavit. Příjemná byla ale i svým způsobem přítomná podmanivá atmosféra, veškeré dialogy pak měli šťávu a nápaditost, nicméně abych ale jen nechválil, pravdou zůstává i fakt, že tomu chyběl jakýkoliv výraznější moment, silnější dramatičtější scéna, či působivější okamžik, je to celé takové až moc umírněné, poklidné, snad až přespříliš vláčné, prostě to je bez čehokoliv záživnějšího, co by diváka vytrhlo z od začátku budované, ovšem šikovně nenápadné letargie, což samozřejmě někomu sednout může, jinému naopak ne. Já osobně jsem se s tím každopádně dokázal vypořádat tak nějak na pohodu, nestrhlo mě to, ani na zadek neposadilo, zároveň ale čas strávený s těma dvěma pošukama nepovažuji ani za nikterak ztracený, zkrátka opakuji, já se bavil, ale rozhodně nelze zaručit, že se budou bavit i ostatní. ()

Rockerman 

všechny recenze uživatele

Když se sejdou v hlavních rolích dva výborní (a mí oblíbení) herci, nemusí to ještě nutně znamenat, že film bude dobrý. Naštěstí tohle není ten případ a hořce humorný příběh dvou nevlastních bratrů, kteří se navždy loučí s nenáviděným otcem a zjišťují, že mnozí lidé ho vnímali úplně jinak, než oni je hluboce lidský a hodně dobrý. ()

Galerie (3)

Zajímavosti (1)

  • Natáčanie prebiehalo v meste Richmond, štát Virgínia. (Real Tom Hardy)

Reklama

Reklama