Okouzlující námořník Jacob se rozhodne zastavit tyranského kapitána a zachránit unesené dítě. Na své misi získá nečekaného spojence v podobě mořské příšery. (Netflix)

PTuranyi

Veľmi dobrý animák, ktorého príbeh akoby vypadol z oka filmu "Ako vycvičiť draka". Z krvilačných beštií, prenasledovaných lovcami sa nakoniec vykľujú obyčajné morské zvery, ktoré chcú len žiť. Navyše Červená aj svojím vzhľadom pripomína Bezzubého. Produkcia je však perfektná a animácia na najvyššej úrovni, čo je už dnes vlastne štandardom. Nechýba akcia, napätie a šťastný koniec. ()

vydumnica

Darmo, už sa nerobia také pekné animované filmy ako kedysi. Dnes už žiaľ prevláda kvantita nad kvalitou a The Sea Beast je toho príkladom. Nie je to zlý film, ale je len jeden z mnohých, čiže priemerný a pre mňa len na jedno pozretie, tým som si istá. Animácia je veľmi pekná, hudba je krásna, no príbehovo je to slabučké. Postavy nie sú také sympatické, humor tu úplne chýba a emócie tiež. Film je netflixovsky politicky korektný, na lodi sú pirátky, pirátka (existuje vôbec také slovo?) černoška, feminizmus v dnešnej dobe nie vždy na tých správnych miestach, veď viete. Rok 2022 bol na animáky dosť chudobný, myslím dobré animáky, jedine tak sa dá vysvetliť nominácia tohto filmu na Oscara! Výnimkou sú Pinocchio a Puss in Boots. ()

iXtr3m3

Ok, nie je to už taká pecka ako Big Hero 6, ale na druhú stranu, je to Netflix a na pomery Netflixu je to asi najlepší a najveľkolepejší animák ever. Technické spracovanie je bravúrne, má to akcie až až, nájdu sa aj milé momenty, či sa trošku zatlačí na emócie, má to parafrázu na manipulácie dejín mocnými, takže je tu aj výchovný resp. vyučovací element, jednoducho sa to páčilo nielen deväťročnej dcérke ale aj mne. Je to jedno obrovské morské dobrodružstvo, v podstate taká detská morská variácia na Godzillu. Veľmi dobré Netflix, veľmi dobré, jeden z najlepších počinov vrátane hranej tvorby. ()

ScarPoul

Brázdiť moria a oceány, objavovať jeho tajomstvá, čítať o nich...no mám pre takéto veci slabosť. O to viac, keď príbeh ktorý Williams rozpráva je o tom, aké to kedysi bolo, keď more bolo ešte nepreskúmané a údajne ho obývali monštrá. Má to akciu, funkčný humor, ktorý tam síce nie je stále, ale keď sa zjaví, funguje, a aj nejaké to posolstvo. To sa darí tvorcom udržať do úplného konca na uzde. Potom príde zase troška moralizujúceho zla. Ale v zásade mi to nevadilo, lebo zvyšok je vyrozprávaný umne a to práve vďaka tomu, že to celé stojí na charakteroch. Preto možno bude film pôsobiť zo začiatku trošku uťahane, ale na tých trpezlivých čaká plnohodnotný fantasy príbeh s postupným gradovaním a aj uveriteľnými emóciami. Za mňa spokojnosť. A vrátiť sa do toho sveta by mi vôbec neprekážalo. ()

moriero

Tak pokračuju v celoživotní plavbě proti proudu, ale mně se ( minimálně vizuálně) Mořská příšera líbila o dva levely vejš, než Jak vycvičit draka. S příběhem samotným to už možná mohlo lehce pokulhávat...ale vlastně né. Proč by mělo vadit, že je tak prvoplánový a přímočarý? Vždyť takové pohádky bývají často. A nikomu to žíly netrhá. The Sea Beast je pro mě majstrštyk a basta. Píšete, že u animáku v 21. století je dechberoucí vizuál povinností. Je. A tady se povedl na výbornou. Ani nevím, které scény vypíchnout jako první. Rudý ohňostroj skrze rudé plachty v úvodu? Skoky a pády lidí přes palubu? Pohyby příšer pod hladinou? Samotné moře? A v poslední řadě postavy: když si odmyslíte ty otravné velké hlavy a parodické účesy, byla radost sledovat jednu vedle druhé - v čele s Jakem (jak skáče do vody, sahá pro kopí, šplhá po lodi). I když nejsem cílovka, klidně si to pustím znovu. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD