Plavat proti proudu

Pravdivý příběh obyčejného chlapce z problémové rodiny, který v sobě našel sílu stát se šampiónem. Přísný Harold Fingleton (Geoffrey Rush) žije se svou ženou Dorou (Judy Davis) v Queenslandu a má pět dětí. Když si všimne, že dva synové, Tony (Jesse Spencer) a John (Tim Draxl), neobyčejně rychle plavou, začne je trénovat. Je nesmlouvavý, křičí na ně a zatím netuší, že z tolik odlišného Tonyho jednou vyroste sportovec, na kterého bude celá Austrálie pyšná. (oficiální text distributora)

balcazar

Podobné prípady filmov, pri ktorých si pozriete najskôr plagát (hodnotenie zo zásady nie) a očakávate typický rodinný film, vás často prekvapia. Skvelý Rush, bolo z obrazovky vidno, ako si túto rolu vychutnáva, citlivá téma, založená na skutočnej udalosti, skôr dráma ako športový film (šport bol na pozadí a bol len akýmsi podkladom k dráme), dráma, napätie, akcia, dialógy, to všetko tvorí mozaiku pozitív, z ktorých sa film skladal. A hoci je pravda, že sa časom trochu naťahoval a že to chcelo viac takých výrazných momentov ako ten, keď sa matka predávkovala a šla do nemocnice, jednoducho viac momentov, ktoré by napätú situáciu v dome ešte viac vyhrotili a prestrihli, je pravda, že nie som o tom 100% presvedčený, rozhodol som sa dať plné hodnotenie. P.S. Som rád za minutáž, akákoľvek dupľa by filmu ubrala, takto to bolo akurát. ()

Veronica27

Co říct, snad jen že fajn drama.Alkoholický, problematický otec s problémy, které nesnese ani pomyšlení, že snad jeho méně oblíbený syn by mohl být lepší, než jeho oblíbený.Hold s Jesse Spencerem bych si taky zaplavala. ()

Judy24

Není zrovna dvakrát příjemné to sledovat, zvlášť když má člověk slabost pro Jesseho Spencera (ehm ehm), ale ten film je při zjevném nízkém rozpočtu hrozně zajímavý a strašně rychle vás vtáhne do děje a vy ho dokoukáte, i když máte celou dobu potřebu vrazit Geoffreymu Rushovi jednu do nosu. Tohle není film, na který narazíte každý den a přesto, že mě mrzí, že jsem se nedozvěděla víc o Tonyho pozdějším životě a musela si to googlit sama, musím uznat, že je dobrý. ()

Forsetino

Strhující sportovní drama na základě skutečné události. Film mě do sebe rychle vtáhl a ani chvíli jsem se nenudil. Výborný výkon Rushe, který svou roli zvládl bravurně. Od začátku jsem si přál, aby otec rodiny, arogantní, sobecký, opilecký idiot, dostal na držku. To, co v životě nedokázal on, tak se snažil kompenzovat, místy doslova terorem svých synů, které nakonec podrazácky poštval proti sobě. Rush tohoto zakomplexovaného a necitelného blba ztvárnil opravdu uvěřitelně. Co se týče Tonyho, tak ten prokázal nesmírnou psychickou odolnost a vůli. Hodnotím tedy celkově jako velmi pěkný film s velmi emotivní náladou (opravdu jsem měl na otce-trenéra místy vztek). 8/10 ()

MiD

Krásné, tvrdé, autobiografické drama. Dobré kamerové okénka dodaly filmu sportovní šmrnc. Dávám 4* ()

fafejt001

JÁ SI NEMOHU POMOCI , ALE PRO MNE VÝBORNÉ . DESPOTICKÝ OTEC ZAHRANÝ RUSHEM BYL MÍSTY ŠÍLENÝ . ALE KÁZEN , JAK VÍME , TO JE TO HLAVNÍ . A ZDE JÍ BYLO HODNĚ . ()

jjjerry

Zajímavý životní příběh, při sledování jsem měl dojem, že snímek je spíše tak z 80.let, ale to nic neubírá na kvalitě. Geoffrey Rush byl skvělý a vlastně táhnul ty emocionální chvíle. ()

chandler

Musim se přiznat,že filmy ze sportovního prostředí mám velmi rád,a bylo pro mě velmi příjemným zážitkem zhlédnout tento zdařilý australský snímek.Snímku vévodí výkon Geoffreyho Rushe,který otce(alkoholika a fanatického trenéra)ztvárnil výborně. ()

ProchY01

Nikdy bych nevěřil, že mě sportovně/životopisné drama takhle dostane. Velice zdařilý snímek - silný zážitek, kdy s hrdinou cítíte a otce (výborný Rush) nenávidíte. Doporučuji k shlédnutí. ()

alienable

Spíš dva a půl.... Nijak mě tento příběh nenadchl ani jsem ho nesledovala se zatajeným dechem. Námět, který byl již mnohokrát zpracován, tohle podání nic moc. Ta třetí hvězdička je hlavně za Geoffreyho Rushe - ztvárnil toho agresivního opilce opravdu nechutně! ()

Sejkorka

Nalákala mne sportovní tématika, je tam, zajímavá, ale není to hlavní téma. Tím jsou rodinné vztahy. Nepochopitelná nenávist otce k synovi, vztah mezi bratry, svatá trpělivost matky až do krajnosti, kdy ji věčně opilý manžel málem zabije. Vynikající výkony obou hlavních představitelů filmu dominují. Je to tak na hraně 3 nebo 4 *, ale dávám 4, přeci jen je to o tom sportu, plavání, které v Austrálii je velmi oblíbené (a úspěšné). Objevuje se zde např. Dawn Fraserová (4 x zlato ze tří olympiád, z toho 3 v řadě na 100 m kraul). ()