Včela na mušce

• Velká Británie Man vs. Bee
Trailer 1

VOD (1)

Epizody(9)

Roztržitý táta Trevor dostane na starost luxusní dům a snaží se vyzrát na zákeřnou včelu, co se pořád motá kolem. Komediální seriál, ve kterém jeden průšvih střídá druhý. (Netflix)

Trailer 1

DJ_bart

Rowan Atkinson je nesmrtelnej génius a jeho nestárnoucí britský komediální fištrón je out of this world, jenže jinak nemá tohle pásmo krátkometrážních grotesek krom pár vtipných gagů moc co nabídnout, což je škoda.... ale jako zábavná blbinka/nenáročná oddechovka na jedno odpoledne ujde. Ten koncept "nemotorný hlídač luxusního baráku vs. čmelák" mě celkem bavil. ()

m.a.t.o.

„Trevor Bingley, chcete niečo povedať predtým, než vás odvedú?“ – „No, viete, bola tam včela.“  Not bad. Jasné, druhý Mr. Bean to nie je (aj keď inšpirácia je zjavná), no som rád, že niečo takéto vôbec vzniklo. Bola by škoda, keby Rowan Atkinson už nevyužíval svoj, ako to nazvať, mimicko-minimalistický humor? Jasné, väčšina gagov je predvídateľná, ale aj napriek tomu, ma súboj muža - motáka s CGI včielkou bavil. Akurát nechápem, prečo celovečerný film rozkúskovali na deväť kraťasov. 55 % ()

TheEvilTwin

Jasně, je to úplný přestřel přitažený za vlasy a někdy až absurdní ptákovina, ale svůj účel, a to pobavit, to nejspíš splnilo. Potěší výborný Atkinson, jeho postava je zde totiž z 90 % Mr. Bean, a tudíž je to nám všem známý a vtipný humor, dále krátké a divácky atraktivní desetiminutové díly a celkové tempo, díky kterému seriál rychle odsýpá. Ve finále nechybí ani family friendly konec, který činí dojem z celého seriálu vesměs pozitivní. Naopak trochu zamrzí občasný skluz do stereotypu, který místy může někoho nudit, ale jak jsem zmínil díky krátké stopáži diváka tento pocit celkem rychle přejde a ve výsledku udělal netflix správný krok a jde o zábavnou hodinovou zábavu pro celou rodinu, která zde celkem dlouho nebyla. ()

OJan

Taková jednoduchá jednohubka, kde se Rowan Atkinson snaží zneškodnit včelu všemi možnými způsoby. Jo, vcelku to funguje, je to sice předvídatelné, ale rozesměje to a mě to bavilo. Ale i přesto jsem našel pár nedostatků - ta CGI včela je spíš čmelák a k tomu z toho nemusel být seriál tak nešikovně rozdělený na epizody trvající 10 minut, ale mohl s toho být klidně film, ale když už seriál, tak alespoň s delší stopáží epizod. PS: za všechno může ta včela. |70%|, (počet zhlédnutých epizod: 9) ()

Djoker

Mr. Bean je fenomén pevně spjatý s počátkem 90. let. Atkinson se však za celou kariéru nedokázal posunout a vymyslet něco nového. Neflixu stačí pouze jeho obličej, obsah není důležitý. Sice už je ve věku důchodce, ale stejně tady hraje otce náctileté dcery. Skeče se včelou stěží utáhnou jednu krátkou epizodu. Přeci jen zábavnější jsou patálie se smart domem, které alespoň nastavují zrcadlo zdegenerované společnosti. Balfe válí, pointa potěší, ale covidový opar z natáčení to sráží. S1: 40% ()

• Mnoho ľudí poukázalo na to, že koncept tohto seriálu je podobný konceptu nezrealizovaného filmu Johna Hughesa "The Bee". (m.a.t.o.)
  • Rowan Atkinson povedal, že sa mu páčil proces písania scenára, ale nepáčilo sa mu nakrúcanie. Kvôli pandémii Covid-19 bolo veľmi stresujúce. Jeden z členov štábu dostal Covid a Atkinson musel stráviť dva týždne v izolácii. (m.a.t.o.)
  • Natáčanie trvalo dvanásť týždňov a prebiehalo v Londýne a Bovingdone. (m.a.t.o.)

Související novinky

Netflix odhalil nové britské projekty

Netflix odhalil nové britské projekty

13.12.2020

Streamovací gigant Netflix zveřejnil své plány pro tvorbu celkem sedmi nových a rozmanitých originálních sérií, které hodlá realizovat v rámci britské odnože své produkce, do níž investuje stále víc… (více)