Včela na mušce

• Velká Británie Man vs. Bee

Epizody(9)

Roztržitý táta Trevor dostane na starost luxusní dům a snaží se vyzrát na zákeřnou včelu, co se pořád motá kolem. Komediální seriál, ve kterém jeden průšvih střídá druhý. (Netflix)

tein

Rowana Atkinsona mám rád (téměř) kdekoliv ale toto je šlápnutí hodně vedle - do něčeho dost smradlavého. Těšil jsem se na to ale prostě mi to nepřijde vůbec vtipné dívat se na idiota co svou extrémní hloupostí podělá vše co se dá. Blbců co nám ztrpčují život máme kolem sebe každý jistě spousty a netřeba se na to dívat i v televizi. Od Beana kde je neškodný a naivní humor je toto na míle vzdálené, ikdyž to občas něčím letmo Beana vykrádá. ()

Anděl

Příjemná oddechovka u které jsem cítil čím dál větší návaly nápětí z toho, jak se všecho Trevorovi boří pod rukama. Konec mě dostal a když tak nad tím přemýšlím, možná si to pustím ještě jednou - nenáročná blbůstka, ale dobře zpracovaná. I když možná by bylo lepší kdyby namísto minisérie vznikl spíše film okolo 60 minut. ()

Andrmen221

Něco na styl Hon na myš, ale myslím, že v této strašné době, to svůj účel splnilo a pobavilo. Rowan a jeho gestikulace jsou legendární. Taky mě to utvrdilo v tom, že modelní domy sice vypadají na venek neskutečně, ale uvnitř jsou šílené nekomfortní. Ty obrovské místnosti působí neútulně, ale mít ho asi bych si tolik nestěžoval xD. Tohle je, ale hodnocení mini-seriálu a ten se mi líbil, takže 75/100. ()

SimcaJB

Mě se seriál bohužel tolik nelíbil, bylo to až moc trapné a radši bych, opravdu rád, kdyby se Rowan Atkinson vrátil k Maigretovi, jehož 4 dílům schází pokračování. 40 %  ()

Verbudrak odpad!

Bacha, spoiler: Chlápek se snaží zabít včelu a přitom rozfláká vše kolem. Konec spoileru. Vlastně, pardon, to je začátek, konec i obsah celého seriálu. Už to teď teda nemusíte vidět a můžete jít třeba s manželkou na procházku. Zachránil jsem vám právě hodinu života, není zač. Nelitujte, druhý Mr. Bee(n) se nekoná, o nic nepřijdete. Jo a k těm 10minutovým dílům, co tu všichni vychvalují... víte, já patřím mezi těch několik málo supermanů, kteří se dívají vždycky přesně tak dlouho, jak chtějí, takže nám nadlidem je jedno, kdy rejža udělal zatmívačku. Takže ani za to jedna hvězda nebude, sorry. ()

Zagger

musim uznat ze jsem cekal uplne zbytecnou vycpelou stupiditu, a i pres jasnou premisu a v podstate hloupost jako takovou (i Beana jako takoveho uz moc nezvladam, vyrostl jsem z toho), tak musim dat plny pocet, protoze to bylo v pohode a vubec ne tak trapne jak jsem si myslel. Nejsem cilovka, ale cilovka se pobavi. Ke konci uz to bylo misty absurdni jak dochazely napady, ale necekane jsem se bavil, spis usmival, nez buracel smichy, ale i tak me to proste prekvapilo, cekal jsem uplnou sracku a vubec nemel odvahu to pustit. Shlednuto vsech 9 dilu naraz. ()

Reyer

Bohužel, ne. Je to tak šíleně předvídatelné z minulých let. Když byl původní Mr. Bean, tak to bylo legrační, ale tohle už není. Teda za mě alepson už ne ()

Hexx

Tohle přeci nemůže nikoho urazit. Zábavná "jednohubka" s klasicky vynikajícím Atkinsonem, který má díky dotěrné včele velké patálie. Kvůli krátké stopáži to nezačlo být nudné, fádní nebo dokonce otravné. Naopak, je to slušně vyvážené ať už po příběhové linii, která je samozřejmě jednoduchá, nebo po komediální stránce. Víc takových komediálních počinů by neuškodilo. ()

710.cz

Kdyby to byl film, tak je to tak na tři-čtyři hvězdy. Roztahat to ale do devíti dílů.... Pustil jsem to kvůli marodící devítileté dcerce a ta si při třetím díle začala raději malovat. Asi tolik pro dokreslení toho, jak to "cílovku" zasáhlo. ()

McGuffin

Též hrající Rowan Atkinson s Williamem Daviesem stvořili scénář Včela na mušce, Man vs. Bee, s jediným úkolem pro hlavního hrdinu. Profesionálně za úplatu pohlídat dům, zatímco jeho majitelé odjedou na dovolenou, a v domě zůstane včela. Nezdaří se mu to, včela vyhrává, a v tom je ten vtip. P.S. To je zpráva o hubené kostře příběhu, ne o filmu z ní. MacGuffin ()

karl173

Příjemné ke sledování a díky krátkosti se to dá dokoukat na jeden zátah a na chvíli u toho orazit.  Humor je typicky Beanovský. Zápletka a téměř všechny události jsou přehnaně přitažené za vlasy. A přesto, že si budete říkat často proč, čas při sledování tak nějak příjemně plyne. Bohužel to je ale asi tak všechno. Já osobně jsem se u této komedie příliš nesmál, možná proto, že to zkrátka není tak vtipné jako Bean a možná proto, že jsem už z tohoto humoru tak nějak vyrostl a přišlo mi to možná až moc triviální a stupidní.  Tak či tak, díky Atkinsonovi, kterého je prostě těžké nemít rád, jsem si tento seriál nějakým způsobem užil, ale na zadek jsem si z toho zkrátka nesedl.  Ideální na cesty vlakem či autobusem. ()

vimluk_CZ

Jasně, není to nic světoborného, ale já se docela fajnově bavil a skvěle mohl vypnout, protože tohle je ten typ seriálu (nebo dá se říci i filmu) u kterého to je vlastně nutné. Poslední díl už si s fantasmagoričností zahrává až příliš, ale tak co... zrovna v tomhle případě jsem schopný to i odpustit. :) ()

silvie12

Na film jsem se podívala hlavně z toho důvodu, že zde hraje Rowan Atkinson. Některé scény byly docela zábavné, ale některé i nudné. Nejlepší scény se odehrávaly buď s policajtem nebo v koupelně. Seriál neměl skoro žádný děj. Linka s jeho rodinou byla naprosto minimální. Celou dobu se snaží zabít včelu a všechno ostatní nevnímá, třeba i když něco zničí. Seriál je humorem mířený spíš pro mladší diváky. S Mr.Bean se tento seriál nedá srovnat, ale jako zábava na deštivé odpoledne to bylo fajn. ()

Sekyn

bzzzzzzzz.....asi uslyším tenhle zvuk ještě dlouho a vždy si při něm vzpomenu na ukrutný souboj Rowana nejen s včelou, ale hlavně se sebou samým. Shlédl jsem to celé naráz, což asi bylo původně správně neboť z nějakého důvodu se toto stalo seriálem, ale je hodně cítit, že to byl původně film s hodně slabým scénářem, kde se vsázelo hlavně na Rowanův klasický výstup. Bez něj by to celé samozřejmě bylo ničím. I přesto to mělo své kouzlo. Rowan mě svým umem opět přinutil zakrývat si oči při jeho hrůzných počínání. Nevzbuzoval ve mě však smích či pobavení, ale spíš naopak strach a lítost o člověka, který si neumí v životě pomoci, udělá nekontrolované činy na jejichž konci je jen neštěstí a zoufalost. Jako nápad mi to přišlo zajímavé, ale je to bohužel strašně nedotažené. Naopak Rowanův herecký talent nestárne ani v jeho věku a opět dokázal, že rozhodně nepatří do starého železa. ()

Pavol.Novosa

Atkinsona mám rád ale tohle se fakt nevydařilo. Hodně slabý Mr. Bean styl. Celou dobu jsem nevěděl jestli to je drama nebo komedie a když jsem se už už skoro zasmál tak to zase přešlo do nudy. ()

Jirok19

Skvělá zábava na jedno odpoledne. Nasmál jsem se jako už dlouho ne. Jsou jen dvě věci, se kterými nesouhlasím. Zaprve mi nedává smysl, proč dílo není film, ale seriál. Zadruhé jsem našel některé chyby, zejména v deváté kapitole. Konec s usvedčením podvodníka nedával tak úplně smysl. Ačkoliv dostal Trevor většinu trestu za ničení umění, tak i po smazání tohoto by mu zbývalo minimálně zranění psa, žhářství a spanilá jízda, takže by si ještě i po Christianově odsouzení něco určitě odseděl. Je to jen detail a mimo to se mi seriál jako taková jednohubka moc líbil. ()

Netflix odhalil nové britské projekty

Netflix odhalil nové britské projekty

13.12.2020

Streamovací gigant Netflix zveřejnil své plány pro tvorbu celkem sedmi nových a rozmanitých originálních sérií, které hodlá realizovat v rámci britské odnože své produkce, do níž investuje stále víc… (více)