Nech svět světem

• USA Leave the World Behind (více)

V apokalyptickém thrilleru si Amanda (Julia Roberts) a její manžel Clay (Ethan Hawke) pronajmou na víkend luxusní dům i se svými dětmi Archiem (Charlie Evans) a Rose (Farrah Mackenzie). Jejich dovolenou však naruší dva cizinci G. H. (Mahershala Ali) a jeho dcera Ruth (Myha'la Herrold), kteří se zničehonic objeví uprostřed noci a hledají útočiště před kybernetickým útokem. Ten je každou minutou silnější a děsivější a donutí všechny přijmout, co jim hroutící se svět nachystá. Film je natočený podle románu Rumaana Alama nominovaného na Národní knižní cenu. (Netflix)

DanP

Úplná katastrofa to není. Ale ani žádný trhák. A ten konec? To jsem si pak měl pustit seriál Přátelé,nebo co? ()

Jindra_S

Dvě hvězdy a to za první polovinu, která měla atmosféru a vypadalo to, že by se k něčemu mohl film doklopýtat. Ale pak už to jenom vršilo jednu "záhadu" za druhou (jeleni, plaměňáci a znovu jeleni), lidé se stále více chovali nelogicky a hloupě, přidávaly se vysvětlující monology "Ah, to je přesně to co jsem si myslel, že může nastat". No a konec (pointa?) je totální vyvrcholení umělecké masturbace, která byla jasná jenom autorovi samotnému v okamžiku, kdy psal scénář. Běžně by jste o ten film ani nezavadili, jenže tam hraje spoustu známých jmen - v podstatě největším námětem k přemýšlení po fimu zůstává, jak mohli na něco takového kývnout. ()

cmeldova

Zajímavý, napínavý film s poutavým tématem, který přikove diváka k obrazovce s nutkáním vědět co se to děje. Nicméně celý dojem z filmu mi zkazil fakt, že opět do nouze prostřednictvím moderních technologií se dostala pouze Amerika a to s předpokladem, že útočí východní země Asie. Fňukání Ameriky prostřednictvím filmů jak na ni útočí tyto asijské země je už opravdu nudným ohranym tématem. Za mě pouze dvě hvězdy jen za napínavý úvod a to protože mohlo být tak zajímavé téma pojato globálně s mnohem zajímavějším závěrem. Škoda ()

karambwa

Co tohle mělo být. Jediné co na tom bylo zajimave byl trailer na film, a film jako takový absolutně neměl existovat. Stopáž nesmyslne dlouhá, dalo by se to klidně na hodinu a nebyla bych ani tak naštvaná ale jsem. Debaty o ničem, bohužel i smutné to, že děti nezajímalo že nejde internet, tv ani ostatní. Dnešní děti a některé dospělé by už nepřežilo tohle. Zajímavé bylo na tom asi 10 minut a to ohledně jelenů, divné chajdy a baráku. Díky ne. ()

samsozz

dal by som 5/5 akurat ze film sa nijak nevyvinie a skonci usmevne ale onicom. Pribeh dobry no nic z toho nakoniec aj tak nemame. Dava zmysel iba v pripade pokracovanie. Z produkcie netflix vsak jeden z tych lepsich pocinov. Vela veci nacatych no nevysvetlenych a to ja nemam rad. ()

Tribbiani27

Jednu hvězdičku dávám jenom kvůli tomu, že tam byli Přátelé. Jinak je to ten film, kde 2 a čtvrt hodiny čekáte, kdy už se něco stane a ono nic. Naprosto nevyužitý potenciál, který tento příběh mohl mít. Prostě film doslova o ničem. ()

mehmed

Dobře zahrané a k smrti nudné další filmové “kázaní”. Ale udrželo to mou pozornost, místy vytvořilo i atmosféru, kterou narušoval ten otravně klišoidní hudební podkres, který zbytečně tlačil na pilu ve snaze vytvořit tísnivou atmosféru náznaků alá Shyamalanovo Znamení. Ničeho originálního, až na pár zajímavých kameramanských exhibicí jsem se však nedočkal… ()

gapa466

Nečekal jsem mnoho a shlédnul to jen kvůli JR. Tím pádem jsem neměl být zklamaný, přesto byl. Více jak dvě hodiny jsem čekal, zda se něco stane a ono se nic nestalo. Už jen chybělo, aby přijel prezident, všem řekl, že musejí držet pohromadě a pak vše vyřešil..... ()

zuzanicee odpad!

Naleštěné ho**no. Možná, kdyby to nemělo 2 hodiny 19 minut, dala bych aspoň jednu hvězdu za  .. (teď mě nic nenapadá), ale nárokovat si takto dlouhý čas diváka, a pak mu předložit tohle, považuju téměř za zločin. Nevím, jaké jinotaje v tom ostatní vidí. Je to povrchní, nicneříkající absurdní nuda. Jestli tohle má vést dnešního diváka k zamyšlení, tak je se společností něco špatně. Jen proto, že film víc jak dvě hodiny něco velmi povrchně naznačuje, nemusí být nutně dobrý, může to být prostě jen špatné pozérství. Možnosti destrukce společnosti byly nastíněny v mnoha dílech (ať už filmových, nebo knižních), ale tohle je to nejhorší, co jsem viděla/četla. Nápad, který je pohřbený v hromadění scén, které vám absolutně nic nedají. Snaží se budovat napětí, což se samo o sobě nedaří, ale ani k ničemu nevede, takže zbývá jen pocit promarněného času. Kamera špatná, střih (stejně jako hudba) se snaží vyvolávat pocit napětí, ale není z čeho být napjatý. Nesmyslné dialogy, nesympatické postavy a ani herci nepřesvědčili. A označení thriller? Ha ha ha. ()

Dakota1978

Mělo to úžasnou atmosféru, skvěle napsaný scénář, bezvadný casting s bezchybně hrajícími herci. Nebudu hodnotit jakýkoli společensko-filozofický přesah nebo náladu inteligentních a uvědomělých občanů USA (na to nemám mandát, ani sebevědomí). Každopádně to diváka přinutí zapřemýšlet o způsobu našeho současného života, konzumu a pocitu bezpečí, který může být "falešný". Líbily se mi scény se zvířaty. Film jsem si moc užil a vřele doporučuju. ()

PanLord

Za mě osobně velmi příjemný film, který obohacuje žánr a udává trend novodobých postapokalyptických děl. Kamera je famózní, nezvyklá, velmi dobře podtrhává nepříjemnou atmosféru v doprovodu nervy narušujících zvuků. Obsazení je velmi dobré. Snímek však trpí místy nelogickým scénářem a dialogy, jež jsou zjevně nezáživné. Kromě jednoho citátu, že "svět se ovládá sám", úplně nenarazíte na filozofické aspekty žánru. Samotné postavy jsou napsané dobře, byť tam chybí nádech dnešních sociálních sítí a celkové digitální závislosti. To zapříčinilo, že protagonistům zkrátka neuvěříte v tom, jací jsou. Za mě tedy velmi ploché v tomto směru. Sumá sumárum nadprůměrný film. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD