Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Anglie, počátek 19. století. Společenská smetánka má novou atrakci. Je jí George Bryan Brummell alias Beau (Stewart Granger), uznávaný dandy. Expert v otázkách módy a správného stylu a génius vybroušeného sarkastického bonmotu je snem každého hostitele. Pro své nadřízené je však kapitán 10. královského husarského regimentu kvůli své extravaganci a nedostatku respektu noční můrou... Věrný biografický snímek o skutečném anglickém dandym Beau Brummellovi. Točeno v autentickém prostředí usedlosti z 15. století Ockwell Manor. (Pohrobek)

(více)

Recenze (2)

marťan 

všechny recenze uživatele

Beau Brummell byl známá osobnost v anglických dějinách, blízký přítel krále, arbiter určující módu, známý svým ostrým jazykem a nepříjemnou upřimností. Film skutečně snad i díky kooprodukci Anglie-USA vystihuje tehdejší dobu a anglickou šlechtu. Herecké obsazení bylo velmi dobré. Stewart Granger je v této roli naprosto přirozený, a troufám si říct, že to byl jeho nejlepší film. Peter Ustinov vynikající... ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem romantický historický film (a při hereckém obsazení Granger, Ustinov, Elizabeth Taylor jsem se na to i těšil) a on se z toho vyklubal velice realistický, zajímavý a věrný historický film, který poskytne spoustu informací a především dobrý celkový obrázek o slavném Beau Brummellovi - králi anglických salónů počátku 19. století. Bude to především díky skvělé roli Petera Ustinova, jehož princ z Walesu a pozdější král je skutečně rozkošná a hlavně pravdivá figurka. Grangera mám moc rád - a tohle je zřejmě jeho nejsilnější role z filmů "pláště a dýky" - na Ustinova však objektivně nemá. Nejen zde Peter dokazuje, že byl zřejmě nejlepším "nehrdinským" hercem padesátých a šedesátých let. Elizabeth je skutečně hlavně na ozdobu - krásnější ji však těžko někde pohledáte. ()

Reklama

Galerie (44)

Reklama

Reklama