Neprůstřelný plán

Jim McGrath

Susan Shipton

Kostýmy:

Linda Muir

Chvějící se čtyři hvězdy nakonec volím díky povedenému obsazení a bezproblémovému průběhu snímku. Ačkoliv je závěrečná pointa poměrně předvídatelná, cesta k ní je povětšinou zábavná a vy se jen celou dobu divíte, jak je možné, že tenhle snímek skoro nikdo nezná. Vždyť obstojí i v konkurenci mnohem profláklejších zlodějských filmů. Některé věci prostě nejdou do hlavy.(18.6.2009)

Příjemné překvapení. Klasická hra na to, kdo koho nakonec převeze, se sympatickou trojkou hrdinů, Suchetem, kterému padouši opravdu jdou, občasným vtípkem, několika nečekanými zvraty a šikovně budovaným napětím, které funguje i když vše směřuje v předem daných žánrových mantinelech přímo a bez oklik rovnou k očekávanému cíli.(11.10.2011)

„Pojďte, pane, budeme si hrát!“ „Já znám ty vaše hry. Jsou pěkně vypečené.“ Nepotkali se u Kolína, ale v Torontu a hned s Leem Gillettem, alias Zlatou rukou zločinu alias Chmatákem. Šarmantní gangster má nejen roztomilý zlozvyk kolísat mezi chladnokrevností a horkokrevností, ale také jasný plán, jak lupiče-teoretiky využít v praxi. Kevin, Sam a Rob (zřejmě) nemají na vybranou... Nechápu zdejší globální opovržení. Co jste čekali? Občana Kanea? Já se naopak těšila na oddychovku po dlouhém dni a na Davida Sucheta a byla jsem úplně spokojená. Dokonce se mi podařilo vypnout mozek natolik, že jsem se ani nepokoušela odhadnout rozuzlení, tak jsem jako bonus ještě zažila příjemné překvapení.(9.5.2016)

• Acrobat

Nejako mám problém zdieľať tunajšie nadšenie nad variáciou Dannyho Oceana. V televíznom duchu pri formálne zlých hercov (áno aj Ryan) sa odohráva nudná a nereálna story o niekom ktorý kradol a vlastne nekradol. Ako nudný účtovný súpis vyzerá tento film, ktorý nestrhne, odhalí sa v polke, absentuje v ňom vášeň, komplexnejší dej. Urazený síce nie som, ale sladkosť sa nedostavila. Viac nespokojný... (videné 08.04.2019, AMC archív)(10.4.2019)

Ten fígeľ, ako napáliť ešte väčšieho zlodeja ako som ja sám, bol celkom fajn. A potešilo aj účinkovanie Davida Sucheta, ktorý ukázal, že mu ani záporná rola nie je cudzia, aj keď zase na druhú stranu v postave Hercula Poirota ho mám predsa len najradšej. No ale tá nosná kostra krimi príbehu... nič moc, poväčšine iba nudné plánovanie. Slabší priemer. 55/100(2.2.2019)

• - Natáčení probíhalo v Kanadském Torontu. (Terva)