Lego Masters

(pořad)
  • Slovensko Lego Masters

Začíná nová zábavná show pro celou rodinu! Vstupte společně s námi do světa, ve kterém fantazie ožívá pomocí kostiček LEGA. Šest nejlepších dvojic mezi staviteli LEGA z celého Česka a Slovenska se utká ve stavitelském souboji o titul LEGO Masters a pohádkovou výhru půl milionu korun! Hlavním porotcem soutěže je jediný Čechoslovák mezi designéry LEGO stavebnic, který působí v dánské centrále LEGA, Milan Reindl. Moderují Evelyn a Matouš Ruml... (TV Nova)

Ceberus

Hodnotit tuhle soutěž odpadem jen proto, že se někomu nelíbí, že postavené věci se na konci zničí, to je teda hovadina. Co jste si mysleli, že se s těmi stavbami stane? Budou navěky někde v muzeu? Mno asi jsem měl štěstí, že jsem jako první viděl díl, kde se nic ručně neničilo. Na rozdíl od Výměn manželek, Likehousů a jiných stupidit je tohle soutěž, kde účastníci opravdu musejí něco umět a něco předvést. Ano, Čechoslováci neumějí v soutěžích prodávat emoce "po americku", protože to prostě není naše nátura, ale samotné výsledné stavby vytahují tento nedostatek daleko od odpadních vod. A soutěžící jsou vesměs sympatičtí, což se o některých jiných soutěžích říct nedá. Moderátorská dvojice mě neuráží - moderátorce se tady sice vyčítají kila navíc a já bych ji taky neobsadil (a sebe taky ne), ale dokud nebudou explicitně propagovat extrémní body positivity, tak rozumím tomu, že asi podlehli určitému tlaku dnešní hyperkorektní doby. ()

inmax

Po prvním díle dávám průměr. Co mi vadí: afektovaná moderátorka a že víc času věnovali destrukci Lega než prezentaci hotových staveb. Což úplně nechápu, koho napadlo stavby ničit. Myslím, že tohle je každého legaře noční můra, což i jeden soutěžící přiznal, že tam víceméně ok ale doma by určitě nic takovýho nestrpěl. Jinak stavby super, je vidět, že soutěžící tam nejsou omylem, že jsou to srdcaři. UPDATE.Po finále dávám o hvězdu víc. Nebylo to až tak špatny. Dvojici, která vyhrála, jsem fandil od prvního kola, měli fakt krásné výtvory a jsou to sympaťáci. Jinak Tomáš Klus má u mě body k dobru za ten autentický zájem o stavby. Na rozdíl od ostatních porotců jsem mu to věřil. ()

hippiesak odpad!

To je ale odpad... Dlouho jsem nic nenapsal, ale musím. Ta afektovaná Slovena má nějaké mentální postižení? Vypadá, že se prožrala soutěží o jídle, ale OK. Její věc. Ale poslouchat ji, to ne. Jdu blejt velebnosti. Náhodou jsem přepl. Katastrofa. Ten Čech taky nic moc no... Doufám, že toto nepouštíte dětem. Co to bylo? Nova? Prima? Nevím. Budu to muset smazat z TV guidu, ať se mi příště nestane podobný shock. ()

JenYu

Viděna 1. série: Jako show mi to přišlo dobré, ale... Vadil mi nízký počet dílů - divák vůbec nemá možnost sledovat, jak se jednotlivé týmy během soutěže vyvíjejí. Čtyři je prostě strašně málo. Vadilo mi, že moderátoři měli (někdy) více prostoru něž samotní soutěžící. Vadilo mi, že se hned v prvním díle vypadávalo. Vadilo mi televizí záměrně rozdmýchávané a nafukované drama (konec 1. dílu). Vadilo mi, jak moderátoři drbali soutěžící. A vadilo mi téma hamounění kostiček, které se objevovalo v celé soutěži. Mám odsledovanou jednu australskou a jednu novozélandskou řadu a v nich ani jednou nikdo neřešil, že by mu jiný tým vybral kostičky, které on chtěl. Tohle (nejvíce rozmazané ve 3. díle) opravdu neukazuje Čechy ve srovnání s jinými národy v dobrém světle, z čehož je mi smutno. V AUS a NZ verzi také jednotlivé týmy nikdy nepomlouvaly výtvory ostatních. Co bych ocenila? Pozvání rodin do studia a stavby vítězného dua. ()

Karlos8 odpad!

Viděn pouze jeden díl a to ještě ne celý. Matouš Ruml v roli moderátora v mých očích neskutečně klesnul. Propůjčit se tomuto projektu a vystupovat tak, jak vystupuje? To je velká škoda. Evelyn ječí jako kdyby to někoho zajímalo, ta ženská je s odpuštěním odrazem dnešní doby (nebo alespoň její chování tomu nasvědčuje). To nejzajímavější mají být stavby z lega, jenže k čemu to je, když kamera vše snímá z kilometrové dálky. Člověk by se třeba rád podíval na detail jednotlivých staveb. Bohužel. Ačkoli mám rád Lego, tak toto je žumpa a postrach pro jakéhokoli televizního diváka. Americkou verzi neznám, nicméně dle mého subjektivního názoru se převzetí jednoznačně nepovedlo. ()

doriana.g odpad!

Těšila jsem se na stavění... bože, pořád jsem tak blbá, že se těším.... 70% kolektivního tleskání, řvaní a pitvoření. 10% stavění. 30% ničení. Chcete, aby mě bavilo ničení? Pak stavění nedávejte 10%. Idioti. ()

Cardo

Mám z prvního dílu smíšené pocity, na jednu stranu jsem dostal konečně nějakou českou lego show (jsem fanoušek lega), výtvory byly povětšinou opravdu zajímavé a dobré, na druhou stranu však moderátorské duo bylo takové mrtvé, je to dělané úplně zbytečně na efekt (rádoby úžasy, naprosto zbytečné kecy moderátorů), ale nejhorší je stopáž, která je naprosto přemrštěná, stačila by 1h, opravdu by to šlo prostříhat. Doufám, že další díly budou lepší, nicméně koukatelné to bylo (alternativa není), nebýt těch rádoby dramatických chvílí, které jen přidávaly stopáž, dal bych možná i 5*. ()

Lali19 odpad!

Otras. Stavaju 8 hodin a chodiaca angina Evelin to rozbije pálkou za 2 sekundy. Keby sa tam hodnotila kreativita aspon .. ()

luke66z odpad!

Moderátoři hrozní, účinkující schopní. Vůbec nechápu, proč tam ty výtvory ničí, jaký to má proboha smysl. Z trapných keců moderátorů mi bylo na blití. Absolutně zabitý potenciál. ()

LordMalak

První díl mě dost zklamal. Čekal jsem lepší představení týmů i jejich výsledných staveb. Takto bylo 8 hodin, které týmy měly, sestíhány nezajímavě, plné zbytečného laického hodnotitele. A jako fanouška LEGO mě při představě ničení postavené stavebnice jímá hrůza. Chápu ale, že tady bylo cílem postavit strukturu dostatečně pevnou a stabilní na přenesení a zároveň dostatečně křehkou a jednoduchou na "rozebrání". Ale nikdo nic nevysvětlil, prostě se stavělo něco, aby se "efektně" zničilo a pak jsme se "rozplývali" nad zpomalenými záběry. Asi nejsem správná cílovka. Druhý díl už byl lepší, i když ta rádoby dramata mě vážně nebaví. Ale host-porotce byl tentokrát mnohem lepší, komentoval jednotlivé stavby smysluplně a konstruktivně. Celý díl byl mnohem lépe sestříhán, jednotlivé stavby dostaly více prostoru, takže jsem spokojenější. Pokud další díly budou v podobném duchu, dostaneme se alespoň na průměr. ()

Martynez

Docela mě to baví ale tí moderátoři to je něco strašnýho. Kde proboha vyhrabala tu krávu na to se fakt nedá koukat. Zkoušel jsem zavřít oči ale nedá se ani poslouchat – je to fakt šílený. ()

nudlis odpad!

"Nyní, milí soutěžící, postavíte z kostiček vystrčenou holou prdel. Jinak dostanete bejsbolkou přes tlamu od támhletý hrošice. Ale pozor! Nesmíte stavět prdel tý hrošice, protože na to nebudeme čekat tejden." ()

matop89 odpad!

Ešteže existujú zahraničné show, ktoré je možné kopírovať, pretože originalita nikdy nebola doménou tamojších producentov :)  Samozrejme moderátorské duo znásobuje moje hodnotenie: odpad na entú. ()

barneybishop odpad!

Stavění lega v kabátu Masterchefa...a ta přidaná hodnota je kde? Absolutně nevyvážená moderátorská dvojice Matouš Ruml a Evelyn, kdy mi ona absolutně nesedí...Marián Čekovský v hodnocení už jen uzavírá tenhle okruh trapnosti. A hodnocení výkonu na základě zničení a samotného vizuálního efektu po osmi hodinách snažení? Děkuji, ale opravdu ne... a že jsem tomu dával naivně opravdu šance a naděje... ()

Zeduke

Prehliadka súťažiacich zo všetkých kútov autistického spektra, ochutená o moderátorov s minimálnou chémiou, zabalená 'doslova' v plastovej umelosti.  Aj keď talent súťažiacich nemožno uprieť, toto má byť program do primetimeového vysielania? Jeden diel stačil - s radosťou očakávam na ďalší prepadák od Markízy. ()

milous11 odpad!

Jako po včerejšku co jsem viděl první díl, mám rozpačité pocity. Nevím jestli to tak bude i v dalších dílech, ale aby člověk čemu se tvl věnuje 8h, zapracoval na detailech, které ve finále byli úplně zbytečné, za pár vteřin někdo jen tak rozflákal, tak mě to moc hlava nebrala no. Ta slovenská "hvězda internetu" mě také moc nezaujala teda, má takový divný výraz... ()

TomQ

Tady se po prvním díle negativní hodnocení točí hlavně kolem dvou věcí - moderátorky a ničení staveb. S moderátorkou naprosto souhlasím, ta je nepopsatelně trapná, nepříjemná, nesympatická, nepatřičná. Ale kritika, že "osm hodit stavěli a oni jim to pak rozbijou" je dost mimo. To jste si vážně mysleli, že si pak ty stavby vezmou domů? Nebo že je tam někde ve studiu vystaví na měsíc? Nebo že si s tím soutěžící budou dokonce hrát? Tak jako tak by se díla hned rozebrala a kostky roztřídily. A k tomu zadání - ano, já jsem to taky zpočátku považoval za hloupé. Ale pak jsem si uvědomil, že to prostě přidává do úkolu zajímavý prvek, museli stavbu navrhnout konstrukčně tak, aby se rozpadla poutavým způsobem a zároveň do ní museli vložit nějaký zajímavý nápad, který by odůvodnil třeba umístění "zbytečných" barevných kostiček to útrob atd. Ve druhém díle byly stavby (ve druhém zadání) naprosto úchvatné a klobouk dolů. Moderátorsty opět tragédie, trapné převleky a především trapná Evelyn, která stahuje dolů i Rumla. Přesto si myslím, že si pořad tak špatné hodnocení nezaslouží, takže kvůli navýšení dávám o 1 * více, než bych normálně asi dal. Ale na 5* jít nemůžu. ()