Vesper Chronicles

Ekosystém země se v blíže neurčené budoucnosti zhroutil. Třináctiletá houževnatá Vesper, která žije se svým paralyzovaným otcem, se snaží obstarávat obživu, jak to jde, a zároveň ve své laboratoři experimentuje s biologickými materiály. Když jednoho dne najde v lese záhadnou ženu, doufá, že ji zavede do Citadely, místa, odkud mocní rozhodují o osudu zbytku světa. Kristina Buožytė a Bruno Samper umně využívají kulis lesnaté litevské krajiny, do níž zasadili děj této dystopické sci-fi, a díky kombinaci silných hereckých výkonů, jedinečného výtvarného konceptu a nápadité hudební složky přináší divákům vskutku komplexní audiovizuální zážitek. (MFF Karlovy Vary)

Rockerman

Sci-fi určené nejspíš odrostlejší mládeži se mi celkem líbilo. Dějově trochu chudá, ale vizuálně hezká postapokalyptická vize mě ale uklidnila. U nás ani jinde ve světě žádní oligarchové přece nejsou a že by někomu z laboratoře unikly nějaké viry je nemožné, že? ()

Daiker

Zajímavý evropský Sci-fi film.... Vizuál a prostředí je skvělé (Greta by asi zkolabovala), příběh průměrný a občas se to táhlo, ale nenudil jsem se.... ()

Kingjiri

Když už neni velkej budget a záměr je natočit scífko, je potřeba vymyslet aspoň pořádnej příběh. Pak to totiž může dopadnout jako v tomhle případě. Kdy se výprava omezí na pár míst v lese s jednim starym barákem a malou vesničkou, celej casting tvoří asi tak dvacet lidí a příběh je jak z pera profesionálního uspávače hadů. I těch pár momentů s vizuálníma efektama působí často lacině a o napětí nebo akci se aspoň trochu zavadí až v závěrečný čtvrt hodince. Dalo se leccos vylepšit, kdyby stěžejní částí příběhu představovalo putování Vesper do Citadely, ale ty utahaný konverzace v jejim příbytku s občasnym pobíhánim po lese fakt nebyly nic extra vzrušujícího. Nejvíc mě zaujala jenom zajímavá atmosféra dystopickýho postapo světa a místama hudba. Ale to je na scifi biják fakt hodně málo. ()

Najt

Zajímavě zpracovaná postapo tématika. Dobře natočené, vizuálně skvělé a originální. Rostlinky byly úžasné, ale ten příběh to je mordor. Do 3/4 filmu jsem to chápal, ale ten konec byl absolutně bez smyslu. Navíc i celý příběh byl takový poloprázdný. U filmu tohoto typu je prostě potřeba přiblížit divákovi o co se jedná. Jinak i přes to všechno se jedná o dobré scifi. ()

Cooller

zajimave, ale dost nuda... chyběl tomu nějaky motor, ten soused mohl byt třeba vic agresivni a dát tomu nějaky řiz, který tak bohužel museli dodat až na posledních několik minut mimozemští lebkouni. Nebylo tam ani nijak extra vysvětleno co se proč a jak děje a jak funguje tahle nova společnost, díky tomu se to samo připravuje dost o napětí, protože jako divak celou dobu jsem v informačnim "šeru", ale nebylo to uplně zle. ()

Mamlas

Bylo tam několik vizuálních obrazů, které byly nápadité, a tak to nepošlu do odpadu. Jinak je to absolutní nuda o ničem a o holce, co chodí po lese, pěstuje kvítka a soused je zlý. Celý tento mimořádně pomalý a unylý film by se vešel do 10 minut, kdyby se vynechala vata a zbytek věcí by měl nějaké normální tempo. (11%) ()

stephano

Úžasný visuál, je jasné, že se jedná o nízkorozpočtový film, ale to jak vyobrazili svět je neskutečné. Samozřejmě podobnému světu by slušelo více peněz a lehce akčnější děj. Jinak musim uznat, že když člověk akceptuje ten Fallout svět a to, že se nejedná o Dunu, tak se celkem baví. Některé scény jsou ale zbytečně natahované. ()

Solverino

Dobré vizuály, průměrné herecké výkony, dobrá kamera i hudba. Bohužel děj je poměrně statický a točí se to pořád dokola kolem komína starý barabizny a kousek za humnama v lese. Chtělo to víc akce! Ale jinak docela dobrý. ()

cerdax2

Pekne ponurne zpracovany postapokalypticky pribeh devcete Vesper. Pripadlo mi spise jako uvod k serialu, spousta temat byla nacnutych, ale nevysvetlenych. 65% ()

xzajox

Filmu sa nedá zaprieť snaha a kopec zaujímavých nápadov. Les, v ktorom si pod hviezdami spacák (radšej) nerozložíš, tráva, kde môžeš chytiť fakt smrteľného "kliešťa" alebo aj desať... Celkovo príroda je taký fascinujúci humáč. Dystopická atmosféra tu silno zapácha, či už v bahne, alebo v príbytkoch. K tomu záhadná citadela ako "autorita" alebo ako nádej. Chybou bolo, že sa autorom nepodarilo to všetko pozliepať, aby si divák vedel urobiť ucelený obraz. Max. len taký čiastočný, takže na konci, pri pohľade na semeno, si chce povedať: "to je všetko"? Potom si uvedomí, koľko naťhovačiek stopáže tu bolo a radšej nepovie nič. Nechcem film veľmi kritizovať, nudil som sa len občas a na herecké vykony sa dalo pozerať. Ale mohli niečo zostrihať a pridať pár viet na vysvetlenie. Napriek tomu slušné 62% - 3* ()

mnx

Evropská scifárna bez vesmíru? Trošku jsem se bál, že to bude další strašidlo a ztracené 2 hoďky ve stylu Pod kůží, ale to jsem se díkybohu pořádně splet. Je to plnohodnotné sci-fi, plné podivné obživlé a často nebezpečné flóry (veškerá fauna až na nějaké housenky vymřela), a s holkou, starající se o svého taťku-ležáka, s kterým může mluvit jen prostřednictvím jakési drono-koule. Svět tvoří různě zmutovaní lidé, zneužívaní skorolidé, či ještě podivnější stvoření podobné lidem, v kontrastu rozvinuté futuristické civilizaci žijící v tajemných citadelách, která je ale ukázána jen prostřednictvím několika jejích obyvatel (těžko říct, jak hodně to byli lidé). Zdá se, že veškerá technika je tvořena jakýmsi chytrým biomateriálem, něco jako spalovací ani elektromotor v té době už asi dávno neexistuje. Těch efektů i působivé atmosféry jsem se tak namlsal, že jsem na konci trošku nadával, proč tam toho nebylo víc. Ale i tak to rozhodně stojí za to. ()

mata77

Film na mňa zapôsobil silno depresívne a to sa zatiaľ podarilo len niekoľkým sci-fíčkam s podobným námetom. Je možné, že to je európskou produkciou, ktorá mi je myšlienkovo bližšie a často pôsobí reálnejšie, ako nabúchané hollywoodske trháky. Z filmu srší neskutočná beznádej a sledovať niektoré scény, ktoré mali byť pozitívne, boli naopak najťažšie na spracovanie. Dialógy sa nezaoberali vysvetľovaním, dej sa veľmi neposúval dopredu v čase a išlo vlastne len o prežitie niekoľkých konkrétnych dní v tomto desivo vyčerpanom svete. Celým filmom sa tiahne komorná atmosféra a pri takto dlhej stopáži mi chýbalo aspoň jedno jasnejšie gradovanie deja na oživenie. ()

xxmurphyxx

Príjemná post apo atmosféra utopená v šedej nude. Dve hviezdy za inšpiráciu fenomenálnou hrou hrou Half-Life alebo filmom Annihilation. Tento film potreboval R-ko ako soľ. ()

BlondJames

Konec na mě zapůsobil tak, jakoby ani sám režisér nevěděl, jak si s ním poradit.. A proto hvězda dolů.. Vesper mi k mé nelibosti děsně připomínala mýho expřítele, a proto se odvolám i na tento důvod jakožto na mínusový bodík :) ()

jack_scott

Překvapivě velmi originální, nečekané sci-fi. Svět je zjevně komplexně promyšlený, a jakkoliv některé aspekty vypadají opravdu divně - film nemá potřebu zbytečně něco vysvětlovat. Ono by to prostě při realistické stopáži nešlo, to by bylo na seriál. Neznámé ve filmu působí dobře, a člověk opravdu neví, co může čekat. Jisté technické aj. věci kvůli rozpočtu asi ani jinak udělat nešly. Za mě prostě spokojenost. Kamera snímku minimálně 80% - a nakonec, proč ne celý film. Za tu originalitu si to zaslouží! ()

Facerr

Organická podivnost z pařezové chaloupky, kde se k obědu servírují červi ve slizu. Tenhle film je super ..... na usínání. Asi jsem už holt rozmazlenej Hollywoodem. ()

hufnagel

Napriek nízkemu rozpočtu a jednoduchému scenáru to malo pozoruhodné fantasy grády a vychytávky,čo plne oceňujem. ()

Jemes

bohužel příběh není tak poutavý, jak si asi tvůrci mysleli, že bude. Další věc je ta, že dost věcí není ani vysvětlena a nejvíc mě dá se říct naštval konec, kde bych čekal příchod do Citadely na jihu a místo toho dají úplně nelogický konec. No vzhledem k tomu, kdo na tom pracoval a kdo tam hrál, tak asi ok. ()