Silver Hawk: Maska spravedlnosti

• Česko Silver Hawk: Matka spravedlnosti (více)

Akční královna Michelle Yeoh, představitelka úspěšné podnikatelky Lulu Wong, se v noci mění na latexovou superhrdinku Silver Hawk. Její úhlavní nepřítel, megaloman Wolfe, chce únosem geniálního profesora, získat nadvládu nad světem. Když se však utká s Lulu v souboji, je zaskočen jejím dokonalým zvládnutím všech bojových technik. (oficiální text distributora)

Diamant

OBSAH: Maskovaná bojovníčka na strane dobra. Volajú ju Strieborný jastrab... KOMENTÁR: Hlavná hrdinka nielenže bojuje proti bezpráviu, ale čo je naozaj obdivuhodné, dáva zločincom druhú šancu - čas na zmenu... ODPORÚČANÁ PRÍSTUPNOSŤ: Od 12 rokov. ()

Chen

Několik akčních hvězd by rozhodně zvládlo víc než ve filmu předvádí. Chtělo to lepší choreografii bojových scén a s klidem bych přehlédl i slabší příběh. ()

johny89

ten dabing je strašnej.., ale jinak jestli hledáte film, který není na přemýšlení,ale chcete si odpočinout, tak tady ho máte :-D ()

otík

Film je pro mně překvapením, neboť se tu podařilo velmi slušně skloubit moderní akci s humorem a lehkostí. Ve filmu o mistryni bojového umění, která se postavila na stranu dobra a pomáhá policii potírat zločin, neteče krev, jsme svědky dobře vizuálně natočených soubojů, hodně zpomalených záběrů a vtipných hlášek. Jde o klidnou, příjemnou podívanou, něco ve stylu Jackieho Chana v ženském těle. ()

SeanLSD

Typická hongkongská komercia - praštená, ujetá, technicky predimenzovaná, neoriginálna, ktorá sa ani trochu neberie vážne a tak človeka nenaštve ani svojou takmer totálnou trápnosťou, ktorú rýchlo zakrýva remeselnou precíznosťou. Všetko je sklenené, svieti a ligoce sa, dej je spatlaný zo všetkého možného, alebo skorej z ničoho poriadneho, len aby sa už mohli využiť tie výborné dekorácie a namlátiť zopár desiatok zloduchov, sem tam prebleskne nejaký skutočne milý vtípek. Film vyrobený do počtu, ktorý - ako neraz v tomto žánri - zachraňuje brilantná a dych berúca bojová choreografia. Na tu by som sa vedel pozerať donekonečna, ostatné fakt nemusím... ()

ZkuKol

Nudné, slabá akce, příliš stará Michelle i na Asii trapný humor. Jemňoulinké vizuály toho moc nezachránili... ()

Milan25 odpad!

Tohle má být akční film?? Naprostý trapas!! Super trapné bojové scény plné vzdechů hlavní hrdinky, která v komické masce mlátí padouchy s takovym přehledem, že by se Neo mohl učit! Pokud chcete akční film tak v žádném případě, pokud výbornou komedii u které se budete válet smíchy po koberci tak ANO! ()

Radim

Celkem slušný hi-tech odpočinkový akční snímek. Nápadité, i když trochu nedotažené choreografie bojů, skvělé kulisy a hudba. Kdyby se trochu zapracovalo na scénáři a změnil naprosto klišovitý závěr, stálo by to za více hvězdiček. ()

Bozvav

Být to natočeno v roce 1994, tak by to byla pecka. V roce 2004 už to působí děsně nablble. Ani ne tak tématem, jako provedením. Nicméně souboje parádní, takže ty dvě otlučené hvězďule tomu dám. ()

Ssoumess

Jako zápletka debilní, české dialogy psal někdo krátce po lobotomii, akce nijak výrazně dobrá, je to špatně napsaný, zrežírovaný a sestříhaný, víc logických kiksů si snad dovolí do filmu dát jen Monty Pythoni, proto vůbec nechápu že mě to docela bavilo a musel jsem to vidět do konce. Na jedno pokoukání 3/10 ()

gauron666

Film je opravdu vcelku slabý, ale zachraňují to parádní cool herci v čele s Michelle Yeoh . Místy je to trošku naivní, ale tak komiksová předloha už není nejmladší, tak to filmu odpustíme. Na druhou stranu je škoda, že se tvůrci snaží udělat film v hollywoodském stylu a to podle mě nemají zapotřebí, protože popcornová zábava, jak to umějí anebo spíše neumějí amíci, jim není vlastní. Jinak je Silver Hawk díky humoru a vcelku povedenému vizuálu slušná podívaná, i když potenciál nebyl plně využit. ()

Tamten

Příběh příliš umělí, ale to u sci-fi z blízké budoucnosti založené na vymyšlení technologie pro ovládnutí lidstva není nic překvapivého. Maskovaná superhrdinka, kterou s malou maskou přes oči nikdo nepozná a nikdo nechytí, také není nic světoborného. Ale děj je celkem svižný a bojové scény, i když přehnané, tak příjemně koukatelné. ()

r4.at

Jen pro zajímavost... v r.2004 dvd půjčovnách byl uveden pod českým názvem jako " Matka spravedlnosti " ()