Reklama

Reklama

Mezi živly

  • USA Elemental (více)
Trailer 2

Film Mezi živly od společností Disney a Pixar je originální celovečerní film odehrávající se ve Městě živlů, kde společně žijí živly ohně, vody, země a vzduchu. Snímek sleduje příběh Jiskry, temperamentní, vynalézavé a pro věc zapálené mladé ženy. Poté, co se Jiskra seznámí s veselým a zábavným mladíkem Vlhošem, který stále v něčem plave, začne zpochybňovat své zavedené představy o světě, ve kterém žijí. (Falcon)

(více)

Videa (6)

Trailer 2

Recenze (173)

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Předvídatelna pohádečka o živlech, hlavně o ohni a vodě, země a vzduch byly čistě periférní, která v podstatě nepřinesla nic nového, nového pro mě. Jenže já nejsem cílový divák! Já mám načteného a v několika verzích nakoukaného Romea a Julii, Petra a Lucii, Hynka, Viléma a Jarmilu, příběh Baukis a Filémóna, měla jsem psa i králíky, zažila jsem zamilovanost i rozchody, mám doma muže s nejkrásnějšíma očima, mám milovanou sestru, mám milované rodiče a! mám milované děti. Vím o lásce všechno, co člověk mého věku a životních zkušeností o lásce vědět může. Jenže cílový divák Romea a Julii zná ve verzi tuleního příběhu, Petr a Lucie jsou pro něj jména tet a strýčků, Hynek, Vilém a Jarmila se nevyskytují vůbec (strýc Vilém je dobrých 50 let po smrti) a nějaká Baukis a Filémon jsou stromy jako jiné. Cílový divák byl v klidu celou dobu děje a moc se mu to líbilo. Kdo jsem já, abych hodnotila předvídatelnost, přebujelou barevnost a sentiment? Bylo to skvělé a ne že ne! ()

sQelle 

všechny recenze uživatele

Je to neskutečný fičák, za poslední Pixarovky mě tohle oslovilo nejvíc, žádná Duše, Coco nebo Luca. Tohle je pro mě Pixar. Od začátku se to nedrží při zemi a pěkně to svišti vzduchem. Příběh sice mapuje pouze Jiskru, které se začínají zapalovat lýtka, ale ta záplava emocí to neskutečně spláchne. Humor který se nabízí, to využívá neskutečně a po dlouhé době jsem u Pixaru zatlacoval slzu. Jasně příběh je jednoduchý, ale všude kolem je tolik věcí, že si tu komplikovanost člověk najde všude kolem. Ať už to je vztah s rodinou nebo jasně křičící fráze o přitažlivosti protikladů. Film mi zkratka připomněl úchvatné V hlavě a ackoliv tady ty kvality ještě pokulhávají, je to pro mě o dost silnější než poslední pětice filmů z Pixar dílny. ()

Reklama

maddy 

všechny recenze uživatele

Pixar opäť servíruje skutočne prvotriednu animáciu, akurát tentoraz v pomerne obyčajnom animáku, kde niekto vymyslel síce originálny nápad so živlami, ale vlastne ostalo iba u neho a už ho nikto nerozpracoval do pútavého scenára. Svet živlov, tak ostane pomerne nevyužitý, aj vtípkov je tentoraz pomenej a aj keď samotná love story medzi ohňom a vodou dokáže chytiť za srdce, tak nemôžem si pomôcť, ale je to akosi málo. Hlavne od Pixaru, ktorý už neraz dokázal, že vie správne nakombinovať zaujímavý príbeh, pridať vtípky pre malých, aj dospelých, a primiešať aj nejaký ten presah (Inside Out, Up ...). V Elemental všetko z toho funguje len tak z polovice. Vo výsledku síce pekný animák, ale pomerne zabudnuteľný. CELKOVO: 6/10 ()

ArsenalEagle 

všechny recenze uživatele

Hravá, barevná a vtipná rodinná zábava se spoustou promyšlených detailů a gagů. Vizuál je krásný, nudit se nebudou děti ani jejich doprovod, příběh je lineární bez složitých odboček, odpočinková podívaná jedna báseň. Jediné, co bych mohl zkritizovat je nevyužití potenciálu v závěru, kdy během celého filmu bylo trochu naznačováno, že Jiskra se může rozpálit víc než do fialova a ve výsledku se zvolil jiný konec. Ten nebyl špatný, ale overpowered Jiskra by mohla být dobrá. Nebojím se dát plný počet, bavil jsem se výborně, nahlas se několikrát nasmál a celkově mi film sedl do nálady. ()

PollyJean 

všechny recenze uživatele

Pixar se stále umíněně snaží přijít s něčím novým (formální stránka), ale Disney mu spolehlivě podráží nohy s dokonale prefabrikovaným scénářem. Bylo to vidět už v V hlavě nebo Duši - kdyby nemuseli uzpůsobovat obsah tak, aby ho pochopily i americké děti, servírovat zásadní sdělení co nejpřímočařeji a všude strkat rádobyžertovné postavičky, mohly v Pixaru vznikat nádherné filmy. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (8)

  • Produkcia na Elemental trvala sedem rokov, v štúdiu aj u filmárov doma, pričom príbeh sa dokončoval na diaľku. (Arsenal83)
  • Namiesto návštevy krajín kvôli výskumu osobne strávil tím pre inšpiráciu veľa hodín sledovaním prehliadok miest ako sú Benátky a Amsterdam, na YouTube. (Arsenal83)

Související novinky

Další Star Wars seriál má obří cenovku

Další Star Wars seriál má obří cenovku

26.07.2023

Podle nové zprávy serveru Forbes společnost Disney zase utrácela ve velkém. Jenom pro kontext, zde je několik posledních velkých útrat studia. Tajná invaze – nový seriál ze světa MCU, údajně vyšel na… (více)

Nové Mission: Impossible začalo jako Indiana Jones

Nové Mission: Impossible začalo jako Indiana Jones

16.07.2023

Po mizerných příjmech Flashe, Mezi živly a pátého Indiana Jonese se očekávalo, že na záchranu, podobně jako loni s Top Gunem, přispěchá Tom Cruise s Mission: Impossible Odplatou - První částí. Teď má… (více)

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023

V celkových číslech relativně dobře, ačkoliv za sebou má několik neuspokojivých výsledků z kin a novým titulům z úspěšných franšíz se nedařilo tolik, jako v minulosti. Celkově Hollywoodské filmy na… (více)

Pátý Indiana Jones v kinech zklamal

Pátý Indiana Jones v kinech zklamal

03.07.2023

Ještě před premiérou na filmovém festivalu v Cannes leckdo čekal, že bude pátý Indiana Jones a nástroj osudu velkolepou a úspěšnou rozlučkou, jakou si nejen hlavní hvězda, ale de facto i samotná… (více)

Reklama

Reklama