Reklama

Reklama

Mezi živly

  • USA Elemental (více)
Trailer 2

Film Mezi živly od společností Disney a Pixar je originální celovečerní film odehrávající se ve Městě živlů, kde společně žijí živly ohně, vody, země a vzduchu. Snímek sleduje příběh Jiskry, temperamentní, vynalézavé a pro věc zapálené mladé ženy. Poté, co se Jiskra seznámí s veselým a zábavným mladíkem Vlhošem, který stále v něčem plave, začne zpochybňovat své zavedené představy o světě, ve kterém žijí. (Falcon)

(více)

Videa (6)

Trailer 2

Recenze (244)

Radiq 

všechny recenze uživatele

Mám rád takové ty animáky, které nejvíc nadchnou děcka, ale zároveň se pobaví i dospělí, protože tam je někdy fór i pro ně. Tohle bohužel není ten případ a nutno říct, že děcka u toho taky zrovna neprojevovaly návaly smíchu či radosti. Postavičky, jakkoliv živelné, nejsou moc zajímavé (ani vizuálně, ani chováním, ani ničím jiným) a jejich love-story linka je tak klišovitá a nudná, že to prokoukne i mladší publikum. Nepomůžou tomu ani dialogy plné dvojsmyslů a slovních hříček na dané živly... a že jich tam je! Je jich tam tolik, že to vyznívá až idiotsky trapně. A ještě musím přidat jeden postřeh od dcerky: nebyly tam žádné písničky! Tak! A máte to!!! Já se u toho šíleně nudil, takže za sebe dávám jenom 1 hvězdu a při transformaci dětskýma očima bych dal maximálně 2. ()

SeanLSD 

všechny recenze uživatele

Mohli sa teda viac zaoberať hrátkami s fyzikálnymi zákonmi než multi-kulti láskou s provplánovo liberálnou ideológiou... ELEMENTAL sa totiž až moc a príliš rýchlo a neodbytne sústreďuje na elementárnu príťažlivosť, z ktorej sa zrejme zrodí nejaký psychicky narušený obláčik s krízou identity... Ale že som roky nijaký animák nevidel a že som z očí vytlačil nejakú tú slanú vodu, tak jako dobrý. A vivisteria. ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele

Je to ten uctívaný a respektovaný Pixar, takže bych čekal větší rodeo, nicméně rozhodně nejsem poctivý divák animáků, ale pamatuju, že pokud mě něco fakt zaujalo, tak to bylo nápadité V hlavě, a to už je nějakých 8-9 let zpátky. Mezi živly mě každopádně (lehounce) lákalo. Dějově to sice není na žádné povyskakování, nicméně tu máme město, ve kterém žije přistěhovalecká rodina v čele s vynalézavou dcerou Jiskrou, která má jasně nalajnovaný život (převzít otcův populární obchod), i rodina městského inspektora Vlhoše. A tihle dva se do sebe zakoukají. Jenže zatímco ona je ohnivý živel, on zase vodní. A pocházejí z dost odlišných světů: ohňový národ má svou vlastní malou komunitu mimo centrum města, vodní to má přesně naopak. Následuje poměrně fajn dobrodružství a víc než milá romance. V prvé řadě oceňuju, že tvůrci nad každým „světem“ do detailů přemýšleli. Dost si hrají s materiály toho či onoho živlu, poutavě využívají jejich potenciál. Nakopnutý z nějaké super excelent cool akce jsem sice nebyl, dojatý z jiné také ne, nicméně ty necelé dvě hodinky ve společnosti temperamentní Jiskry a věčně ubrečeného Vlhoše jsem si nakonec docela užil. ()

Wade Wright

všechny recenze uživatele

Éterem prosakuje zpráva, že Pixar pomalu přichází o svůj zápal a servíruje už jenom suché filmy bez duše. Tak s tím já tedy nesouhlasím! Elemental diváka zaplavuje emocemi, víří nápady a nechybí mu ani ta slavná Pixarovská jiskra. Je to neskutečná hlína na jejímž konci jedno oko nezůstane suché. Hlavní postavy jsou sympatické a chemie mezi nimi je povětšinou žhavá. Jen je škoda, že film profičí jak pára nad hrncem a nedokáže předat svoji hloubku tak efektivně, jako v jiných lepších příkladech tohoto studia. Proto se občas některé situace zdají tak na sílu, nebo nedostatečně prokreslené. Ale nalijme si čisté vody, tohle že je průměrný animák? ()

UhLee 

všechny recenze uživatele

(7/10). Elemental sliboval další velmi nadějný projekt od studia s lampičkou v logu. Dechberoucí animace, která kopírovala vlastnosti názvu filmu, protože byla doslova živelná. Oheň a voda budou k sobě navzájem hledat cestu, která rozhodně nebude jednoduchá. Tahle premisa mohla mnohým divákům evokovat populární hru na Superhrách, kterou jsme hráli, jak nám ještě teklo mléko po bradě. Živly jsou populární téma v nepřeberném množství filmů a už to začíná být možná kapánek ohrané. Tvůrci museli přijít s něčím novým, což byl velký sociální přesah a už dříve zmiňovaná animace. Každý živel tady má svoji část prostoru. Ovšem 2 živly jsou tady vyvyšovány nad ty 2 ostatní. Země a vítr tady hrají druhé housle, ale taky tady mají svůj mikro prostor. Oheň a voda vás však bude provázet po celou dobu snímku. Film je to moc krásný a emoce se ve mně s přibývající stopáží začínaly probouzet. Jsem však zvyklý na velice vysoký standard u studia Pixar, takže bylo pro mě Elemental "pouze" průměrnou podívanou. Vrcholem studia poslední doby pro mě pořád zůstává kouzelná Duše. Měl bych taky menší výtky k hudebnímu doprovodu, protože přestože vám v jednu chvíli skladatel Thomas Newman vyrazí dech nádhernými tóny, tak občas zvolil velice prapodivné tóny, které připomínaly spíš nějaký Bollywoodský soundtrack. Byl jsem na tom s mojí drahou polovičkou a byla to trefa do červeného. Během sledování vás zaplaví hřejivý pocit a utečete od každodenních starostí - a přesně o tom přece filmy jsou, no ne? PS: Po dlouhé době jsem byl na 3D a musím říct, že zase taková hitparáda to teda nebyla.  You’re so hot!  - Excuse me?!" ()

Galerie (32)

Zajímavosti (10)

  • Prvý originálny film Pixaru, ktorý bol uvedený priamo do kín po 3 rokoch od pandémie COVID-19. Filmy ako Duša (2020), Luca (2021) a Keď sa červenám (2022) mali premiéru len priamo na Disney+. (Arsenal83)
  • Prvý film spoločnosti Pixar od série Autá (2006), v ktorom nevystupujú žiadni ľudia. V tomto filme sú len prvky/elementy. (MikaelSVK)
  • Produkcia na Elemental trvala sedem rokov, v štúdiu aj u filmárov doma, pričom príbeh sa dokončoval na diaľku. (Arsenal83)

Související novinky

Pixar chce sázet na své slavné značky

Pixar chce sázet na své slavné značky

03.06.2024

V roce 2016 se prezident Pixaru Jim Morris nechal slyšet, že studio chce stavět výhradně na originálních projektech. Už tehdy totiž směr filmovému světu udávaly hlavně sequely, spinoffy a obecně… (více)

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

V úterý 23. ledna 2024 byl v Samuel Goldwyn Theater v Beverly Hills z úst herců Jacka Quaida a Zazie Beetz oznámen kompletní výčet nominací pro nadcházející 96. ročník předávání cen americké Akademie… (více)

Další Star Wars seriál má obří cenovku

Další Star Wars seriál má obří cenovku

26.07.2023

Podle nové zprávy serveru Forbes společnost Disney zase utrácela ve velkém. Jenom pro kontext, zde je několik posledních velkých útrat studia. Tajná invaze – nový seriál ze světa MCU, údajně vyšel na… (více)

Nové Mission: Impossible začalo jako Indiana Jones

Nové Mission: Impossible začalo jako Indiana Jones

16.07.2023

Po mizerných příjmech Flashe, Mezi živly a pátého Indiana Jonese se očekávalo, že na záchranu, podobně jako loni s Top Gunem, přispěchá Tom Cruise s Mission: Impossible Odplatou - První částí. Teď má… (více)

Reklama

Reklama