Reklama

Reklama

Mezi živly

  • USA Elemental (více)
Trailer 5

Film Mezi živly od společností Disney a Pixar je originální celovečerní film odehrávající se ve Městě živlů, kde společně žijí živly ohně, vody, země a vzduchu. Snímek sleduje příběh Jiskry, temperamentní, vynalézavé a pro věc zapálené mladé ženy. Poté, co se Jiskra seznámí s veselým a zábavným mladíkem Vlhošem, který stále v něčem plave, začne zpochybňovat své zavedené představy o světě, ve kterém žijí. (Falcon)

(více)

Videa (6)

Trailer 5

Recenze (244)

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Film Mezi živly svým posláním a vyzněním připomíná fenomenální V hlavě a Zootropolis, a i když jde dějově o vcelku přímočarý příběh bez nějakých wow-efektů (viz Coco), v kině se na film díky kvalitní animaci hezky dívalo. Jak už jsem zmínil, příběh je fakt prosťoučký (trochu mi tam chyběl nějaký backstory k prosakování vody), ale mile podaný - bez zbytečných infantilních scén a s nejednou vtipnou narážkou na jednotlivé živly ("Je čas sklizně!"). Vedle vztahové roviny nechyběly ani stále aktuální problematiky týkající se přistěhovalců a předsudků vůči "odlišnosti". Slabší čtyři hvězdičky! ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Tak takto, by sa malo pracovať v dnešnej poplašenej woke dobe s námetom o láske medzi rozdielnymi ,,živlami´´. Fantastickou, až bájnou formou a nevtláčať nasilu podobné elementy medzi skutočne existujúci systém. Tak či onak, aj napriek progresu pomerne nuda, aj na tej emocionálnej úrovni, ale do nebies by som chcel predsa len niekoho a niečo vychváliť. Thomasa Newmana a jeho hudbu. Toto je minimálne na nom na Oscara. ()

Reklama

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Přestože je Mezi živly jednou z lepších Pixarovek za posledních 10 let, tak pokud se hned po ní člověk koukne třeba na Ratatouille dojde mu jak obrovský kvalitativní rozdíl u Pixaru nastal. Bohužel nevěřím, že by se kvalita, kterou jsme téměř pravidelně dostávali v letech 1995-2010 ještě kdy znovu objevila. Humoru je velmi málo a ve své podstatě nevím jestli je to látka vhodná pro mladší 12 let. Malí si tohle nemají šanci užít. Mezi živly 65% ()

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Akože áno, je to taká banalitka postavená na pomerne jednoduchom koncepte. Shakespeare by mal asi radosť v akých rôznych variáciách sa jeho nesmrteľný príbeh o láske v súčasnosti dostáva k divákom. Prostredie je nápadite ( ale častokrát nevyužité)  a samotný príbeh ( hoci nie je v ničom zvláštny) pomerne úsmevný. Na zabitie jedného večera úplne dostačujúce. Problém s filmom vidím do značnej miery v tom, že v rámci takého množstva nápadov a invenčných detailov je celá príbehová štruktúra taká archetypálna somarinka. Tento raz určená skôr pre tých menších. Ale v rámci celku žánrovo zvládnuteľná vec, kde bude vyslovene závisieť na vašich preferenciách na poli animákov a na nálade, ktorú budete mať ak do toho pôjdete. Bavil som sa, hoci každý jeden zvrat som predvídal a očakával. 4* dávam naozaj za ten feeling, ktorý mi kedysi pripomenul aj Luca. Že v tej jednoduchosti je stále krása, hlavne ak sa to na nič zbytočne nehrá. A love story je vždy love story. Agitky a politické somariny tam odmietam hľadať. Príbeh funguje a to je hlavné. Určite by som bol zvedavý, ako by vyzeralo pokračovanie. ()

NiWi 

všechny recenze uživatele

Elemental je vysoce nápaditý a kreativní animák plný barev. Vizuálně jedna z nejvýraznějších pixarovek má úžasnou animaci, překypuje barvami a hravostí v rámci jednotlivých živlů. Každý živel má jednoznačnou identitu, poznávací znaky a hravé vizuální detaily. Příběh není ničím výjimečný, ale je v něm cítit srdíčko a emoční momenty určitě na většinu lidí zapůsobí. Poselství filmu je jednoznačné a v rámci zvoleného tématu živlů vhodně zvoleno. Jelikož já jsem emoční mrzák tak pro mě tento element filmu nebyl tak výrazný, a do paměti se mi zapíše především rozmanitý a skvěle zpracovaný vizuál. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (10)

  • Peter Sohn povedal, že nápad na film bol inšpirovaný jeho skúsenosťami ako syna imigrantov v New Yorku v 70. rokoch. Povedal: "Moji rodičia emigrovali z Kórey začiatkom 70. rokov a postavili rušný obchod s potravinami v Bronxe. Boli sme medzi mnohými rodinami, ktoré sa odvážili ísť do novej krajiny s nádejami a snami – všetci sme sa zmiešali do jednej veľkej šalátovej misy kultúr, jazykov a krásnych malých štvrtí. To ma priviedlo k Elementalovi." (Arsenal83)
  • Produkcia na Elemental trvala sedem rokov, v štúdiu aj u filmárov doma, pričom príbeh sa dokončoval na diaľku. (Arsenal83)
  • Pred filmom v kine bol vysielaný krátky film s názvom Carl's Date. Ide o špeciálnu epizódu k seriálu Psí kusy (2021). (Fauirien)

Související novinky

Pixar chce sázet na své slavné značky

Pixar chce sázet na své slavné značky

03.06.2024

V roce 2016 se prezident Pixaru Jim Morris nechal slyšet, že studio chce stavět výhradně na originálních projektech. Už tehdy totiž směr filmovému světu udávaly hlavně sequely, spinoffy a obecně… (více)

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

V úterý 23. ledna 2024 byl v Samuel Goldwyn Theater v Beverly Hills z úst herců Jacka Quaida a Zazie Beetz oznámen kompletní výčet nominací pro nadcházející 96. ročník předávání cen americké Akademie… (více)

Další Star Wars seriál má obří cenovku

Další Star Wars seriál má obří cenovku

26.07.2023

Podle nové zprávy serveru Forbes společnost Disney zase utrácela ve velkém. Jenom pro kontext, zde je několik posledních velkých útrat studia. Tajná invaze – nový seriál ze světa MCU, údajně vyšel na… (více)

Nové Mission: Impossible začalo jako Indiana Jones

Nové Mission: Impossible začalo jako Indiana Jones

16.07.2023

Po mizerných příjmech Flashe, Mezi živly a pátého Indiana Jonese se očekávalo, že na záchranu, podobně jako loni s Top Gunem, přispěchá Tom Cruise s Mission: Impossible Odplatou - První částí. Teď má… (více)

Reklama

Reklama