Reklama

Reklama

Mezi živly

  • USA Elemental (více)
Trailer 12

Film Mezi živly od společností Disney a Pixar je originální celovečerní film odehrávající se ve Městě živlů, kde společně žijí živly ohně, vody, země a vzduchu. Snímek sleduje příběh Jiskry, temperamentní, vynalézavé a pro věc zapálené mladé ženy. Poté, co se Jiskra seznámí s veselým a zábavným mladíkem Vlhošem, který stále v něčem plave, začne zpochybňovat své zavedené představy o světě, ve kterém žijí. (Falcon)

(více)

Videa (6)

Trailer 12

Recenze (241)

Alementina 

všechny recenze uživatele

Ad 1: pokud jdete do kina, tak před filmem je kratas z postavou staříka z filmu Do oblak Ad 2: dětem se to moc líbilo (7 a 10 let) Ad 3: nebylo to blby, což ocenuju, ale že by mě tam vysloveně něco zaujalo, myšlenka, vtip, cokoliv, to bohužel ne, jako popcornovka pro děti super, ale já si na to za pár dní ani nevzpomenu. //Cinestar Jihlava 6.7.2023 ()

castor 

všechny recenze uživatele

Je to ten uctívaný a respektovaný Pixar, takže bych čekal větší rodeo, nicméně rozhodně nejsem poctivý divák animáků, ale pamatuju, že pokud mě něco fakt zaujalo, tak to bylo nápadité V hlavě, a to už je nějakých 8-9 let zpátky. Mezi živly mě každopádně (lehounce) lákalo. Dějově to sice není na žádné povyskakování, nicméně tu máme město, ve kterém žije přistěhovalecká rodina v čele s vynalézavou dcerou Jiskrou, která má jasně nalajnovaný život (převzít otcův populární obchod), i rodina městského inspektora Vlhoše. A tihle dva se do sebe zakoukají. Jenže zatímco ona je ohnivý živel, on zase vodní. A pocházejí z dost odlišných světů: ohňový národ má svou vlastní malou komunitu mimo centrum města, vodní to má přesně naopak. Následuje poměrně fajn dobrodružství a víc než milá romance. V prvé řadě oceňuju, že tvůrci nad každým „světem“ do detailů přemýšleli. Dost si hrají s materiály toho či onoho živlu, poutavě využívají jejich potenciál. Nakopnutý z nějaké super excelent cool akce jsem sice nebyl, dojatý z jiné také ne, nicméně ty necelé dvě hodinky ve společnosti temperamentní Jiskry a věčně ubrečeného Vlhoše jsem si nakonec docela užil. ()

Reklama

Lachtaan 

všechny recenze uživatele

Mezi mnou a tímhle kouskem přeskočila Jiskra. Leckdo bude remcat, že Pixar už se příběhově motá v kruzích a v případě tématu důležitosti rodiny nepřináší nic originálního, to je ale jen háv k tomu, aby stále oslovil i ty nejmenší. Jinak je totiž Elemental další čarokrásná pixarovka určená hlavně nám starším, co si z ní odnesou nejen opojení dechberoucím zpracováním, ale i všemi možnými hříčkami propojeného světa elementů tak, jak jsme ještě nikde nemohli spatřit. Do toho ke všemu zaobalená milá romantická linka, u níž jsem věděl už z traileru, že na mě osobně zkrátka zafunguje. Kašlete na další Toy Story a servírujte mi takovéhle projekty, prosím! [viděno na Disney+ 13.9.2023] ()

Radiq 

všechny recenze uživatele

Mám rád takové ty animáky, které nejvíc nadchnou děcka, ale zároveň se pobaví i dospělí, protože tam je někdy fór i pro ně. Tohle bohužel není ten případ a nutno říct, že děcka u toho taky zrovna neprojevovaly návaly smíchu či radosti. Postavičky, jakkoliv živelné, nejsou moc zajímavé (ani vizuálně, ani chováním, ani ničím jiným) a jejich love-story linka je tak klišovitá a nudná, že to prokoukne i mladší publikum. Nepomůžou tomu ani dialogy plné dvojsmyslů a slovních hříček na dané živly... a že jich tam je! Je jich tam tolik, že to vyznívá až idiotsky trapně. A ještě musím přidat jeden postřeh od dcerky: nebyly tam žádné písničky! Tak! A máte to!!! Já se u toho šíleně nudil, takže za sebe dávám jenom 1 hvězdu a při transformaci dětskýma očima bych dal maximálně 2. ()

ArsenalEagle 

všechny recenze uživatele

Hravá, barevná a vtipná rodinná zábava se spoustou promyšlených detailů a gagů. Vizuál je krásný, nudit se nebudou děti ani jejich doprovod, příběh je lineární bez složitých odboček, odpočinková podívaná jedna báseň. Jediné, co bych mohl zkritizovat je nevyužití potenciálu v závěru, kdy během celého filmu bylo trochu naznačováno, že Jiskra se může rozpálit víc než do fialova a ve výsledku se zvolil jiný konec. Ten nebyl špatný, ale overpowered Jiskra by mohla být dobrá. Nebojím se dát plný počet, bavil jsem se výborně, nahlas se několikrát nasmál a celkově mi film sedl do nálady. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (10)

  • Postava vo filme sa volá Ghibli podľa renomovaného japonského animačného štúdia Ghibli. (Arsenal83)
  • Namiesto návštevy krajín kvôli výskumu osobne strávil tím pre inšpiráciu veľa hodín sledovaním prehliadok miest ako sú Benátky a Amsterdam, na YouTube. (Arsenal83)

Související novinky

Pixar chce sázet na své slavné značky

Pixar chce sázet na své slavné značky

03.06.2024

V roce 2016 se prezident Pixaru Jim Morris nechal slyšet, že studio chce stavět výhradně na originálních projektech. Už tehdy totiž směr filmovému světu udávaly hlavně sequely, spinoffy a obecně… (více)

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

V úterý 23. ledna 2024 byl v Samuel Goldwyn Theater v Beverly Hills z úst herců Jacka Quaida a Zazie Beetz oznámen kompletní výčet nominací pro nadcházející 96. ročník předávání cen americké Akademie… (více)

Další Star Wars seriál má obří cenovku

Další Star Wars seriál má obří cenovku

26.07.2023

Podle nové zprávy serveru Forbes společnost Disney zase utrácela ve velkém. Jenom pro kontext, zde je několik posledních velkých útrat studia. Tajná invaze – nový seriál ze světa MCU, údajně vyšel na… (více)

Nové Mission: Impossible začalo jako Indiana Jones

Nové Mission: Impossible začalo jako Indiana Jones

16.07.2023

Po mizerných příjmech Flashe, Mezi živly a pátého Indiana Jonese se očekávalo, že na záchranu, podobně jako loni s Top Gunem, přispěchá Tom Cruise s Mission: Impossible Odplatou - První částí. Teď má… (více)

Reklama

Reklama