Reklama

Reklama

Mezi živly

  • USA Elemental (více)
Trailer 1

Film Mezi živly od společností Disney a Pixar je originální celovečerní film odehrávající se ve Městě živlů, kde společně žijí živly ohně, vody, země a vzduchu. Snímek sleduje příběh Jiskry, temperamentní, vynalézavé a pro věc zapálené mladé ženy. Poté, co se Jiskra seznámí s veselým a zábavným mladíkem Vlhošem, který stále v něčem plave, začne zpochybňovat své zavedené představy o světě, ve kterém žijí. (Falcon)

(více)

Videa (6)

Trailer 1

Recenze (236)

Kwaichi 

všechny recenze uživatele

Pixar ako zvyčajne nesklamal. Svojské a unikátne spracovanie známeho príbehu o Rómeovi a Júlii, kreatívne nápady a pôsobivý vizuál. Toto sú príbehy, ktoré majú sledovať dnešné deti ak chceme podporiť globalizáciu a zmieriť homofóbne názory verejnej mienky. Neviem ako to u Pixaru robia, no ich príbehy vždy trafia do čierneho. ()

vydumnica 

všechny recenze uživatele

Od Disney/Pixar už divák tak akosi očakáva veľa, tentokrát to ale bolo mierne sklamanie. Na ELEMENTAL sme sa vybrali celá rodina. Aj keď veľmi rada pozerám s deťmi animované filmy, u tohto som sa trochu nudila a viac ako film som si vychutnávala sladký popcorn. Deťom (4 a 7) sa to celkom páčilo, ale neboli také nadšené ako zo SuperMaria, ten mladší sa už asi pol hodiny pred koncom pýtal, že kedy bude koniec, takže aj za to odratávam body. Okrem iného u týchto pixaroviek očakávam, že budú vtipné, no nikto sa ani raz nezasmial. Od animácie som čakala naozaj veľa, no napokon sa žiaden wow moment nedostavil. Príbeh vcelku jednoduchý, ale oceňujem nápaditosť a originalitu tvorcov prísť s niečím novým, keďže živly v takejto podobe sme tu ešte nemali a zato dávam tretiu hviezdičku. Tiež sa mi páčilo, že vo filme nie je vlastne nikto zlý a je vhodný aj pre škôlkárov. Otázka ale je, či tých najmenších to dokáže dostatočne upútať a vlastne aj to, či Elemental za návštevu kina vôbec stojí, ani sama neviem. Animák roka to pre mňa určite nebude, na jedno pozretie ok. [Cineplex Mannheim🍿2D, dabing]. 60%. ()

Reklama

William_ 

všechny recenze uživatele

Pěkně se na to dívá, avšak od příběhu neočekávejte nic převratného. Děcka se taky budou spíše kochat než smát. Pohodová nadprůměrná jednohubka od Pixaru. 6.5/10. PS: Před filmem se v kině promítala nádherná a příjemná mini scénka ze světa Vzhůru do oblak. ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Vizuálně nádherný animák v ohraném a nijak zajímavém příběhu, který sice skrývá téma rasismu, xenofobie a šikany, ale nedokáže vše spojit do poutavého celku. Vznikl tak na oko krásný ale jinak docela nudný animák, který mě donutil přemýšlet nad fungováním světa a zjistil jsem tuny nesmyslů, které mi výslednou podobu ještě trochu zkazily. Snesitelné ale doby, kdy měl Pixar ve svých filmech promyšlené vrstvy navíc, jsou pryč. ()

moviefreak 

všechny recenze uživatele

Ufff, a to som myslel, že Spíďo nebude mať tento rok žiadnu konkurenciu!!! A Elementy majú aspoň u mňa navrch hlavne neskutočnou originalitou nielen vizuálneho zobrazenia sveta, ale aj dialógov a príbehu. Nádherný príbeh plný protikadov, ktorý chytí za srdiečko od začiatku a už nepusti. Ale je to aj tým, že som sa nielen ja videl v hlavných postavách... Tento rok si na oscara nastavím 😅 ()

Galerie (32)

Zajímavosti (10)

  • Snímek utržil v severoamerických kinech během zahajovacího víkendu 29,5 milionů amerických dolarů, což jeden z nejhorších startů v historii Pixaru. Ve světě pak film během svého zahájení utržil 44 milionů. V dalších týdnech se ovšem katastrofu podařilo jakžtakž odvátit, jelikož díky nízkým poklesům se nakonec celosvětové tržby vyšplhaly na 496 milionů (z toho 154 film vydělal v USA). (fiLLthe3DD)
  • Namiesto návštevy krajín kvôli výskumu osobne strávil tím pre inšpiráciu veľa hodín sledovaním prehliadok miest ako sú Benátky a Amsterdam, na YouTube. (Arsenal83)
  • Pred filmom v kine bol vysielaný krátky film s názvom Carl's Date. Ide o špeciálnu epizódu k seriálu Psí kusy (2021). (Fauirien)

Související novinky

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

V úterý 23. ledna 2024 byl v Samuel Goldwyn Theater v Beverly Hills z úst herců Jacka Quaida a Zazie Beetz oznámen kompletní výčet nominací pro nadcházející 96. ročník předávání cen americké Akademie… (více)

Další Star Wars seriál má obří cenovku

Další Star Wars seriál má obří cenovku

26.07.2023

Podle nové zprávy serveru Forbes společnost Disney zase utrácela ve velkém. Jenom pro kontext, zde je několik posledních velkých útrat studia. Tajná invaze – nový seriál ze světa MCU, údajně vyšel na… (více)

Nové Mission: Impossible začalo jako Indiana Jones

Nové Mission: Impossible začalo jako Indiana Jones

16.07.2023

Po mizerných příjmech Flashe, Mezi živly a pátého Indiana Jonese se očekávalo, že na záchranu, podobně jako loni s Top Gunem, přispěchá Tom Cruise s Mission: Impossible Odplatou - První částí. Teď má… (více)

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023

V celkových číslech relativně dobře, ačkoliv za sebou má několik neuspokojivých výsledků z kin a novým titulům z úspěšných franšíz se nedařilo tolik, jako v minulosti. Celkově Hollywoodské filmy na… (více)

Reklama

Reklama