Ve stínu upíra

• Velká Británie Shadow of the Vampire (více)

V roce 1921 natáčí F.W.Murnau (JOHN MALKOVICH) první filmovou verzi románu Dracula, ale protože nedostává povolení ke zfilmování od vdovy po Bramu Stokerovi, autorovi díla. Pozmění jména postav, dějiště příběhu a natáčí snímek pod názvem UPÍR NOSFERATU. Do titulní role obsadí herce Maxe Schrecka (WILLEM DAFOE), jehož chování se zdá ostatním členům štábu velice prapodivné. Murnau Schrecka hájí tím, že údajně používá hereckých postupů metodika Stanislawského, které jsou založeny na intenzivním se vcítění do role. Záhy však všichni zjišťují, co se skrývá za hrůzným Schreckovým herectvím. (oficiální text distributora)

dANo

Hororový spôsob natočenia filmu o natáčaní filmu... geniálne a úplne najgeniálnejšie na tom celom je zamaskovanie Willema Dafoe-a. Max Schreck v jeho podaní je fakt hrôzostrašný! :o) ()

Unnamed

Zcela průměrný film, naprosto bez napětí, člověk celou dobu ví co se děje a dít bude. Čekal jsem od toho trochu víc a víceméně jsem se i přes krátkou stopáž nudil. 3*. ()

Brain-D

Neskutečný Dafoe, který by si s klidným svědomím mohl zahrát v Německém originálu "Upíra Nosferatu" z roku 1922. Snímek z počátku působí jako čisté drama o natáčení starého německého hororu se špetkou hororové náplně. No postupem času spadá do žánrů parodie, kde to, co mohlo diváka ke konci postupně uchvátit, tak jen pomalu utichne. ()

homerr

Nejlepší okamžik filmu je úsměv Maxe Schrecka, když přichází ke Gretě a podává jí židli, tam je Willem Dafoe skutečně nepřekonatelný :-) jinak sem ale čekal trochu víc... ()

Dreadd

Na začátku sice byla dobrá myšlenka, která vznikla díky přesvědčivému výkonu Maxe Schrecka. U pouhé dobré myšlenky však zároveň všechno skončilo. Pro toho kdo viděl Nosferatu se jedná o pouhé přetočení některých scén s novými herci a občasnými záběry na tvůrčího génia. O jakémkoliv překvapení nelze hovořit, jde totiž pouze o fiktivní dokument z natáčení, který je podřízen jednomu dobrému nápadu, ale k žádné další inovaci nedošlo. Willem Dafoe sice podal stejně přesvědčivý výkon jako původní Orlok, dobová stylizace se rovněž povedla, ale vyprávění je hrozně nudné. ()

HomeAlone

V prvom rade to s hororom ma spolocneho velmi malo a druhom rade to bol sice velmi zaujimavy film , ktory sa aj pekne rozbiehal , no nerozbehol sa . V celku sa na to dobre pozeralo , ale nebolo v tom nic , kvoli comu by som raz zvazoval druhe zhliadnutie ()

standsiller

Okolo natáčania Upíra z Nosferatu existuje mnoho verzií, ktorými chceli autori, ale aj diváci ešte viac okoreniť film čo sa navždy zapíše do histórie asi ako najvýraznejší priekopník sofistikovaného hororu, kde drží svoju dominantu sublimovaný des. Konkrétne tento film sa o podobné mystifikácie opiera a nebyť dobrých hereckých výkonov, tak by sa to kľudne dalo považovať aj za béčkový dokjument na deviatu večer k pomalému prechodu do fázy spánku. ()

Smileface

Tenhle film mě celkem zklamal.Pokud to měl být horor tak jsem se skutečně nebál.Nevím,nějak jsem ze starého upíra tak jak jej Defoe zahrál neměl strach.Skvělé herecké výkony obou hlavních představitelů je přesto nutné podtrhnout. ()

BMAJTZ

Docela solidní fantasmagorie kterou jsem asi zcela nepochopil. Abych to uvedl na pravou míru nepochopil jsem motivy postavy kterou hrál John Malkovich. Jinak rekonstrukce filmu o upíru z nosferatu mě docela bavila. ()

Babous

Originální námět zápletky, ale provedení pokulhává. John Malkovich může být sebelepší herec, ale tak děsivý jako Max Schreck nikdy nebude. ()

blastboy

Musím konstatovat, že mi film přišel poněkud zmatený a jakýsi neučesaný a "rozlítaný". Nevím, zda je to způsobeno tím, že jsem neviděl 20 filmů o upírech nebo je chyba někde jinde ()

DavidS.

Stydím se za to, že jsem tento skvost opomněl ve své TOP 10. Následující kometář je tedy takovým malým pokáním....Sofistikovaná a ďábelská pocta Upíru z Nosferatu. Všechny scény, ve kterých se objevuje Willem Dafoe jako hrabě Orlok, jsou podmanivé, uhrančivé, děsivě půvabné a jedním slovem fascinující!!! ()

bari68

Film hlavne určený pre milovníkov tohto nesmrteĺného hororu. .....Len týmto, ale nie je úspech zaručený. Orloka mám tiež rád, ale tento hybrid mystyfikačného hororu a životopisnej drámy mi nešiel moc po chuti. Veľké plus za masky a hercov. John Malkovich zažraný za kamerou a neskutočne, neskutočne verný Dafoe pred ňou. Toto bol jeden z jeho najlepších výkonov! ()

wosho

Příjemná pocta dávným časům němého filmu a filmu samotného. Z celého snímku čpí radost a hravost, nikoliv však zaměřená na první signální svou úderností. Celý film je utkán jako jemná pavučinka, která se překrásně třpití v slunečnín jasu, ale je příliš křehká na dotek. ()

Knowho

Naprosto skvělí snímek pojednávající o téměř legendárním díle Upír Nosferatu. Musím se přiznat, že při sledování snímku jsem si vzpomínal na některé scény, a uvědomoval si, že opravdu působily, bud velmi zvláštně nebo velmi profesionálně. Celý film se nám nese v vynikající pochmurné atmosférě, čemuž jedině pomáhá herecký výkon Willema Dafoea. Ale věřte mi- tenhle film nepochopíte, pokud jste neviděli legendární dílo Upír Nosferatu (1922). ,,Myslím, že mám dotočeno!" ()