Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Drama velké lásky a velkého utrpení. Životní příběh básníka T. S. Eliota. Příběh vztahu básníka T. S. Eliota a jeho první ženy Vivienne, vztahu, který nebyl naplněn štěstím a pohodou a končil tragickým rozchodem. Manželství bylo výsledkem velice krátké známosti a psychicky labilní Viv, trpící stupňující se duševní poruchou, se stávala pro básníka stále větší přítěží. Z rozhodnutí celé rodiny skončila nakonec v jakémsi vznešeném blázinci. (Česká televize)

(více)

Recenze (12)

Cushing 

všechny recenze uživatele

Historicky vcelku věrné vyprávění o tom, jak se jeden inteligentní a velmi nadaný Američan chtěl stát Britem a dopomohla mu k tomu jedna krásná, duševní chorobou trpící žena. Když se stal slavným básníkem, jedním z největších ve 20. století, její stav se začal zhoršovat, až bylo nutné ji hospitalizovat. Tam se Vivianina duše skoro uzdravila, ale její manžel, čtenáři i kritikou hýčkaný velikán T. S. Eliot, už ji nechtěl -- byla by na obtíž... A on přece musel psát... Tenhle film se zadře pod kůži a pálí jako čert. Už proto není pro každého. ()

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Nefunkční dvojice v nefunkčním filmu. Neumím dost dobře vysvětlit proč, ale ti dva prostě NIKDY netvořili pár. Neuměla jsem si - byť jen na jedinou vteřinu - představit, že ON miluje JI ... nebo snad dokonce že ONA miluje JEHO. Široko daleko se nevyskytovala vůbec žádná jiskra či alespoň polochcíplá doutnající jiskřička, která by snad mohla sebrat všechny své zbývající chabé síly a pokusit se přeskočit ... vzdálenost, která je dělila. Není divu, že příběh získal na důvěryhodnosti až tehdy, když se jejich vztah začal rozpadat. Kromě toho: Na můj vkus byla JEJÍ nemoc zmapována značně ledabyle, poruchy menstruačního cyklu a občasné hysterické scénky nejsou samy o sobě důkazem psychické choroby ... nicméně naskytne se vám jedinečná příležitost pokochat se kritérii, na jejichž základě se kdysi posuzovalo duševní zdraví - poté můžete v klidu rozebrat a posoudit pro změnu JEHO duševní pochody ... a jeho morální profil ... 2,5* ()

Reklama

vesper001 

všechny recenze uživatele

Možná ještě větší než láska až za hrob je láska, která nepoleví, ani když druhý člověk je v jiném světě ještě za života. Můj milovaný T. S. Eliot v mých očích stoupl ještě výš, když jsem se seznámila s jeho bolavým manželským příběhem. A když navíc vím, že tohle není jen legenda, ale že takoví chlapi vážně jsou. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Skutečný příběh spisovatele T.S.Eliota a jeho šílené ženy, která svojí duševní nemocí ztrpčovala život svému okolí. Herecký koncert Willema Dafoe a Mirandy Richardson. Můj oblíbenec Dafoe v roli introvertního spisovatele je jako vždy skvělý, ale exceluje tu Miranda Richardson, jejíž šílenou kreaci si dost dobře dokážu představit oceněnou Oscarem, i když se tak nestalo. ()

PollyJean 

všechny recenze uživatele

Tyhle životopisné filmy o soužití dvou výrazných osobností bývají nezřídka docela smutné a Tom a Viv nejsou výjimkou. Tak jak to vlastně mohlo být? Film je poměrně decentní a snaží se nezastávat žádná konfrontační stanoviska. I emocionálně vypjaté scény dávkuje velmi střídmě, zvláště k závěru (absurdní zkouška příčetnosti, bratrova návštěva u zapomenuté sestry), na druhou stranu scéna odvedení Viv ze společnosti vypadá hodně přehnaně. ()

Galerie (16)

Reklama

Reklama