poster

Hilary a Jackie

 • Velká Británie

  Hilary and Jackie

Drama / Hudební / Životopisný

Velká Británie, 1998, 121 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • easaque
  ****

  4* občas se dostane i na dramata, kde se místo pro humor moc nenajde a naopak se dá z něj odnést i nějaké poučení. Toto k nim rozhodně patří, protože nabízí silný příběh a velmi kvalitními hereckými výkony. Pro zvýšení účinku nabízí pohled na stejné události z pohledu obou sester, tak lze více proniknout do chápaní různých osobností. Proto nezbývá než tento film dál doporučovat, hlavně těm, co mají rádi vážnou hudbu a životopisné snímky. [ PŘÍBĚH: 3 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 3 (3*MAX) ](5.2.2017)

 • charlosina
  ****

  Jednoznačně vynikající drama ze života dvou sester, které se milovaly a které spolu také soupeřily. Pod přísným dohledem své matky se obě odmala věnují hudbě... Jackie trumfne Hilary a vydává se do síně slávy, zatímco její sestra míří se svou rodinou na venkov. Obě hledají štěstí, ale svému osudu neunikne ani jedna... Naprosto odzbrojující herecké výkony Emily Watson a Rachel Griffiths, kdy jsem jim věřila jejich vášeň, závist, lásku i žal, a to naplno. Jejich vzájemný boj a jejich nerozlučitelné propojení lze těžko chápat, nicméně dokumentarista Anand Tucker to ve svém hraném debutu dokázal úžasně projevit. Filmový skvost, který mi rozdrásal nitro a pohladil duši... nezapomenutelně. Zajímavý komentář: Djkoma, Faye(29.5.2008)

 • Amarcord_1
  ****

  72% - To je těžké. Jsem violoncellista. Fakticky a hudebně je tento film dle mého názoru špatný. Slátanina všeho možného, a nic z toho pořádně. Hudební scény drasticky nedotažené, děj podle skutečné události je vyprávěn příliš jednoduše a účelově (občas zavání červenou knihovnou), postava Daniela Barenboima (Jacquelinin manžel, dodnes zaslouženě jedna z největších hvězd světa vážné hudby) se za celý film téměř nedostane ke slovu, aby vyznělo, že svou ženu v její nemoci nechal samotnou, což není pravda... a mnoho detailů, které člověka, co má něco společného s hudbou, vyloženě ruší. Nicméně fantastické herecké výkony a myšlenka osamělosti výjimečných lidí (bez ohledu na fakta) jsou velké a rozhodující klady filmu, na který se ale podruhé už asi koukat nebudu.(7.1.2006)

 • misterz
  ****

  Silný príbeh, no i napriek tomu mám z toho zmiešané pocity. Nebavilo ma to tak, ako som podľa ohlasov čakal. Je tu až príliš veľa hluchých miest a nezáživných scén. Okrem samotného hrania a hudby oboch sestier ma to vlastne začalo baviť až pri konci, kedy konečne prišlo aj na drámu a emócie. Výraznejšie ma zaujala iba koncepcia skladby príbehu. Na druhú stranu ale sú tu fantastické herecké výkony, hlavne v podaní E. Watson a priam nadpozemská hudba. Slabší nadpriemer. 70/100(25.1.2018)

 • wendelin9
  *****

  Tenhle film jsem viděla tak před 2-3 lety a opravdu na mě velice zapůsobil - do teď mě mrazí v zádech když si vzpomenu na některé scény, hlavně z druhé poloviny filmu.... V průběhu děje jsem postupně začala nenávidět Jackie, ale když jsem film dokoukala do konce, mísily se ve mě všemožné pocity od zuřivosti až po dojetí... cca úžasný film(30.3.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace