Hilary a Jackie

Hilary and Jackie

Drama / Hudební / Životopisný

Velká Británie, 1998, 121 min

Sestry zůstávají sestrami v časech dobrých i zlých, dokud je smrt nerozdělí. Hilary a Jackie se vždy o vše dělily, dokud nepřišel den, kdy se jejich cesty rozdělily... Když se po letech zase našly, nic už nebylo jako dřív. *** Koncert pro dvě vynikající herečky pod taktovkou citlivé režie Ananda Tuckera za doprovodu tklivé hudby, chytře vyprávěný ze úhlů pohledu každé sestry opět přesvědčí, že pravda je relativní pojem...(16.2.2008)

Příběh sám o sobě je více než zajímavý. Myslím, že je zde již několikrát zmíněn, takže jej nebudu moc rozepisovat. O čem je však třeba se zmínit a to klidně poněkolikáté jsou dokonalé herecké výkony. Emily Watson zde předvádí něco, co se beze vší nadsázky dá nazvat geniální a úctyhodný herecký výkon.(3.4.2007)

Veľmi príjemné prekvapenie. Moc som od toho nečakal, ale nakoniec sa s toho vyklula veľmi slušná dráma so skvelími hereckými výkonmi v podaní Emily Watson a ďalší boli tiež fain. Je to fakt velmi pekný príbeh dvoch sestier, ktoré od malička hrajú na svoj hudobný nástroj. Hudba je tu naozaj veľmi dobrá. Odporúčam všetkým ktorí nevideli. 85%(11.7.2007)

Nerozlučné sestry Hilary a Jackie, společně pod dohledem matky, rozvíjejí svůj hudební talent. Žijí jedna pro druhou. Jenže velká kariéra se rýsuje pouze před Hilary, která hraje na flétnu. A Jackie (začínající violoncellistka) je tak vychovávána ve stínu své úspěšnější sestry, která je pro ni nedostižný vzor. A najednou se role vyměnily.. „ jeden den jsem si jen tak hrála a druhý jsem už byla zamluvena na dva roky“ a tím se i jejich cesty rozešly. Jackie se vydává za potleskem publika a Hilary za obyčejným životem. Nádherný film o hledání štěstí, životních cílů, rivalitě, ambicích, žárlivosti, odcizení, ale i lásce podle knihy "A Genius in the Family" .. „Když máš někoho ráda. Zjistíš, že jejich obrazy jsou pořád s tebou ve tvém srdci. Obrazy toho, jak na ně myslíš, když na ně myslíš. Když myslíš, že jsi někoho ztratila, vybavíš si obraz a pak ho najdeš “(29.5.2006)

Mimoriadne pútavý príbeh, ktorý odsýpa pomerne pomaly ale s atmosférou, ktorá nepripustí nudu ani na chvíľku. Vzťah dvoch sestier, kde jedna je vyžírka, ktorá v ničom nemôže byť horšia ako druhá a zaslúžila by si odkázať do patričných medzí, ktorá vždy chce mať to čo má jej sestra, a tá jej to naopak umožní - až za hranice zdravého pochopenia. Úžasná hudba a silný príbeh je to čo film asi najviac vystihne. Smrteľná choroba Jackie tu vyzneje skoro ako trest za jej výnimočnosť, čo mi trochu vadilo, ale na druhej strane však platí, že nič nie je zadarmo a aj za slávu a výnimočnosť treba zaplatiť (osamelosťou Jackie a chýbaním domova).(17.2.2006)