Blanche - královna zbojníků

Blanche - kráľovná zbojníkov

Komedie / Dobrodružný

Francie, 2002, 104 min

• choze

Jsem dost otrlý a mám rád špatné filmy, jak dokládá např. mé zcela upřímně míněné pětihvězdičkové hodnocení HOUSE OF THE DEAD a TURKISH STAR WARS či tříhvězdičkové hodnocení BOJIŠTĚ ZEMĚ. Ale tohle je strašlivý, blitkózní megashit. Herci hrají jako zfetovaní (ale narozdíl od BOJIŠTĚ to není legrační, ale smutné), v čemž jim hodně pomáhají neskutečně blábolivé dialogy a hudba je příšerná. A to všechno vám má připadat hrozně vtipné a cool. Obávám se že opak je pravdou. Tahle údajně akční parodie není ani akční, natož vtipná, nuda by se tu dala krájet a akorát vám zprotiví vaše oblíbené francouzské herce. Vyhněte se jí velkým obloukem a pokud už by se vám dostala v nějaké formě do rukou, neprodleně ji zničte jako já tu svoji na VHS. Protože je nebezpečnější než ta z KRUHU.(2.3.2006)

• Vojcl

Bláznivé francouzské komedie mám rád, ale tohle byla silná káva i na mě. Nechápu proč dobří herci jako Rochefort či Depardieu mají potřebu vystupovat v tomhle absolutním braku. Upřímně jsem se nezasmál ani jednou za celou stopáž. Jednotlivé rádoby "gagy" jsou jeden trapnější než druhý, scénář snad psal někdo těžce závislý na drogách a nezachrání to ani herci. Hnus!(9.4.2011)

• PinokKio

Jsou chvíle, kdy bych chtěl být jako ty tři opičky .. hluchý, slepý a němý, protože vydržet tuhle slátaninu zasazenou do doby Tří mušketýrů (kteří se bohužel na plátně i mihnou) se nedá ani když máte smysl pro černý humor. Takže .. hluchý abych neslyšel ty příšerné dialogy (a ještě k tomu v dabingu) .. slepý kvůli hnusné hlavní hrdince, do jiné doby zasazeným kostýmům, obsazení Rocheforta a Depardieua a nakonec i kvůli nesmyslnosti příběhu samotného .. a němý? No dobře, jednu opičku beru na milost, abych vám všem mohl říct, že tenhle film si označení odpad víc než zaslouží.(14.6.2012)

• Jeanne

Dodnes mám šok! Je naprosté hrdinství zvládnout to až do konce. Ten film předčil všechna má očekávání! Totálně! Věděla jsem, že to bude příšerná parodie na historické snímky, ale tohle bylo fakt nečekané! Vezmu-li ten komentář trochu vážně, tak se jednalo o western (ta hudba a saloon) o obchod s drogami a Addamsova rodina v hlavní roli! Pravděpodobně tu spojili postavu vyhraněného heterosexuála Ludvíka XIV. s jeho homosexuálním „otcem“ Ludvíkem XIII. a stejně orientovaným bratrem Philippem d´Orleans – a potom se tu proto prohání mentálně retardovaný teenager Ludvík XIV. v zelené paruce! Kardinál Mazarin je obchodník s drogami a spí s královnou! A královna Anna Rakouská je perverzní děvka co taky jede v drogách a vládne kardinálovi. Mezi tím vším se prohánějí tajní agenti a jakási Blanche... a všechno je neustále pokryto krví. Tvůrci s nekonečnou drzostí zabili historii pro šílený, černý, pro někoho snad humorný ale naprosto hloupý film. Jak moc je hloupý to ani nedokáži popsat. Takže máte-li dost odvahy a ani moje varování ani žádné jiné vás neodradilo, měli byste ho zkusit. Něco tak hrozného jen tak nenajdete. Je to v podstatě unikátní odpad!(8.10.2003)

• Pythonator

Tohle je strašný film, který však nejenže pobaví svou blbostí, ale dokonce i neuvěřitelně ujetým vtipem. Kterak si přiteplený král nechal zavést svíčku do prdele. Tady se nesmějete nějakým extra vypečeným vtipům, jako spíš tomu, že je všechno neskutečně ujeté. Legendární Jean Rochefort je zde jako pěst na oko. Kytarová westernová bluesová hudba působí ve francouzském historickém filmu také nějak nepatřičně, ale ve skutečnosti je ta hudba právě to nejlepší na celém filmu a díky ní to není žádný odpad. To, že je zde také jistý pistolník z westernu a kolumbijská drogová mafie, to jsou už jen maličkosti vtipné sami o sobě. Nechápu jednu věc. I když je ten film hrozný, pořád si nezaslouží být zde na databázi jako 19. nejhorší. Ale no tak, lidi. To vážně neznáte alespoň stovku horších filmů? Našlo by se jich i 1000, ale to ty nadšené odpadéry zřejmě nezajímá. Například 99% německých filmů jsou daleko větší odpad než Blanche.(15.3.2015)