Já, šílenec (neoficiální název)

I, Madman

Rafael Eisenman

Marcus Manton

Scénografie:

Matthew C. Jacobs

Pro mě největší plus tohoto snímku bylo to, že mi přišlo, jakoby se režisér inspiroval knihama o Johnu Sinclairovi a pokusil se to předělat na filmové plátno,což se mu podle mě dost povedlo. Priznávám, že konec většině lidí nesedl, ale já něco podobného čekal, takže zklamání se u mě nekonalo. Za mě solidní 4/5 především za tu retro atmosféru(20.12.2015)

Oddychová záležitost o mladé ženě, kterou začne ohrožovat vraždící šílenec. Nic novýho pod sluncem, ale háček vězí v tom, že naprosto stejná postava psychopata se objevuje v jejím hororovém románu. Že by maskovaný šílenec nebyl až tak fiktivní? Tenhle snímek mě mile překvapil. Má příjemnou atmosféru, hlavní roli hraje postupně budované napětí, hrdinka je pěkná kost, ústřední zabiják, co si chce dát dohromady svůj ksicht, je docela hezoun a sympaťák, a v neposlední řadě se tu objevuje i monstrum, na první pohled identické od malých démonů z filmu Brána. Škoda snad jen nízkého bodycountu a zbytečného využítí provařených klišé (v nečekaný moment odněkud vyskočí kočka, nevěřící policisté atd). I, Madman je - kupodivu - přesto po první Bráně nejlepší film od režiséra Takácse.(6.12.2010)

Zábavné béčko o tom, že z intenzivní četby hororů člověk buď zblbne, nebo se jho až příliš živé představy zhmotní. mělo to nápad, solidní atmosféru, přijatelnou stopáž a navrch roztomilou Jenny Wright, která byla tak moc sexy v druhých Mladých puškách. Navrch se tu dá zahlédnout chvályhodná inspirace v Raimim a samotný posešívaný magor měl také něco do sebe. Za mě dobrý. 65%(17.8.2015)

Celkem solidní věcička, nicméně i tak jsem od Takácse čekal víc. U filmu the gate mi ukázal že umí točit skvělé horory, a tak jsem se těšil protože 80 léta mu přály. Nakonec se z toho vyklubala solidní podívaná kterou ale stačí vidět jen jednou. ženská čte horor a vrah z knihy se najednou objevý ve skutečném světe. Námět je sice hloupoučký ale dokáže udržet diváka. Maska vraha je slušná a celý film má takovou solidní oddychovou atmosféru. Vražd sice není moc ale jsou poměrně zajímavé. Celkem dobrý průměr.(24.2.2013)

Vraždy podle knihy. I Madman je takový ten klasický krimi film. Vrah vraždí přátelé hrdinky, její přítel je vyšetřující detektiv, který ji spolu s policií nevěří, ale nakonec ji přijde v poslední chvíli zachránit. Vraždy jsou mimo záběr a jediný hororový je samotný vrah - monstrum z knihy, které si uřízlo skalp, nos, uši a ústa a teď je sbírá zpět. Není to nijak originální (až na překvapivý finální souboj), ale slušně se na to kouká.(27.9.2015)