KOndoMEDIE

• Česko S barvou ven (více)

Francois Pignon (tohle jméno se objevuje téměř v každé komedii France Vebera) je tichý ušlápnutý úředník v jedné středně velké firmě na kondomy. Dozví se, že má být vyhozen, jeho žena jím pohrdá, syn mu nemá co říct. Cítí se osamocený a zbytečný. Od sebevraždy ho zachrání nový soused, bývalý psycholog velké společnosti, který přesně ví, jakou ostudu si v současné době žádná firma s dobrou pověstí nemůže dovolit pouze, nesmí vyhodit na dlažbu homosexuála. A Pignonovi poradí jednoduchý trik, jak zůstat v zaměstnání. Za co jeho kdysi vyhodili, za to Pignona dnes naopak musí v zaměstnání „držet“. Vyrobí fotomontáž, na které je Pignon v gay klubu v poněkud choulostivé pozici a kterou spolu pošlou přímo šéfovi firmy. Nic se nešíří tak rychle, jako informace mezi kolegy. Události se však brzy začnou zúčastněným vymykat z rukou... (Česká televize)

ostravak30

KOndoMEDIE je vlastně snímek utahující si z nových pořádků. Co asi říká Francis Veber dnes, když to tak vidí, že žijeme v tomhle ohledu v mnohem horším světě. Ano, to byl pomalu začátek masové tolerance, která ve velkém pokračuje i v dnešních dnech. Homosexuál nemůže být vyhozen. A kdyby přeci jen, začal by před firmou křičet, že manažeři nenávidí gaye. Tím pádem je vlastně řečeno, že gay, lesba, trans gender či dvacatero dalších pohlaví může být jakkoli neschopný, ale musí zůstat. A právě toto téma si vzal na paškál režisér. Schválně uvádí do popředí stereotypy, které se projevují i v názorech kolegů. Kondomedie je ale film, který bude možná brzo homosexuály zakázán. ()

seba

Příjemná francouzská komedie. Na výbuchy smíchu to není, ale je tu i pár nadprůměrných momentů " výstupní kontrola" a " držíte se jak buzny (rugby)" + herecké výkony Depardiea a Lhermitta. ()

Milivoj

Francois Veber natočil i lepší komedie a Jacques Villert (v Blbci k večeři) pro mě asi už navždy zůstane nejlepším Pignonem, ale to vůbec neznamená že je Kondomedie špatným filmem. Kdo se nenechá odradit idiotsky "vtipným" českým názvem, nebude litovat a možná bude i překvapen. Příjemně. ()

rafix

Další francouská skvělá a inteligentní komedie s vynikajícím hereckými výkony. Hlavně exeloval Gérard Depardieu. ()

Hannahh

Dobrá francouzská komedie, která nabízí několik povedených scének a vtipných hlášek. Založena je na jednom zajímavém námětu. Celé to působí velmi svěžím dojmem a při sledování toho, jak se z uťáplýho hňupa stává s „novou“ orientací chlap, jsem se skvěle bavila. Také ho skvěle doplňuje jeho kolega z práce v podání (Gérarda Depardieu). ()

Vitex26

Výborný Daniel Auteuil táhne tuhle KOndoMEDII, která sice není takovou "palbou" jako třeba Blbec k večeři či Drž hubu!, přesto se jedná v žánru pořád o slušný nadprůměr. Očekával jsem, že více prostoru dostanou G. Depardieu a T. Lhermitte, i tak jsem se ale dobře bavil. Nejlepší scénky: zprávy z rádia+toustovač, růžový kondom na hlavě v šéfově kanceláři, japonská exkurze. Nejlepší hlášky: "Nic proti homosexuálům nemám... Ten b.zerant!!!" ; "Chtějí mi dát na hlavu růžový kondom. Budu vypadat jako č.rák!" ()

Nut

Skvělá komedie s předními francouzskými hereckými idoly v čele s Danielem Auteuilem. Ten jeho výraz a la holub je nedostižný. ()

Leník

Celkem vtipné, ale zatím mi to připadá jako taková jednorázovka, která napodruhé už tolik nepobaví. Musím se časem podívat ještě jednou a pokud se budu zase smát, zvýším hodnocení. Jinak souhlasím s tím, že český název je velmi stupidní. Zajímalo by mě, který chytrák z distribuční společnosti ho vymyslel a ještě mu to zřejmě připadalo vtipné. Brrr.... ()

Brenda.Ch

No podle názvu jsem čekala tak trochu lascivní rádobykomedii, ať už v tom hraje kdokoliv - ale Francie nezklamala. Velmi dobře zvládnutá komedie, jemný, laskavý humor, tragikomická postavička Pignona, kterého si musíte zamilovat, i když vám je krajně nesympatický, Depardieu tam má tak srandovní roli blbce, do které se mistrovsky ponořil, a ten sympatický soused s kočkami působí jako skromný guru - a taky Pignonovi od základu změní život a napumpuje ho sebevědomím. Lehká suprovní komedie. Moc dobré. ()

ALchemik

Fajne komedie, u které jsem se od srdce zasmál. Ani náznaky trapností, ke kterým by toto téma svádělo (snad jen: "utekla mi žena, nechtěl bys se mnou bydlet?" bylo trochu levné...) Gérard Depardieu byl vynikající a dokázal, že mu komediální role sedí, i přes jeho bouřlivou povahu. ()

mandella

Jako já vím, že to je v podstatě blbost. Ale je to moc milé a už dlouho mám ten film ráda. Kolegyně hlavního hrdiny jsou skvělé při drbání a kecech o holubech a kafi, obraz velké firmy, kde se vyrábějí kondomy, taky. Navíc zlomyslní kolegové "Felixe" Depardiea jsou super - "Asi jsme to přehnali, ne" "Řekl o tobě, že jsi negr." ..??.. "Tak to mu pořádně zatopíme!!" Všechno je tam dobře načasované, všechny gagy, postavy se náležitě vybarví a dobře to šlape až do konce. Bonus - mimořádně roztomilé koťáááátka :-))) ()

zigy

Na Vebera slabý výkon! Štěpnička jako Depardieu dává vzpomenout na Drž hubu...Štěpánek se na hlavní hrdinu - ňoumu - hodí, ale ....ten herec (Auteil) je příšerný!!! To frantíci v celé své velké zemi nenašli lepšího? Veber jako vždy nabízí promyšlený a komplikovaný scénář, ale chybí mu větší odpich. Ovšem výstupní kontrola je geniální. Japonci to chtějí zopakovat!:) ()

tucnak21

Název v češtině je opravdu hrozný, věřím, že spousta diváků si podle názvu zařadí film do jiné škatulky, než kam patří. Taky jsem váhal, ale nakonec jsem věřil, že by to mohlo být něco jako Drž hubu, když to natočil stejný režisér. A nemýlil jsem se, o něco horší, přesto hodně vtipná komedie se skvělými hláškami, u které se člověk hodně zasměje. ()

PatrikP4

Já se přiznám... Mě se tohle absolutně nelíbilo... Nevím, že to bylo francouzské tím to nebylo... Bylo to Danielem Auteuilem, který pro mě byl naprosto nesympatický... A nebejt Gérarda Depardieua byl by to pro mě absolutní odpad.... ()