KOndoMEDIE

• Česko S barvou ven (více)

Francois Pignon (tohle jméno se objevuje téměř v každé komedii France Vebera) je tichý ušlápnutý úředník v jedné středně velké firmě na kondomy. Dozví se, že má být vyhozen, jeho žena jím pohrdá, syn mu nemá co říct. Cítí se osamocený a zbytečný. Od sebevraždy ho zachrání nový soused, bývalý psycholog velké společnosti, který přesně ví, jakou ostudu si v současné době žádná firma s dobrou pověstí nemůže dovolit pouze, nesmí vyhodit na dlažbu homosexuála. A Pignonovi poradí jednoduchý trik, jak zůstat v zaměstnání. Za co jeho kdysi vyhodili, za to Pignona dnes naopak musí v zaměstnání „držet“. Vyrobí fotomontáž, na které je Pignon v gay klubu v poněkud choulostivé pozici a kterou spolu pošlou přímo šéfovi firmy. Nic se nešíří tak rychle, jako informace mezi kolegy. Události se však brzy začnou zúčastněným vymykat z rukou... (Česká televize)

santiamén

Člověk by ze zdejšího opěvování čekal nejmíň komedii roku, ale je to typicky francouzsky ukecané, bez valného šarmu. Průměr. ()

1945

Chtějí vás vyhodit z práce? Řešení je prosté - staňte se homosexuálem! Francouzský humor ostře létá vzduchem - vtipy ve filmu jsou často až nebezpečně vtipné :-D Po dlouhé době jsem se opravdu příjemně pobavil a výsledný pocit se nedá hodnotit jinak než 5* ()

RomanHyde

Je to pár dnů, co jsem viděl následující film, který ve své kariéře Veber natočil a to Blbec k večeři. To je opravdu trošku jiná liga a tak Kondomedii řadím o dva stupínky níže. Je to dobrá komedie, které ale nemusíte věnovat tolik pozornosti a kde dialogy a gagy, nemají takovou sílu a kadenci. Každopádně s ní bude příjemnější večer a tento nenáročný film nikoho neurazí. Je to poctivá , dobrá práce. ()

crozet

Animální a poněkud bezohledná síla humoru z veberovské dílny se opět dotkla absolutna svého žánru. Samozřejmě po shlédnutí nelze očekávat hromadu demonstrativních sebevražd osvícených diváků - je to "jen" přímočará, místy cynická komedie (Thierry Lhermitte - kolega-satan). Jenže právě tyto parametry jí dodávají uragán křečí břišního nebo obličejového svalstva. Nelze též opomenout víc než solidní příběhovou konstrukci a notný společenský přesah - ať už s ohledem na typické francouzské sociologické reálie (pracovní právo, byrokratická reglementace uvnitř organizací atd.) nebo roviny obecnější (ve zvážnělém stylu "homosexualita a společnost"). Gratulace panu režisérovi, totální obdiv messieurs Depardieu et Auteuil! "...chtějí mi na hlavu nasadit kondom. Budu vypadat jako...!" ()

nonick1

Zklamání. U komedie by se člověk měl smát, ovšem v tomto filmu k tomu nemá mnoho příležitostí. Je vidět, že ani stejný či podobný režisérsko / herecký ansámbl, mající „na svědomí“ skvělou komedii Blbec k večeři, není zárukou stejně dobrého výsledku. Až do poloviny je film plný nezábavných dialogů, a navíc stereotypů a klišé – tedy ne, že by poté nebyl, ale už to z něj tak netrčí. Na rozdíl od výše zmíněného Blbce, je děj KOndoMEDIE snadno předvídatelný, scény povýtce nevtipné, pohnutky postav nevěrohodné a jejich jednání nelogické. Jedna hvězda za výstupní kontrolu a jedna za Pignona, trůnícího v růžové čepičce na Gay Pride. ()

Grafito

Jízda od začátku do konce.. slabší hodnocení nechápu.. Neodolatelný Jean Rochefort coby ředitel šprckárny.. ()

gonga

Inteligentní snímek s podařenými hereckými výkony. Sice jsem se neřehtal jako smyslů zbavený, spíš jen pobaveně usmíval, ale to vůbec nevadí, protože to byl příjemný film, z kterého jsem měl dobrou náladu a bylo mi fajn. ()

pipapa

Odporně formální a ireálný kýč, prolezlý (velmi reálnou!) falešnou tolerancí, která je jednou z hlavních politických zbraní současných demokratů=konzum-fašistů a kterou masám předkládají, jako celou svoji zákeřnou a špinavou politiku, formou otřepaného a blbečky stále dojímajícího  sloganu - láska, svoboda a demokracie...Jedna hvězda za Depardijé, který mě jako jediný svým zjevem a komikou udržel u obrazovky až do konce. Avšak nikdy více! ()

jiri.twist

Kdo z uživatelů gaytitulků si dokáže udělat srandu sám ze sebe, tak se určitě pobaví! Opravdu komedie lehká od začátku až do konce, proto ode mě vyšší hodnocení, neboť mám nyní dobrou náladu. Depardieu mi tam moc neseděl, ale nijak to neubralo na dojmu z celého filmu a hraje tam ředitele firmy už v pokročilém věku Jean Rochefort, "komisař" z Angeliky. Určitě doporučuji tento snímek, starý letos už šestnáct let všem, co jsou nad věcí a nedotkne se jich nějaké urážlivější slůvko na téma homosexuality, na druhé straně je vidět, že doba postoupila a sexuální menšiny si již také vydobyly, alespoň v některých společnostech, určité "postavení" ...... 8888 ()

jesus666

Francis Veber opäť raz dokázal, že v súčasnosti píše a točí najlepšie komédie vo Francúzsku, Európe a na svete. ()

Puol

Vzhľadom na tému som priveľa neočakával no nakoniec som sa bavil kráľovsky. NIe je to streštený humor aký by sa od Francisa Webera a obsadenia dal očakávať. Skôr sa jedná o láskavú a jemnejšiu komédiu so zopár nezabudnuteľnými scénami, ktorá má možno aj vyššie ambície ako len nahrubo poštekliť bránicu. ()

Wargoo

Veľmi originálna zápletka s príjemným a nesileným plynutím a rozuzlením, veľký sympaťák Auteuil a fantasticky hrajúci Depardieu. Vcelku vtipné, humorné a v niektorých momentoch až bolesť brucha spôsobujúce nápady (kondom-čiapka). Ja som sa príjemne bavil, aj so slovenským dabingom. 4****, 72,827% (Holub look to zabil !) PS: Za čo musím ešte režiséra pochváliť, je až nezvyčajne krátka stopáž, pričom film prakticky nemal hluché miesta. ()