Černočerná tma

• USA Pitch Black (více)

Během letu po odlehlé cestovní trase dojde k nehodě a osobní loď se čtyřiceti pasažéry je nucena nouzově přistát na planetě, kterou zvolí počítač jako tu nejvhodnější. Již během přistání většina pasažérů zemře. Přežije jen malá skupina poněkud nesourodých pasažérů. Pilotka Fryová, pár civilistů, žoldák Johns, který převáží do vězení vraha Riddicka, jenž má zvláštní schopnost vidět ve tmě. Všichni se vydají hledat vodu. Cestou míjejí kostry obrovských zvířat a dojdou až na starou geologickou základnu, kde objeví záchrannou loď, s kterou by mohli z planety odletět. Když jeden z trosečníků zmizí, Fryová se spustí do jeskyně a najde tam už jen jeho ostatky. Planetu totiž obývají létající masožravé příšery, které útočí jenom ve tmě, protože je světlo odpuzuje. Postupně zjišťují, že nestvůry vylézají z podzemí jen při zatmění místních sluncí. Jednou za 22 let postihne planetu totální zatmění. Ten den se blíží... (TV Nova)

petikacka

Ačkoliv obecně sci-fi moc nemusím, tak tento film mě před těmi 20.-i lety zaujal...Paradoxně i díky výkonu Vina Diesla, kterého jsem brala jen jako "akčního hrdinu"...Díky tomu, že příběh má i svůj filozofický potenciál je to film na který se můžu podívat kdykoliv...Za mě 85% ()

TaanStari

Skorovetřelec³ s Riddickem. Atmosféra tvořená podivnými barevnými filtry se mi nikdy nelíbila, ale tady překvapivě nebila do očí a docela tu fungovala. ()

strangercz

Hodně kvalitní sci-fi, na které je sice vidět že nestála moc peněz, ale i přesto má výbornou atmosféru A Vin Diesel je tu opravdu výborný ()

Money_too

Kult mezi sci-fi... Pokud někdo chce vidět tvrdou surrealistickou melu v podání v té době ještě ne příliš známého Vina Diesela at shlídne tento film. Dokonalé prostředí a vynikající výkon Diesela,z kterého charisma doslova ,,chčije" ... Jedno z nejlepčích béček co jsem kdy viděl! ()

Gastovski

Scifárna s Dieselem v hlavní roli? Víc než označení horor sem se bál této kombinace. Kupodivu vše dopadlo nad má očekávání. Příběh sice žádná sláva, příšery docela ve svérázném provedení, ale velmi slušná atmosféra a samozřejmě cool Riddick to všechno napraví. O hvězdičku navíc dávám za povedený a velmi překvapivý (pro tyto filmy netypický) konec. ()

Viperine

Pitch Black je vizuálně moc pěkně natočené béčko. Atmosféra, barvy, světlo, kamera, to všechno je moc fajn. Trochu jsem se ale trápila hromadou nelogičností a prvoplánových scén (hlavně v druhé polovině), několikrát mě to dokonce rozesmálo, (což asi úplně nemělo)... ale zase úplná bída to nebyla, pro milovníka sci-fi je to zajímavá zkušenost. 3,5 ()

Mallyyy

Skvělé sci-fi, které nabízí skvělehé Vina Dieasela (Riddick), super atmosféru a nějaké ty potvory! ,,Kde seženu takovýhle oči řekni?!' ,,Musíš zabit pár lidí.' ,,Fajn to není problém!' ()

Saur.us

Viděno v SE. Vin Diesel konečně našel roli, která mu padla. Společně pak se samotným nápadem, atmosférou a ozvlášťňujícími kamerovými filtry jde o velmi povedenou sci-fi záležitost. ()

sirien

Existují filmy, které nemusí dávat smysl. Prostě nemusí. Kčertu s tou planetární soustavou a smysluplností toho ekosystému. Při filmu si toho nevšimnete - po filmu vám to je jedno. Tohle je stylový horor a jedinečný kult. Je to o atmosféře a o postavách a - halvně - o ultimátním zabijákovi, kterého mají lidé ve svém středu a který je dokonce - bez jakékoliv nadsázky - ještě horší než to, co skrývá ona děsivá planeta. A který do toho dokonale zapadá. Je to sci-fi co není sci-fi, akční film v němž nejde o akci... ale je to film, u kterého pokud máte rádi aspoň něco z toho co je, tak ho prostě budete milovat. ()

Bozvav

Naprostá špica. viděno alespoň 5krát. nikdy se neomrzí. Vin Diesel v roli nezdolného Furiana Riddicka je dokonalý a nepřekonatelný. Perfektní námět, provedení, vizál, jednotlivé charaktery postav, prostě lahůdka. ()

Eratashi

Tak tomu říkám rekordman v zaujetí diváka do tří minut. Tolik známých herců. Dobrý příběh. Zajímavý počátek. Vinovi ty oči moc sluší. Jo tak tohle bylo pěkné scifi dílko. Mrknu na další díly :-3 ()

bezvim

Viděno podruhé, teď v originálním znění (112 minut - SE). Překvapivě dobré sci-fi. Nabízí se srovnání s novými Vetřelci a musím říci, že až na efekty (což je pochopitelné) je to ve všech ohledech lepší. Seznámení se s postavami, s prostředím, kde se děj odehrává, s jeho minulostí, to je prostě o řád lepší. Většina činností ztroskotané posádky dává smysl, morální dilema hlavní postavy (nemluvím o Riddickovi) je hodně zajímavé. Závěr nabídne dobrou katarzi. Fakt koukatelné i dnes. ()

mls

Viem si predstaviť, že cez deň by sa mi to nepáčilo, ale o druhej v noci ma to celkom očarilo a hlavne Riddick je zatiaľ najlepšia postava Vin Diesela. Klíšovitá vec s dobrou atmosférou. ()

Joll

Sice nízkorozpočtová ale brilantní podívaná a lepší než její mladší a mnohem dražší bratříček! Je vidět že peníze nejlepší film neudělají a že i za málo peněz jde udělat hodně muziky! ()

Adm.Nelson

Po druhom pozretí sa mi to zdalo až príliš obyčajné a nudné. Pasáž po zatmení sĺnk bola ale natočená v rámci možností celkom slušne. Istú originalitu tomuto snímku pridáva skvelé použitie kamerových filtrov. Len škoda malého rozpočtu, do efektov na tie pekné príšerky by sa oplatilo zainvestovať trochu viac, veľmi som si ich vo filme neužil. 7/10 ()

Mike.mk1

Teda já čumím, od té doby co jsem naposledy viděl Vetřelce jsem se v tomto žánru pořádně nebál a ejhle, přišlo to od nízkorozpočtového béčka! Dusná atmosféra, fajn herci, skvěle udržované napětí a nečekaný závěr, takže všechno co mám rád. Krystalicky čistých 80%. ()

Diesel oznámil čtvrtého Riddicka

Diesel oznámil čtvrtého Riddicka

13.02.2023

Zatímco Vin Diesel mluví o rodině a čelí novému nepříteli v čerstvých ukázkách na desátý díl již mírně utahané série Rychle a zběsile, myslí herec a producent bokem i na svoji druhou významnou… (více)

Riddicka čeká pokračování

Riddicka čeká pokračování

22.11.2015

Vin Diesel sliboval třetího Riddicka mnoho let. A když jsme ho předloni nakonec dostali, byl z něj téměř stomiliónový hit, u kterého se okamžitě začalo spekulovat o pokračování. Jaká je situace nyní?… (více)

Třetí Riddick je konečně na cestě

Třetí Riddick je konečně na cestě

18.02.2010

Už to dobře známe. Řeči o návratu k postavě, která oba proslavila, tasí Diesel a Twohy pokaždé, když chtějí upozornit na nějaký svůj nový film. Protože ale v blízké době žádný jejich snímek premiéru… (více)

Legendy o slavných návratech

Legendy o slavných návratech

14.08.2009

Dnes si dáme tři drby, které jsou natolik zajímavé, že je neobejdeme i navzdory vysokému faktoru kachnovitosti. První tvrdí, že Bryan Singer by rád režíroval celovečerák Battlestar Galactica. Někdy… (více)