poster

Síla muže

 • Austrálie

  The Power of One

 • Francie

  La Puissance de l'ange

Drama

USA / Austrálie / Francie, 1992, 127 min

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $2,827,107Tržby Celosvetovo $-(29.1.2010)

 • Pohrobek
  ***

  Podle bestselleru "The Power of One" Bryce Courtenaye. Společenské drama o slušné epické šíři, které popisuje život jednoho mladého Jihoafričana v letech 1930 -1948. Výborné mezinárodní herecké obsazení. Od pohledu zaujme především Morgan Freeman. Podle mého názoru ho zde poněkud zastuňují Sir John Gielgud a Armin Müller-Stahl.(3.7.2005)

 • Martin741
  **

  Podpriemerny a nudny film o tom ako Morgan Volnomuz zacne ucit boxovat akehosi chlapca. Jedine, co stoji za zmienku je to, ze fil msa odohrava v Juznej Afrike za cias apartheidu, kedy tam vladla biela national Party of south Africa. Nic to neponuka, len premiestnovanie sa postav z bodu A do B, potom C, D, E ... a zase sa vratia do Bodu A aby si cyklus zopakovali. Kmenove napatia v Afrike je znacne, preto sa mi nezdala ani ta pesnicka na konci, bola prilis umela : 30 %(24.6.2017)

 • Hal_Moore
  ***

  Film zajímavý jen Morganem Freemanem, snahou o poselství, lokacemi a faktem, že jde o první film s Danielem Craigem. John G. Avildsen se marně snaží dosáhnout kvalit svých prvních filmů a stejně marně se snaží vymanit z pozice režiséra Rockyho. To by tak nevadilo, kdyby se mu podařilo Sílou muže divákům cokoliv sdělit. Nedaří se mu však ani to, a tak se chtě nechtě musel spolehnout na herecké obsazení, které mu alespoň trochu reputaci zachránilo. Už zmínění Daniel Craig s Morganem Freemanem si ukradli film pro sebe a jelikož Hans Zimmer je tentokrát nebývale nevýrazný, je film jen jejich. Už jsem viděl spousty boxerských filmů, Síla muže je první alespoň tím, že se odehrává v Africe. To ale ke kvalitnímu zážitku nestačí.(7.12.2008)

 • misterz
  ***

  Tak ja neviem, možno som cynik. Ale mne to celé okolo tej spoločnej piesne prišlo ako taký trápny humbuk, z ktorého nátlakovosť na city diváka priam kričala. Niektoré momenty zo života toho chlapca boli zaujímavé a emotívne pomerne silné, ale to len tak útržkovito. Celkovo to na mňa pôsobilo až príliš pateticky. Slabší priemer. 55/100(10.8.2018)

 • - Natáčelo se ve Velké Británii, USA a Zimbabwe. (BMW12)

 • - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu, který napsal Australský spisovatel Bryce Courtenay. (Terva)