Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jiří Markovič sa nechce zmieriť s tým, že má celý prípad uzavrieť, pretože má od Ladislava Hojera ďalšie priznanie. Rozkaz od vedenia znel ale jasne. A na Ladislava Hojera čaká drevený spacák, ktorý videl vo sne. (Voyo)

Recenze (34)

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Holky je odmítaly. Holky se jim smály. Holky je nechtěly. Tak si nějakou „chytnuli“. Náčelník jasně řekl, že případ je uzavřený. Agresivní a primitivní Láďa má ale další příběhy, takže pořád existuje možnost, že byl pachatelem dalších trestných činů. Jenže taky rád mátl falešnými přiznáními. Sugestivní atmosféra trvá, skvělé herecké výkony zrovna tak. Petr Uhlík hraje Láďu výtečně. Velmi expresivně, těkavě, lehce pomateně. Popleta, prosťáček, ale také agresivní hovado. Jeho poslední dny silné... Konečně se uzavřel i příběh kolem Vojty Kotka. Pravidelné návštěvy sadistického vraha znamenaly pro vyšetřovatele cenné rady, probíhaly v přátelském duchu. Teď už známe i zbytek. Sebevědomý intelektuál Kotek jej uchopil skvěle. Šest dílů tak akorát. „Policajti mě mučili!“ ()

Crocuta 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Skvělý seriál, který jako celek hodnotím plným počtem mne v poslední epizodě jen drobně rozladil neautentickým zpracováním výkonu trestu smrti, kdy skutečnosti neodpovídá prostředí ani způsob provedení (byť některé konkrétní detaily Hojerovy popravy - třeba zmínka o zlomeném prstu katova asistenta - souhlasí). Toho, kdo se podrobně zajímá o penologii a konkrétně o pankrácké popraviště to snad zamrzí, ale uznávám, že drtivá většina diváků to ani nezaznamená. Jen drobná vada na kráse jinak úctyhodného počinu, jehož pokračování se jistě vbrzku dočkáme ()

Reklama

Kobitch 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Několikrát mi poslední díl dal ťafku. Nechci nijak adorovat vraha několika žen. Když se na to podívám z pohledu vyvíjejícího se vztahu Markoviče s Hojerem, bylo mi ho nakonec dost líto a provaz bych mu (v této romantizované adaptaci reality!; jaký byl ve skutečnosti opravdu netuším) nepřál. Připadal mi jak zraněné zvíře, které se ocitlo v cizím světě a nevědělo, jak v něm fungovat a vidět, jak ho táhnou k provazu, mi nedělalo dobře. Jsem moc rád, že trest smrti už u nás neexistuje. Souboj Lněničky s Kotkem, respektive jeho obhájcem byl taky poměrně záživný. Za mě skvělé zakončení jednoho z nejlepších českých seriálů. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Spoilery! Ani po 6 epizodách se nedokážu vžít do mysli Markoviče, který místy až obhajuje a souzní s nemocnými vrahy. Konečně se nám uzavřel příběh kolem Vojty Kotka, kterého už zřejmě nikdy neuvidím jinak, než potřísněného krví v roli Tekverka. Uzavření příběhu kolem na smrt jdoucího Ládi jsem si velmi užíval a prožíval určité zadosti učinění. Celkově byl seriál moc hezky zpracovaný a prolínání s archivními záběry byl vyloženě pošmak. [80 %] ()

FeriusParfax 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Péro se postaví, mozek se zastaví." Velmi trefná a vtipná průpovídka. Finále bylo velmi vydařené. Prolínaly se tu dva příběhy - konec Ládi a příběh Kotka. Kotkův příběh mě celkem dost zaujal. Inteligentní sadista, to je vcelku zajímavá kombinace. Jak silný musel být pud někoho zabít, když věděl, co to bude mít za následky, nechtěl to udělat a zřejmě celou dobu věděl, že se přizná? Líbilo se mi, jak ho Kotek zahrál. Co se týče linky s Láďou, tak nemůžu říct nic jiného, než že si takový konec zasloužil. Celkem už mě pak Markovič svou popudlivostí štval. Velmi by mě zajímalo, jak by se choval/mluvil, kdyby mu takhle úchyl zabil a znásilnil vlastní dceru... Konečné řešení otázky Hojer bylo velmi pěkně udělané a nelze než smeknout klobouk před výkonem Uhlíka, který ze sebe vydal fakt všechno. Myslím, že nebýt výkonů dvou hlavních herců, tak je tato půvabná minisérie na půlce hodnocení. ()

Galerie (1)

Zajímavosti (2)

  • Když má prezident Husák před sebou žádost o milost, lze si všimnout, že Žabimajerský (Daniel Heriban) je podepsán jako Mgr. Štefan Žabimajerský. Jedná se o chybu, jelikož v předmětné době nebyl titul magistra udělován. Absolventi právnických fakult zakončením vysokoškolského studia státní závěrečnou zkouškou nezískali žádný titul. Mohli však následným vykonáním nepovinné státní rigorózní zkoušky získat titul JUDr. Magisterský titul je absolventům vysokých škol v Česku udělován až od roku 1990. (Bediverecs)
  • Scéna v čase 6:25, kdy dojedou na služebnu v „Ústí“, se natáčela na Wagnerově náměstí v Berouně. Objekt byl vystavěn v 70. letech 20. století jako sekretariát OV KSČ (přezdívalo se mu „Kreml“), po revoluci tu mimo jiné dlouho sídlila Česká pojišťovna. V zadním traktu sídlí některé soukromé firmy a jsou tu ordinace soukromých lékařů, v bývalém školícím středisku je Domov na verandě (zařízení pro seniory). (a-ja)

Reklama

Reklama