Eikoku koi monogatari Emma

• Japonsko 英國戀物語エマ (více)
Japonsko, (2005–2007), 10 h (Minutáž: 25 min)

Série(2) / Epizody(24)

Recenze uživatele JohnyTrava k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2005) (S01)

Nechal som sa zvábiť prísľubom žiarivého pozlátka sveta viktoriánskej éry a v ňom zasadenej romantickej drámy. A čoho sa mi dostalo? V podstate toho, čo som čakal aj keď nie v úplne očakávanom podaní. Veď čo, tok deja je statickejší ako animácia sama a hoc sa jedná o tému "z (ne)bežného života" je to miera niekedy fakt neúnosná. Teda niekedy - hlavne z úvodu! Áno, potom sa to "trochu" rozbehne ale stále to bolo moc pomalé aj na môj vkus. Ešteže má sklátila choroba a tak toho času na odtrpenie som mal habadej. No čo sa týka fabuly ako takej, tá očakávania splnila. A tak teraz váham či siahnuť po druhej sérií. Stihne sa Emma zakončiť skôr ako ja vyzdraviem a ušetrí ma tak trápenia sa pri plynulom toku času? Či azda pokračovanie oželieť a ustáť "vydarený" koniec prvej série. Ach praotec čas nesklam ma zas! ()

Molders hen (2007) (S02)

Praotec čas, tak predsa len si ma zradil a nestihol to zakončiť skôr ako som vyzdravel. A ja som musel pretrpieť celé to tiahnutie sa. No narozdiel od prvej série, ktorá bola ešte ako tak originálna a v podstate na ten natiahnutý čas mala vyvážený dej, vďaka čomu sa to dalo dobre pozerať - tu to bolo takmer utrpením. Dokola sa omielajúca omáčka a minimum inovácie. A neustále stojací čas, aspoň v tom sa mohli poučiť. Ale oni nie a nie... Rozhodne horšie ako prvá séria, zvlášť s neprekvapivým koncom. Myslím, že spracovanie v kratšej stopáži by tomu len pomohlo. ()