Akce Pelikán

The Crew

Akcia Pelikán

Krimi / Komedie

USA, 2000, 87 min

Rozpočet $38miliónovTržby USA $13,023,075Tržby Celosvetovo $13,105,853(31.1.2009)

Mně se film velice líbil, asi jsem na něj měl i náladu. Nicméně výkon herců byl skvělý, především v české verzi vynikající dabing Stanislava Fišera. Příběh je o starých kamarádech - mafiánech, kterým na stará kolena chybí vzrušení jaké zažívali při předchozím povolání. Všechno to začne tím, že se mají všichni vystěhovat z jednoho hotelu a tak nalíčí past, kdy se v jejich hotelu objeví mrtvola bývalého ale již dříve mrtvého mafiána s ustřelenou hlavou. Nic netušící kamarádi tím ale vyprovokovali otce mrtvého muže, největšího drogového dealera ve městě. Omylem mu provedou ještě pár vylomenin, až se o ně začne zabývat policie v čele s dcerou jednoho z mafiánů ...(22.4.2008)

Je to taková průměrná mafiánská komedie u který se dost pobavíte!(7.4.2007)

Hodně povedená parodie zobrazující mafiánské páprdy, kterak prožívají své bídné stáří. Vyskytuje se zde mnoho povedených parodických scén z mafiánských i jiných filmů, nejvíce si film střílí ze samotných Mafiánů, kouzelné jsou např. otázka po podobě čtyř italských zabijáků směřovaná na vylekaného řidiče kamionu a především geniálně zkopírované použití bočního vchodu restaurace a následně suverénní procházka kuchyní. Dále film odkazuje např. na Kmotra (Vitovo stěžování na Sonnyho zevnějšek) anebo dokonce na Živý terč (masérské střídání). Momenty bez čtyř mafiánů jsou bohužel slabší, ale celkově je film možná až zbytečně krátký.(16.12.2004)

Tahle oddechovka mi absolutně kápla do noty. Byla svižná, vtipná a pač průběžné hodnocení 58% se mi zdá poněkud nízké, hodnotím na maximum co to de..))(10.4.2006)