Ruce od krve

Playing God

Krvavé ruky

Krimi / Thriller / Drama

USA, 1997, 94 min

Playing god je naprosto průměrný typický Thriller z 90. let, který ničím nezklame, ale také ničím nepotěši a neobohatí diváka. Za několik hodin ani nevíte, že jste něco takového vůbec viděli, ovšem sledovat se to rozhodně dá. Příběh sice vůbec nepůsobí špatně, ale je bohužel na můj vkus zbytečně moc nafouklý a nereálný, takže jako celek snímek působí uměle. Jediné, co mě na tomto filmu opravdu potěšilo je mladičká Angelina Jolie a samozřejmě David Duchovny. Zkrátka a dobře na nudné sobotní odpoledne ideální film.(11.5.2013)

• castor

Ne každá hra má pravidla. Jedna nečekaná operace na baru v hospodě dokonale změnila život bývalého chirurga, který pod vlivem drog způsobil smrt pacienta. Coby chirurg skončil, coby uživatel nikoliv. V pochybném baru se tak zrodil obchodně-pracovní vztah, který má však spoustu „ale“ a který ho dostane mezi gangstery i zkorumpované poldy. A holku s tváří Angeliny Jolie. Zápletka je domotaná, atmosféra zvláštní, hudba řízná, herci průměrní. David Duchovny přestal na čas pátrat po mimozemšťanech a odskočil si k tomuhle dle mého nevýraznému kusu. Forma mi prostě nesedla, což je ale spíš můj problém.(28.6.2017)

Film natoceny v dobe, ked bol David Duchovny hviezdou serialu Akty X, takze scena v ktorej predstiera, ze je agent FBI mi vyvolala usmev na tvári. Inak je to standardny thriller s jednoduchou zapetkou, ale mantinely zanru su naplne kvalitne. Hlavne vdaka skvelym hercom to stoji za to. Timothy Hutton je ako mafiansky boss fantasticky a Angelina Jolie mi nikdy nebola taka sympaticka a nepôsobila viac sexy ako v tomto filme. Za zmienku stoji aj Peter Stormare alebo John Hawkes, ktori tu hraju vtipne postavy. Vysledkom je maly kvalitny film aké v devätdesiatych rokoch vznikali ako na beziacom pase, ale dnes sa uz take poctive remeslo hlada ovela tazsie. 7/10.(2.2.2015)

"Ublížíte mi ??" - "To je obava nebo přání ??" ;) Britský televizák, režisér Andy Wilson, který v sobě rozhodně nezapře svou původní profesi kameramana, přišel hned zkraje s jedním z nejzajímavějších projektů celé své kariéry, s luxusně obsazeným snímkem, co do formy navíc velmi zdařilým i inspirativním, pominu-li ten tvůrcovsky zbabělý voiceover hlavního hrdiny, když banální a zároveň dost absurdní příběh činí téměř snesitelným.. Angelina Jolie v jedné ze svých prvních rolí herecky opravdu příšerná, což dost kontrastuje s tradičně parádními výkony Davida Duchovnyho a Timothyho Huttona, jemuž ta padoušská role neskutečně sluší..(12.6.2016)

• kaylin

Má to něco do sebe, ale zároveň mi přijde, jako kdyby to nebylo dotažené do konce. Mohlo to být celkem bizarní, ale je to vlastně normální, mohlo to být překvapivé, ale moc to nepřekvapí. A mohlo to být také sexy, ale to taky není. David má charisma i v téhle roli, jeho postava je dobrá, ale nakonec to neutáhne.(24.9.2017)

• - Film byl dokončen již v roce 1995, ale pro negativní reakce zkušebních diváků byla premiéra posunuta na rok 1997. Divákům se nelíbil trailer poukazující na sexuální scény mezi postavami Angeliny Jolie a Davida Duchovnyho. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v kalifornském Los Angeles. (Terva)