Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Eugene Sands je chirurg, kterému drogy zničily život. Ten při jedné barové rvačce zachrání život zraněnému muži, který se do nemocnice rozhodně nepotřeboval dostat. Tímto činem na sebe upozorní šéfa místního podsvětí a ten si ho najme jako svého osobního lékaře. Od té doby se Eugene začne stále více zaplétat do osidel zločinu, ze kterých se nelze vymanit. A když navíc zjistí, že ho silně přitahuje krásná šéfova milenka začne mu jít o krk. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (24)

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Ublížíte mi ??" - "To je obava nebo přání ??" ;) Britský televizák, režisér Andy Wilson, který v sobě rozhodně nezapře svou původní profesi kameramana, přišel hned zkraje s jedním z nejzajímavějších projektů celé své kariéry, s luxusně obsazeným snímkem, co do formy navíc velmi zdařilým i inspirativním, pominu-li ten tvůrcovsky zbabělý voiceover hlavního hrdiny, když banální a zároveň dost absurdní příběh činí téměř snesitelným.. Angelina Jolie v jedné ze svých prvních rolí herecky opravdu příšerná, což dost kontrastuje s tradičně parádními výkony Davida Duchovnyho a Timothyho Huttona, jemuž ta padoušská role neskutečně sluší.. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Ne každá hra má pravidla. Jedna nečekaná operace na baru v hospodě dokonale změnila život bývalého chirurga, který pod vlivem drog způsobil smrt pacienta. Coby chirurg skončil, coby uživatel nikoliv. V pochybném baru se tak zrodil obchodně-pracovní vztah, který má však spoustu „ale“ a který ho dostane mezi gangstery i zkorumpované poldy. A holku s tváří Angeliny Jolie. Zápletka je domotaná, atmosféra zvláštní, hudba řízná, herci průměrní. David Duchovny přestal na čas pátrat po mimozemšťanech a odskočil si k tomuhle dle mého nevýraznému kusu. Forma mi prostě nesedla, což je ale spíš můj problém. ()

Reklama

Lacike 

všechny recenze uživatele

Film natoceny v dobe, ked bol David Duchovny hviezdou serialu Akty X, takze scena v ktorej predstiera, ze je agent FBI mi vyvolala usmev na tvári. Inak je to standardny thriller s jednoduchou zapetkou, ale mantinely zanru su naplne kvalitne. Hlavne vdaka skvelym hercom to stoji za to. Timothy Hutton je ako mafiansky boss fantasticky a Angelina Jolie mi nikdy nebola taka sympaticka a nepôsobila viac sexy ako v tomto filme. Za zmienku stoji aj Peter Stormare alebo John Hawkes, ktori tu hraju vtipne postavy. Vysledkom je maly kvalitny film aké v devätdesiatych rokoch vznikali ako na beziacom pase, ale dnes sa uz take poctive remeslo hlada ovela tazsie. 7/10. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Duchovny s Mulderovou čerstvou gloriolou postupně jako závislý chirurg bez licence, závislý na velkosvětě podsvětí a vystřízlivělý konfident. Voiceover se to snaží vtáhnout do neo-noiru, aktivity FBI do kriminálky, dusno kolem Jolie do erotična, ale všechno je jen tak napůl (to poslední ani to ne, protože obě natočené erotické scény nakonec skončily ve střižně). Zatímco někteří herci zůstali ve škatulkách (ruský parchant Stormare, vyšinutý kriminálníček Hawkes), Timothy Hutton si chtěl vytvořit novou. Jako metrosexuální gangster se ale příliš neosvědčil. Měl jsem z něj pocit, že kdyby jej zavřeli do vězení, tak ve sprchách nejen že si bude na podlahu schválně házet mýdlo, ale ještě bude starostlivě kontrolovat odtok a čistotu spár mezi kachličkami.. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Má to něco do sebe, ale zároveň mi přijde, jako kdyby to nebylo dotažené do konce. Mohlo to být celkem bizarní, ale je to vlastně normální, mohlo to být překvapivé, ale moc to nepřekvapí. A mohlo to být také sexy, ale to taky není. David má charisma i v téhle roli, jeho postava je dobrá, ale nakonec to neutáhne. ()

Galerie (29)

Zajímavosti (2)

  • Natáčení probíhalo v kalifornském Los Angeles. (Terva)
  • Film byl dokončen již v roce 1995, ale pro negativní reakce zkušebních diváků byla premiéra posunuta na rok 1997. Divákům se nelíbil trailer poukazující na sexuální scény mezi postavami Angeliny Jolie a Davida Duchovnyho. (Terva)

Reklama

Reklama