Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Malý obchodní zástupce s vlasovými přípravky Aldo (Jean-Pierre Darrousin) vyhrál 10 miliónů Eur. Naneštěstí právě ve chvíli, kdy se s ním rozvádí jeho manželka (Valeria Bruni Tedeschi). Aby jí polovina částky nepřipadla, rozhodne se udržet svou výhru v tajnosti až do konce rozvodu. O výhře řekne jen svému nejlepšímu příteli Jean-Philovi (François Morel). Přestože je ohromně bohatý, pokračuje v obyčejném životě. Přechod od nedostatku peněz k jejich nadbytku však přináší jiné, ale ne menší problémy. Jak má změnit svůj život, když stále musí žít jako chudý a může si dopřát jen tajně drobné radosti? A tak velké tajemství je těžké udržet a pokušení utrácet je příliš silné

Producentem komedie se stal Charles Gassot, jenž má mimo jiné na svém kontě i u nás úspěšnou veselohru Někdo to rád jinak (Le Gout des autres) z roku 2000. Režii svěřil dvěma nováčkům: Michelovi Munzovi a Gérardu Bittonovi, kteří jsou zároveň i autory scénáře. Přesvědčila ho dobrá stavba příběhu, v němž nic není černé ani bílé a nechybí v něm cit pro komické situace a vtipné dialogy. Kdybych byl bohatý každého obohatí alespoň na chvíli. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (23)

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Francouzský film bez francouzského šarmu. No jo, Francouzi - to nejsou jen duchaplné dialogy, šampaňské a šarmantní ženy, ale taky hovory o tuctových denních záležitostech v bistrech, starost o práci i o to, jak se nepředřít a prostě celková nuda. Jako i celý film. Škoda, takové příjemné téma a takový prázdný výsledek. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Ani nevíš, co to znamená, žít jako chudák." Když tuto větu sdělil euromilionář svému nezaměstnanému příteli, tak jsem vyprsknul smíchy. A nebylo to poprvé ani naposledy, co mi to náhle zbohatlý smolař Aldo nandal. Bavil mne při tenisovém forhendu, při přelévání kvalitního vína do flašek z marketu, při vydávání značkového obleku za levnou čínskou kopii a jeho zhulená scéna s prostitutkou snad ani nemohla zklamat. Mezi tyto zábavné chvíle se však natlačilo příliš velké množství rodinných a pracovních problémů, které tuto jinak hodně solidní komedií dokázaly spolehlivě zabít. ()

Reklama

Shitonit 

všechny recenze uživatele

Bez váhání pět pecek, a hned Vám sdělím proč. Protože Kdybych byl bohatý je Francouzská komedie, stará škola, takovej ten film, kterej vám nandá tolik viditelných i skrytých vtipů, jak málokterá jiná taškařice, podobného ražení. Filmů o náhlém zbohatnutí zas tolik není, a klíďo bych tento kvítek, nasadil až na vrchol, pomyslné zbohatlickofilmové květiny. Doufám že chápete jak to myslím, a jestli to nechápete, tak...je mi to stejně fuk. Aldo je neskutečnej pardál, borec kterej mi vlil neuvěřitelnejj kýbl radosti do mých unavených žil. Paráda. ()

smrtacik 

všechny recenze uživatele

Film zaujme najme svojim dosť kľudným tempom, ale skvele baví. Komické situácie sú naozaj vtipné a nenútené a dialógy zábavné, tak ako postavičky v tomto filme. Aldovi kolegovia sú typickými predstaviteľmi ,,robotnickej“ triedy, sú ustálení, spokojní s robotou ktorú robia, ale keď o ňu prídu, prídu aj o svoj životný rytmus. Presne taký bol aj Aldo. Prečo bol? Teraz si môže dovoliť navštevovať luxusné reštaurácie, kúpiť skurvene drahé obleky a nahovoriť kamošom, že sú od Číňanov...horšie, že tí ich chcú potom tiež, alebo si skúsiť zaplatiť drahú spoločníčku. Inak táto scéna kde príde využiť jej služby je jedna z najvtipnejších. Medzi tým ako sa ona ide pripraviť, on vyfajčí celú cigaretu trávy, a keďže s tým nemá skúsenosti stáva sa z neho Picasso s rúžom, baleťák na záhrade, ale aj Cassanova, ktorý ,,búši“ a neprestáva... Veľmi sa mi páčil aj jeho ,,ojebávacky“ systém kúpiť veľmi drahé víno a plniť ho do fliaš, kde bolo obyčajné ,,Tesco“ víno. Potom sa niet čo čudovať, že návšteva ho celkom pochváli :-). Ako vždy vo filme si užijeme aj troška tej romantiky na záver, ale hlavnou devízou je už spomínaný jemný a v konečnom dôsledku skvelý humor. Ku kvalite filmu prispievajú aj herci, pre mňa úplne neznámy, ale keďže ide o francúzsky film sa ani nečudujem, ale veľmi ľudsky pôsobiaci, žiadne kŕčovité herectvo, pripadali mi naozaj ako ľudia a nie roboti, čo fakt oceňujem. Oceniť treba aj fakt, že obidvaja režiséri Michel Munz a Gérard Bitton sú aj autormi scénara. Takže ak sa chcete skvele pobaviť a máte radi inteligentný a aj trocha šibnutejší humor, je to výborná vec. U mňa je dobrá komédia najme vtedy, keď sa zabavím pri nej nielen prvý krát, ale aj pri opakovanom vzhliadnutí a toto je presne ten prípad, takže neváhajte. Hodnotenie: 70% ()

Faye 

všechny recenze uživatele

V práci se mu to nedaří, prodej stagnuje. Doma to taky neklepe, protože Alice má dost jeho chování a jeho dluhů. Chce od něj pryč, zbývá jen podělit se o majetek, tedy hlavně o splátky a dluhy a za 3 měsíce budou rozvedeni. Rozvod mu zkomplikuje výhra A dělit se tedy nehodlá, obzvlášť když manželka našla zalíbení ve společnosti jeho šéfa. „Byl jsem bez prachů 40 let, chvíli ještě klidně počkám“. Teď jenom odolat pokušení okusit z všudypřítomných lákadel. Hořká komedie s poučením, že štěstí si sice za prachy nekoupíš, ale pokud je máš, stojíš na nejbezpečnějším základě dnešního světa. ()

Galerie (21)

Reklama

Reklama