Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh je z doby honů na čarodějnice a vypráví o inkvizičním soudci, který se zamiluje do vesnické dívky. Podobně jako Kladivo na čarodějnice pojednává o uměle vykonstruovaných a mučením vynucených doznáních dívek a žen, které měly obcovat se Satanem. Ve druhé části filmu se děj obrací k intimnímu sblížení mezi soudcem a jednou z dívek, která však na Satana věří a spolu se svými přítelkyněmi provozuje pravidelné sabaty. (RetroMan)

(více)

Recenze (13)

Astaroth12 

všechny recenze uživatele

Hneď prvé čo som si všimol autenticke a prenádherné kulisy.Aj dobový odev bol ukážkový.Tento príbeh je zameraný,keď je ľudstvo sužované morom,roznymi ppoverami a nemožem nespomenuť silnejúcu inkvizíciu,alebo kresťania sú zaslepení zlom a nenávisťou alebo naozaj čarodejnice boli súčasťou toho diania.Tu je znázornené aj mučenie na krivo obvinených,bezbranných ženách.Vtedy stačilo málo aby ste skončili na hranici a práve tento film na to poukazuje.Horor to nie je ale historicka dráma je to určite.Herci tiež boli presvedčivý,film disponoval aj veľmi sympatickými herečkami.Tu nie je nič nadprirodzené,to je len fantázi jednej vyšinutej ženy a inkvizície ktorá sa vyžívala v mučení a týraní nevinných žien.Toto je čisto autenticka snímka z dob keď človek ktorý bol niečim iný bol hriešnik,udavač bol pán a inkvizícia bola nad Bohom. ()

TheRaven 

všechny recenze uživatele

Inquisición je snímkem, který se zpočátku tváří jako španělská, barevná verze Kladiva na čarodějnice, ale postupem času začne být docela jiným. Nesoustředí se ani tak na krutost a nesmyslnost inkvizice jako takové (i když nějakou tu kleštěmi utrhnutou bradavku tu vidíme), ale více se zabývá smýšlením jednoho z inkvizitorů a i samotných "čarodějnic", tedy žen, které se o setkání se satanem pokoušeli a dokonce věřili, že ho prožili (zajímalo by mne, co si vzali, že toho satana viděli). Pokud jsem to tedy správně chápal a něco o čem jsem se domníval, že byla halucinace, se mělo opravdu stát, tak bych film zařadil spíš jako historické drama, než jako horor, i když pár scén bylo opravdu pěkných (pro mě je často pěkné to, co pro mnohé může být nechutné). Inquisicion je tedy z mého úhlu pohledu celkem zajímavým, a bohužel pro většinu neznámým, překvapením. ()

Reklama

fragre 

všechny recenze uživatele

Tohle samozřejmě s naším Kladivem na čarodějnice má společné jen to téma honu na čarodějnice. Jinak je to jen horrorová krvavá povídačka lačně operující s kdejakou zvrácenou sexuální fantazií od Sprengera, Institorise a podobných vejlupků. Vzhledem k roku vzniku je to však více v náznaku než v obraze. Hlavní představitel má opravdu jistou podobu s prof. Halíkem, jak uvádí předhodnotitel RetroMan, což ovšem ten film činí zábavnějším. ()

Gorehound 

všechny recenze uživatele

Veľmi dobrý historický kúsok, provokatívny, samotný Naschy režíruje s citom, zaujato a zmyslom pre atmosféru. Inkvizičné praktiky sú veľmi kruté, a pomerne dosť graficky znázornené, skvelý je príbeh, ktorý pekne necháva miesto aj pre viac výkladov. Krásne ženy, Španielsko a sústredený Naschyho výkon sú samozrejmosťou. Skvelý film, ďalsí z klenotov hororov(a vôbec filmov) zo Španielska. ()

ancientone 

všechny recenze uživatele

Slabnúca ozvena Alucardy, servírujúca naozaj trápne guilty pleasure momenty v nepredstaviteľne mŕtvolnom tempe. Veľa prešľapov je pri takto lacnej produkcii stále úplne pochopiteľná a v rámci svojho ranku sa film drží na pomerne znesiteľnej úrovni. PS. prirovnania ku kladivu na Čarodejnice sú nemiestne. ()

Zajímavosti (1)

  • Paul Naschy v tomto filmu debutoval jako režisér. (Pumiiix)

Reklama

Reklama