Rivalové

• USA Challengers (více)

Ve filmu Rivalové od vizionářského režiséra Luca Guadagnina hraje Zendaya roli Tashi Duncanové, bývalé tenisové šampionky, která se stala trenérkou, jež se neštítí své hry na kurtu ani mimo něj. Manželství se šampionem, který je těsně na konci své kariéry (Mike Faist), Tashiina strategie na manželovo vykoupení nabere překvapivý směr, když se musí postavit vymydlenému Patrickovi (Josh O'Connor) - svému bývalému nejlepšímu příteli a Tashiině bývalému příteli. Jak se jejich minulost a přítomnost střetávají a napětí stoupá, Tashi se musí sama sebe ptát, co bude stát vítězství. (Vertical Entertainment)

HNTR odpad!

Já teda nevím, ale po tom, co jsem viděl jsem opravdu rád, že jsem tentokrát nedal na recenze a nešel na film do kina, i když jsem to měl původně v plánu. Film považuji za 2h totální ztráty času. Větší debilnost ten scénář ani snad nemohl být. Poutavost nulová, u toho velkého zápasu mezi Artem a Patrickem není nic, co by dělalo atmosféru, hlavy koukající na míček tam sem fakt nejsou záživnost a dramatičnost. Herecké výkony nudné a tragické, všechny tři hlavní hvězdy mají rozhodně navíc, než jen na debilní puberťácké románky, které se nějakým způsobem propsali až do dospělosti. Začínám si říkat, režisér je gay nebo proč v každém třetím záběru lezou péra a zadky? Možná by filmu pomohlo, kdyby se jednalo o kontinuální neroztrhaný děj, ale to se tady rozhodně nevede. Nikde nevidím tu fantastickou cinematografii, kterou každý na filmu tak strašně vychvaluje, až na tři záběry ve finále film působí jako studentský snímek. Záběry ve slowmo z gopra rozhodně nejsou vrchol cinematografie. Nudná šaškárna. ()

Heywood

Nedám odpad jenom proto, že ušel soundrack. Jinak je to duševně ubohé a uflashbackované. Zendaya mi nepřipadá ani hezká ani dobrá herečka (V Duně z ní toho vymáčkli trochu víc, ale také to bylo hlavně upózované). Mike Faist vypadal jak ten všudesecpoucí pseudopolitik Janeček a jeho křivý úsměv mě opravdu neoslovil. Josh O'Connor byl tak nesympatický, až to bolelo. Zendaya sehrála roli přeambiciózní poloprostitutky ve slušném průměru, ale tak nesympatickou trojici jsem už dlouho neviděl. Z jejích "sexyzáběrů" jsem získával až nepříjemný dávivý pocit. Tyhle rádoby "dramata" z tenisu jsou nezřídka přihlouplé, to Wimbledon byl alespoň vtipný, tady to hraničilo s idiocií. Hráč první desítky nikdy neporazí stráče z místa 217?  Tomu se museli všichni, co tenis hrají jen smát. Jednou se to stát může, ale deset let? Krávovina na mocninu. Nad hodnocením mnohých mi zůstává rozum stát. No hlavně, že se bavili..10% ()

serdehelan

Luca Guadagnino tentokrát štýlový, veľmi zábavný a až vyslovene videoklipový na duniacu hudbu dua Reznor & Ross. Na ústrednú trojicu sa dobre pozerá, samozrejme Zendaya top. ()

tomino28

Není to sportovní film, i když je tam tenis. A není to špatné, i když jsem čekal něco úplně jiného. Natočeno je to dobře a herecké výkony jsou spolehlivé a spolu s hudbou, o které se postaralo osvědčené duo, je zaděláno na kvalitní snímek. I přes všechny trumfy si ale nemůžu pomoct, po zhlédnutí Rivalů ve mně zůstal rozporuplný pocit. Možná tomu někdy v budoucnu dám ještě druhou šanci, uvidíme. ()

hony23

Dvouhodinová tenisová romance o dvou kamarádech, kteří se zamilují do stejné dívky, načež se stanou rivaly nejen v tenise, ale i v lásce. Je to solidně natočené a vlastně nejvíc mě bavilo to, jak se moje sympatie neustále přelévaly z jedné postavy na druhou. ()

F2003F

Prvé prekvapenie roka. Čakal som hocijakú trápnosť umelo zabalenú do divácky overenej drámy postavenej na charizme a lákavosti Zendayi, no vôbec nie podobne osobité poňatie štýlu s artovo ladeným rukopisom aký výsledok výrazne predviedol. Remeslo, ktorého hlavným bodom je najmä fantastický scenár a elegantne precízna kamera, je po takmer každej stránke na výbornú. Jediné čo do očí nevhodne miestami bije sú herci. Tí absolútne nestrhnú ani neohúria, sú slabšou častou obsahu a aj keď sa dá v nich vidieť potenciál svoje pôsobenie napraviť sa to režisér akoby ani nesnažil využiť. Pretože ak sú niektoré scény vyladené do detailu kvôli zdaniu väčšej príbehovej dôležitosti alebo zapamätateľnosti (trojka, koleno), tak ostatné sú viditeľne spracované menej poctivo (pláž, obed, sauna, auto) a na úkor toho dôrazu prinášajú väčší efekt než sa dá predpokladať. Guadagnino vie väčšinou zvláštne zapôsobiť pri prvom zhliadnutí, čo sa ale pri druhom vytratí a preto mám dojem, že Challengers už nadhodnocujem, lenže masakrálne vyšperkovaný dlhý záver ma na štvrtú * nanajvýš utvrdil. Plus nadupaný soundtrack a Zendaya v spodnom prádle. ()

TurboTryhard

Musím přiznat že se mi na Rivaly úplně nechtělo a tak jediným lákadlem pro mě zbyly scény z trailerů se Zendayou  (ty na posteli). Tato "nechuť" se ovšem změnila hned v prvních 10 minutách filmu, kdy mě skvostně napsané (a hlavně i skvostně zahrané) postavy vtáhly do děje tak, že jsem si ani nevšiml že paní co seděla přede mnou odešla.... . Chápu, že film může skrze tuhle opravdu hustou atmosféru sportovního prostředí pro někoho působit nudně a o ničem. Já jsem to ale hltal. Musím se přiznat že nejsem žádným fanouškem Zendayi a tak jsem doufal že nebude působit na sílu. Kompletním matchballem se tedy stala až atypická role vypočítavé svině (co ani nevtipkuje) kterou tady Zendeya bravurně předvádí. Dvojice Josh O'Connor a Mike Faist si to po celý film neuvěřitelně užívají (někdy i tam, kde by jste to možná nečekali ;). A alespoň pro mě, jsou hlavními pilíři tohoto filmu. Zendaya mezi nima přeskakuje ze strany na stranu jako tenisový míček a tím to celé skvěle doplňuje. Další neodmyslitelnou kapitolou tohoto filmu je krásně kreativní kamera. Proměnit se na míček a poskakovat z jedné strany kurtu na druhou, byl záběr o kterém jsem nevěděl že potřebuju. Kamera byla jednoduše úžasná, už jenom kvůli ní stojí film shlédnout. Od teď budu sledovat každý další počin Luci Guadagnina a už se velmi těším co mi příště nadělí. 9,5/10 ()

raikonen16

Zatímco v prvním setu je to energický a dravý jak Kyrgios, postupem času tempo i scénář padají a nepomůžou tomu ani hrátky s kamerou. Třetí set už je pak dost odchozenej. Herecky a hudebně nelze nic vytknout, ale kdo v tom vidí Lucův nejlepší film, toho asi Tasha trefila tenisákem do hlavy. A pls už nikdy žádný zpomalovačky. ()

Simonro

Původně jsem tu měl 3* a celkem pozitivní recenzi, ale od promítání uběhl nějaký čas a jdu dolů, je to chujovina převlečená za něco, co má budit luxusní dojem. Ale zdání klame a já dlouho jsem z filmu neměl tak rozporuplné pocity. ()

13Maty13

"Unfortunately, my only skill in life is hitting a ball with a racket.     /// Očekával jsem průměrný film, ale dostal jsem pravý opak a byla to velká pecka. Hlavní trio postav je neskutečný a každá jejich konverzace je strašně dobře natočená a udělaná. Celý příběh a to jak je chytře poskládaný je fantastický. Taky mě velice potěšila kamera, která vás vtáhne do filmu. Emoce lítaly vzduchem jako tenisový míček a já jsem velice spokojený.   / Hodnocení: 9/10. ()

bigmatko

cieľovou skupinou tejto pseudo drámy bude asi kategória tak max do 25 rokov. Jediným pozitívnym faktorom v celkom príbehu je Zendaya, pri ktorej teda platí že môže osloviť viac generácií. Niektoré svojim životom iných svojim zovňajškom. Pri filme platí hlavne ten druhý poznávací znak teda vizuál. Tam to však pre mňa skončilo. Prišlo mi to neskutočne nudné bez myšlienky a hlavne ma vyrušovali mimoriadne nesympatický herci. To akože mi chce niekto povedať že taká dievčina by sa zamotala s dvoma takými hastrmanmi ktorí okolo športu išli maximálne tak keď si šli zabehať. A to už nehovorím ani o tom násilnom pretláčaní určitého typu ideologickej agendy, ktorá sa objavuje čoraz vo viac filmoch. To skutočne musia všade strčiť tú ich falošnú korektnosť. Ale nevadí. Z mne neznámych dôvodov dali kiná v nedelu cenu o polovicu menšiu ako inokedy a ocitol som sa v sále plnej výrastkov a súdiac podľa ich reakcií po filme musím povedať, že tvorcovia sa asi trafili do ich vkusu napriek celkovému nevkusu deja. ()

Puxina

Tohle se z mého pohledu dost povedlo, je to fakt hezký a zajímavý milostný trojúhelník.Z těch časových skoků musí mít Nolan radost. Bylo jich tam požehnaně,  ale naštěstí jsem se v nich neztratil.A konec filmu je parádní, jen možná moc natahovaný. Musím uznat, že na Zendayu se opravdu hezky dívá (má typ postavy i tváře, které se mi libi). Pochválim i hudbu, Trent i Atticus tomu dodali přesně to, co film potřeboval. ()

VelkyMrB

Nuda střídá nudu a následuje nuda v doprovodu bombastického akčního soundtracku. Škoda jen, že se tam v doprovodu hudby nic neděje. Upřímně slečnu Zendayu nemusím a v tomhle filmu byla na přezdržku. Film se odehrává kolem jednoho tenisového zápasu, který je prošpikovaný flashbacky. A to fakt masivně. Spoiler!: Nejhorší byla za mě scéna, kdy Patrick naznačil, že se vyspal s Tashii. To bylo nekonečný. Být to ještě trochu delší, začal bych pokřikovat na plátno "tak už to ukaž!" ()

diax3

Nejdřív je to o výhře. Pak je to o tom, že jeden už vyhrál.  I když prohrál. Pak se ukáže, že ta výhra neni tak úplně jistá. Že na tý další prohře záleží, protože na tý první nikdy záležet nepřestalo. Pak je to o handlování o prohru. Cheaty a výhra s prohrou dohromady. A nakonec vás zazdí slowmotion kapajícího potu a tenisových míčků odrážejících se od antuky nebo výpletu + otázka, kdo a co vlastně celou dobu hraje. Herci skvělí, něco to ve mně probudilo (jako hlad po odpovědi, co nikdy nepřišla - jak to tak v životě bejvá), nicméně na zadek jsem z toho nespadla. ()

Beyoung

Jestli chcete zažít, jak hravě se dá uchopit sportovní tématika, vřele doporučuju. Zápletka se 'švédskou trojkou' mě prostě bavila a v momentě, kdy jsem si říkala, že už nic lepšího asi nepřijde, tvůrci vytasili další překvapení. Film vystupuje z řady, aniž by ztratil lehkost. Kamera úspěšně cílí na stěžejní momenty, které si máte vychutnat, a elektronický soundtrack Nine Inch Nails prožitek ještě zesílí. Tuhle svižnou dvouhodinovku Guadagnino namíchal jen s minimem herců a se skromnými kulisami. Když ke konci závěrečných titulků čtete 'Challengers', nechce se vám z kina. ()

Mukade

Lol, what a bullshit idiotský úplný záver............... a ja som ho pochopil.......... ,ale vonkoncom sa mi nepáčil. Nebyť tých posledných sekúnd (a mať to nejaký psychologicky realistický, aj keď tým pre pána režiséra asi nudný záver, chcel som tomu pôvodne dať 4**) ()

funkyman

Eroticky soft film s elektro hudbou .. s hlbokym presahom do nicoho...uz len chybalo, mozno v pokracovani..aby digitalne umele neboli len tenisove vymeny a scenar ..ale aj samotny herci..."akoze brutalne cool"..ale najviac "akoze" menej "brutalne" a vobec nie  "cool" ...a samozrejme to bude mimoriadne uspesne ... po cesky ..nesteroidna ptakovina ... ()

Třetí Na nože dostalo název a nabírá obsazení

Třetí Na nože dostalo název a nabírá obsazení