Kandidáti života a smrti (TV film)

• německý

Thriller / Horor

Západní Německo, 1979, 114 min

Eugen Thomass

Hilwa von Boro

"Maso pro doktora Jacksona".... tak po téhle větě mě po víc jak 20 letech ještě mrazí... zajímavý film, kdysi dávno běžel v kinech... Dnes bych se možná asi sem tam neubránil úsměvu, ale tenkrát!!! Pane jo... Film je o tom, jak na svatební cestě v USA lze přijít o manžela a ještě ho "rozporcovat" na životně důležité orgány pro bohaté a nemocné zájemce.... Film tehdy poukazoval na nelegální a vzmáhající se obchod s lidskými orgány... ještě, že hlavní hrdinka našla pochopení v "hodném a plně chápajícím" řidiči kamionu...(9.12.2004)

Vezu maso, maso pro doktora Jacksona! Tak touto větou je tenhle film zapsaný v paměti dnešních třicátníků a víc. Bohužel film nebyl natolik atraktivní, aby se dočkal více repríz a tak si už napořád budou pamatovat všichni hlavně tuhle větu. Sanitka co sváží nedobrovolné pacienty, jako náhradní díly na rozebrání, to byla hlavní dějová linie, která byla ale už tenkrát mnohokrát natočena a proto to nebylo ani příliš originální.(4.12.2014)

Ve své době musel být film opravdu děsivý a kvalitní oproti ostatním filmům. Ale pokud se na něj podívám dnes -má mé uznání, za to, že je to pořád mrazivý triler s velmi aktuální tématikou a výborným zpracováním. Až do poslední chvíle, jsem věřila, že vše je jinak, než se zdálo, takže další hvězdička za nepředvídatelný děj.(17.1.2011)

Jako TV film až moc fajn, ale možná právě jako takovému tomu chybí nějaké komplexnější pojetí. Chybí tomu určité výraznější prokreslení systému obchodu s lidskými orgány, zdůraznění rozsahu moci této špinavé sítě, aby divák přesně věděl, v jak strašném pekle se to jeho oblíbené postavy ocitly Ted' to bude trochu SPOILER, ale tomuto druhu thrillerů obvykle víc sekne špatný konec a důkaz nezranitelnosti celé záporácké organizace. Věřím tomu, že stačilo psát scénář pro film s většími náklady, pro normální film, co půjde do kin a mohlo být všechno mnohem lepší. I takto je to super, ale...(5.1.2012)

Mna jakozto fundu kvalitneho hororu stale zaujimaju stredoveke temne legendy. Tuna ide len o ciernu sanitku, ktora udajne ... ale to sa dozviete z filmu, nemienim sa o tom rozpisovat. Herci su mne sice neznami, ale opreli sa do toho viac nez dobre. No a na zaver este par stredovekych temnych a menej temnych legiend. Tu ich zopar mate : Giles de Rais 1404 - 1440, Sawn Beane v UK, Vlad Tepes /znamy u nas ako grof Dracula/, Krysar v stredovekom nemeckom mestecku Hameln okolo roku 1284, Alzbeta Bathory 1564 - 1614, Biela Pani a Cierna pani /pykoska je, ze Bielu pani nemozete zamknut, prechadza cez steny/, Mallevs Malleficarvm, spanielsky Toquemada a Bernard Gui, no a z tych svetlejsich stredovekych legiend staci spomenut Robina Hooda, Janu z Arcu. 92 %(24.4.2016)

• - Inspirací pro film byla fáma pocházející z ČSSR o černé sanitce. (NormanBates)