poster

Kandidáti života a smrti (TV film)

 • německý

  Fleisch

 • slovenský

  Kandidáti života a smrti

 • anglický

  Spare Parts

Thriller / Horor

Západní Německo, 1979, 114 min

Režie:

Rainer Erler

Scénář:

Rainer Erler

Hudba:

Eugen Thomass

Producenti:

Rainer Erler

Střih:

Hilwa von Boro
(další profese)
 • Lasombra
  ****

  Ve své době musel být film opravdu děsivý a kvalitní oproti ostatním filmům. Ale pokud se na něj podívám dnes -má mé uznání, za to, že je to pořád mrazivý triler s velmi aktuální tématikou a výborným zpracováním. Až do poslední chvíle, jsem věřila, že vše je jinak, než se zdálo, takže další hvězdička za nepředvídatelný děj.(17.1.2011)

 • gudaulin
  **

  Vysokému hodnocení na CSFD příliš nerozumím,protože kvalitou zpracování odpovídali Kandidáti přesně tomu,na co jsme od německých televizních filmů zvyklí.Thriller,který se snaží napodobovat známé vzory z produkce velkých amerických studií. Natočeno podle celosvětově rozšířené moderní městské legendy o "černé" sanitce, která loví oběti určené k odebrání vnitřních orgánů pro transplantaci nemocným zbohatlíkům.Celkový dojem 45%.(29.4.2007)

 • Rakosnicek77
  ****

  Vezu maso, maso pro doktora Jacksona! Tak touto větou je tenhle film zapsaný v paměti dnešních třicátníků a víc. Bohužel film nebyl natolik atraktivní, aby se dočkal více repríz a tak si už napořád budou pamatovat všichni hlavně tuhle větu. Sanitka co sváží nedobrovolné pacienty, jako náhradní díly na rozebrání, to byla hlavní dějová linie, která byla ale už tenkrát mnohokrát natočena a proto to nebylo ani příliš originální.(4.12.2014)

 • chelsea17
  ***

  Solidní film s neobyčejným dějem od německé produkce. Je to určitě jeden z těch dobrých, starých filmů, kde je často i slušná atmosféra. V momentě, kdy jedou do nemocnice jsem byl napjatý jako struna. Konec je celkem zajímavý, škoda, že nenabídl i vysvětlení co bude dál. Jutta je ve filmu opravdu nádherná...(25.12.2012)

 • Brouk
  ****

  "Maso pro doktora Jacksona".... tak po téhle větě mě po víc jak 20 letech ještě mrazí... zajímavý film, kdysi dávno běžel v kinech... Dnes bych se možná asi sem tam neubránil úsměvu, ale tenkrát!!! Pane jo... Film je o tom, jak na svatební cestě v USA lze přijít o manžela a ještě ho "rozporcovat" na životně důležité orgány pro bohaté a nemocné zájemce.... Film tehdy poukazoval na nelegální a vzmáhající se obchod s lidskými orgány... ještě, že hlavní hrdinka našla pochopení v "hodném a plně chápajícím" řidiči kamionu...(9.12.2004)

 • - Inspirací pro film byla fáma pocházející z ČSSR o černé sanitce. (NormanBates)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace