poster

Princ Egyptský

 • USA

  The Prince of Egypt

 • Slovensko

  Princ Egyptský

Animovaný / Rodinný / Muzikál / Drama

USA, 1998, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • BloodyVamp
  *****

  Dechberoucí. Přesto že tu jde o animák pro děti, je film značně dospělý a objevuje se zde několik drsnějších a sugestivnějších scén, potažmo poselství, které ocení až odrostlejší publikum. Musím ocenit skvěle, pro současné publikum stále srizumitelný příběh, pojednávající o odchodu Židů z egyptského zajetí (kniha Exodus ve SZ). Obrovský šmrnc tomu všemu dodává jedinečná Zimmerova hudba (vynikající track Chariot Race) a muzikálová čísla. Na takový film se nezapomíná.(12.7.2008)

 • jasiska
  ***

  Napriek viac ako kladným hodnotenia ostatných si nemôžem pomôcť, a preto nedám viac ako 3 hviezdičky. Film bol super - páčila sa mi aj animácia, aj dej vo všeobecnosti a ani mi nevadilo rozprávkové zjednodušenie, ale keď je niečo muzikál (je jedno, že kreslený), tak by to buď nemali dabovať, alebo by to mali nadabovať aspoň trochu počúvateľne. Predpokladám, že keby som to videla v pôvodnom znení a nie tom nekvalitnom českom, tak by som hodnotila za 4 hviezdičky.(3.1.2008)

 • nascendi
  ***

  Animáky a biblické legendy sú na okraji môjho záujmu a tak som Princa egyptského dopozeral iba z povinnosti. Nemôžem mu dať menej ako tri hviezdičky, pretože vidím jeho využitie pri spestrení hodín náboženstva. Česky prespievanú Zimmerovu hudbu, ani fakt, že Mojžiš doviedol svoj ľud na jediné miesto bez ropy som pri hodnotení nebral do úvahy.(10.6.2017)

 • HoneyBunny
  *****

  Normálně nesnáším takové ty dlouhé a nudné filmy s biblickou tématikou, které v televizi běží na Vánoce a Velikonoce. Princ egyptský je ale jiný. Je to v podstatě animovaná (skvostně!) pohádka s velice dobrými písničkami, které ani při opakovaném shlédnutí nebudete přetáčet (ne jako u Disneyho). Postavy jsou jasně vykreslené, chápete jejich motivace, stejně jako celý příběh. A některé scény jsou naprosto úchvatné a pamatuju si je dodnes (hořící keř, odchod židů z Egypta, celá sekvence se smrtí prvorozených atd.) Církev by si měla zaplatit další díly, třeba Noemovu archu, O potopě světa a tak. (A mimochodem, tenhle film má skvělý český dabing!)(18.2.2003)

 • Jacinda
  *****

  Výborný film, který mě zasáhl. Povedené zpracování blízké dětem i dospělým. Některé texty si zpívám do teď, nutno podotknouti, že se povedl i český dabing. Ještě poznámka. Neznám písen, která by mě více povzbudila a vlila mi do žil naději..a když je pak skoro ve všech jazycích světa...http://www.youtube.com/watch?v=03eGWUzr4t0(2.12.2008)

 • - Na 95minútovom filme pracovalo štyri roky 350 špecialistov a animátorov. (curunir)

 • - Jen čtyři herci namluvili i nazpívali své postavy. Ralph Fiennes (Rameses), Michelle Pfeiffer (Tzipporah), Martin Short (Huy) a Steve Martin (Hotep). Přestože to v amerických muzikálech není obvyklé, ostatní postavy namluvil a nazpíval někdo jiný. (Martin00x)

 • - Postavu Mojžíšovy matky Jocheved nazpívala v 17 jazykových verzích (včetně té české) světoznámá izraelská zpěvačka Ofra Haza. (Myshkin)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace