poster

Princ Egyptský

 • USA

  The Prince of Egypt

 • Slovensko

  Princ Egyptský

Animovaný / Rodinný / Muzikál / Drama

USA, 1998, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • anli
  ****

  Nadherny pribeh nadherne zpracovan!Skvela hudba a obrovska pocta 2-D animaci.Tenhle film dokazuje,ze klasicke animaky mohou stale jeste promlouvat a pokud je nekdo uchopi za skvely scenar a silny pribeh,jsou naprosto stejen kvalitni jako moderni 3-D animaky.Myslim,ze Dreamworks predvedlo,ze opravdu umi!Nadhera!(3.5.2010)

 • Isherwood
  *****

  V době, kdy klasického disneyovky nezajímaly téměř už ani ty nejmenší, přišel Spielbergův DreamWorks s dílem, které nakoplo klasickou animaci ke slávě, po níž marně prahlo od Lvího krále. Rozmáchlý námět Mojžíšova života byl zjednodušen do téměř až pohádkové formy, přesto však zůstal k celému obsahu dostatečně pietní, aby si film užila divácká obec celého věkového spektra. Hlasové obsazení je přesné, Hans Zimmer se při skládání hudby vyhnul svým ohraným motivům a opět stvořil originální a působivou kompozici, animátoři se vyřádili a taková poslední egyptská rána či rozstoupení Rudého moře jsou opravdu působivé. Princ je egyptský je zářným důkazem toho, že i animovaná tvorba může být vysoce inteligentní a zábavná (rozuměj nenudící) zároveň.(3.1.2007)

 • HoneyBunny
  *****

  Normálně nesnáším takové ty dlouhé a nudné filmy s biblickou tématikou, které v televizi běží na Vánoce a Velikonoce. Princ egyptský je ale jiný. Je to v podstatě animovaná (skvostně!) pohádka s velice dobrými písničkami, které ani při opakovaném shlédnutí nebudete přetáčet (ne jako u Disneyho). Postavy jsou jasně vykreslené, chápete jejich motivace, stejně jako celý příběh. A některé scény jsou naprosto úchvatné a pamatuju si je dodnes (hořící keř, odchod židů z Egypta, celá sekvence se smrtí prvorozených atd.) Církev by si měla zaplatit další díly, třeba Noemovu archu, O potopě světa a tak. (A mimochodem, tenhle film má skvělý český dabing!)(18.2.2003)

 • cheyene
  *****

  Na Princi egyptském mě bavila již samotná animace, ovšem potěšila i hudba a samozřejmě biblický příběh. Dalo by se skoro říci, že se jedná o animovaný velkofilm, u kterého se divák nebude nudit, v příjemně stravitelné formě se dozví něco o Mojžíšovi a čas mu u tohoto snímku uteče jako voda z Rudého moře. :)(19.4.2016)

 • LaciLC
  *****

  Ďalší animák s posolstvom, tentokrát ale o mnoho lepší ako ostatné. Tiež si myslím, že nie je ani veľmi určený pre deti, na to si vybral možno až trochu vážnu tému, ktorú však skvele spracoval. Po prvom pozretí som mu dal "len" ****, ale keď nad tým tak rozmýšľam, vlastne ani nemám dôvod nedať *****.(15.8.2007)

 • - Postavu Mojžíšovy matky Jocheved nazpívala v 17 jazykových verzích (včetně té české) světoznámá izraelská zpěvačka Ofra Haza. (Myshkin)

 • - Film je mimo jiné zakázán v Malajsii a Indonésii. (Karlos80)

 • - Na filmu pracovalo mimo jiné 600 odborníků na náboženství. (Karlos80)