Princ Egyptský

The Prince of Egypt

Princ Egyptský

Animovaný / Rodinný / Muzikál / Drama

USA, 1998, 88 min

Rozpočet $70miliónovTržby USA $101,413,188Tržby Celosvetovo $218,613,188║ DreamWorks dokázali už pri svojich začiatkoch v kreslenej animácii zaujať. Vďaka šikovným tvorcom vznikla pekná rozprávka čo sa animácie týka, príbeh je sám o sebe dosť drsný až krvavý, hlavne v poslednej tretine sa to všetko zomelie, čo už biblia je taká skoro celá likvidačná, aspoň že to je obohatené o príjemnú hudbu. /80%/(19.5.2005)

Vrcholné dílo animovaného filmu. V případě The Prince of Egypt není vůbec špatné používat superlativy, protože skvělý příběh, krásná kresba (klasická, žádný počítač) a naprosto dokonalá hudba (Zimmer se překonal!) ho vrhají na vrchol svého žánru. Viděl jsem snad stokrát a klidně si The Prince of Egypt pustím ještě jednou. Chci viděl, jak se tohle Ridley Scott pokusí trumfnout!(16.7.2014)

80% tady na CSFD? NE! PROSTĚ NE! Ztěží 50%. Strašně patetické, ucourané, rozvláčné, s nic moc písničkami, spousta náboženských blábolů - já tyhle pobožný kydy jednoduše neberu. Chvílemi mě to i bavilo, hlavně první polovina, ale ten konec byl docela hrozný. Známý příběh, který nepřekvapí, nic moc grafické zpracování, většinou nuda...(7.6.2018)

Skvělý „klasický“ animák studia DreamWorks o Mojžíšovi a vyvedení Izraelců z Egypta co do působivosti hravě strčí do kapsy DeMillův na hranici kýče balancující opus Desatero přikázání. Žádná zpívající veselá zvířátka ala Disney, nýbrž opření se o biblický text (samosebou s příslušnou autorskou licencí), monumentální Zimmerova hudba a silné písně (především úvodní Deliver Us) v podání špičkových interpretů.(26.2.2007)

Napriek viac ako kladným hodnotenia ostatných si nemôžem pomôcť, a preto nedám viac ako 3 hviezdičky. Film bol super - páčila sa mi aj animácia, aj dej vo všeobecnosti a ani mi nevadilo rozprávkové zjednodušenie, ale keď je niečo muzikál (je jedno, že kreslený), tak by to buď nemali dabovať, alebo by to mali nadabovať aspoň trochu počúvateľne. Predpokladám, že keby som to videla v pôvodnom znení a nie tom nekvalitnom českom, tak by som hodnotila za 4 hviezdičky.(3.1.2008)

• - Ve své době šlo o nejdražší animovaný film všech dob. (Karlos80)

• - Na 95minútovom filme pracovalo štyri roky 350 špecialistov a animátorov. (curunir)

• - Film je mimo jiné zakázán v Malajsii a Indonésii. (Karlos80)