poster

Princ Egyptský

 • USA

  The Prince of Egypt

 • Slovensko

  Princ Egyptský

Animovaný / Rodinný / Muzikál / Drama

USA, 1998, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • VIPerson
  ****

  Viděl jsem to poprvé v kině když mi bylo deset. Byl jsem unešen zejména triky a písničkami, které už dnes nemusím, snad krom povedené When You Believe. Nikdy jsem neviděl takovou nádheru. Dnes po jedenácti letech to ve mě zůstává a neuvěřitelně jsem si tu projekci užíval. Akorát si vzpomínám, že jako dítě jsem opravdu nebral v potaz příběh, který tento film zobrazuje, a proto si nejsem jist komu je vlastně film určen. Jestli dětem, kterým jde hlavně o obrázky a sympatické postavičky nebo dospělejším jedincům, pro které je někdy toto téma až příliš vážné. Tak snad jsem to nezamotal. Shrnutí je takové. Krásná animace, silný příběh, Zimmer v nejlepší formě a k tomu nostalgické vzpomínky.(26.9.2009)

 • TheDarKnig
  *****

  EPIC!!! Totálně Epic... Co jiného napsat, rozhodně jedna z nejlepších, ne-li nejlepší pohádka (resp. animák), jakou jsem kdy viděl. A těžko ji už při dnešním přístupu něco překoná. Bezesporu dokonalý soundtrack Zimmera, skvělá animace a úžasný biblický příběh, to dělá tohle dílo mnohem více dospělým, něž by se zdálo. A samozřejmě i velké množství nijak moc dětských scén. Dramatické, děsivé a velkolepé, s hlubokým poselstvím. Není to přesné převyprávění Bible, ale jako seznámení s ní to musí fungovat více než dobře. A abych nezapomněl, tak silné mrazení během drtivé většiny snímku jsem ještě u žádného jiného filmu neměl. DELIVER US! Nej. songy: Deliver Us, The Plagues, All I ever Wanted(27.6.2011)

 • BloodyVamp
  *****

  Dechberoucí. Přesto že tu jde o animák pro děti, je film značně dospělý a objevuje se zde několik drsnějších a sugestivnějších scén, potažmo poselství, které ocení až odrostlejší publikum. Musím ocenit skvěle, pro současné publikum stále srizumitelný příběh, pojednávající o odchodu Židů z egyptského zajetí (kniha Exodus ve SZ). Obrovský šmrnc tomu všemu dodává jedinečná Zimmerova hudba (vynikající track Chariot Race) a muzikálová čísla. Na takový film se nezapomíná.(12.7.2008)

 • PogoJoe
  ***

  80% tady na CSFD? NE! PROSTĚ NE! Ztěží 50%. Strašně patetické, ucourané, rozvláčné, s nic moc písničkami, spousta náboženských blábolů - já tyhle pobožný kydy jednoduše neberu. Chvílemi mě to i bavilo, hlavně první polovina, ale ten konec byl docela hrozný. Známý příběh, který nepřekvapí, nic moc grafické zpracování, většinou nuda...(7.6.2018)

 • Hal_Moore
  ****

  Disney dostal od studia DreamWorks roku 1998 pořádně na zadek, tuto ránu umocňuje i fakt, že v Disney stejný námět odmítli. Dobře jim tak, od Lvího krále je to nejdospělejší animák, který svět klasické nepočítačové animace poctivě vyhlížel. Něco podobného by potřeboval i nyní, leč toho se již nejspíš nedočkáme. DreamWorks vsadil na vážné téma, muzikálové podání a jeden z nejstarších příběhů vůbec, dosadil skvělé hlasové obsazení a jeden z nejoriginálnějších výtvorů Hanse Zimmera. Při sledování jsem občas otevřel ústa dokořán a přál si stejný film vidět neanimován. Takový film by však neměl potřebný komerční potenciál, naopak by měl tak šílený rozpočet, že by od něj dal každý ruce pryč. Škoda.(31.12.2008)

 • - Na filmu pracovalo mimo jiné 600 odborníků na náboženství. (Karlos80)

 • - Na 95minútovom filme pracovalo štyri roky 350 špecialistov a animátorov. (curunir)

 • - Když mluví Mojžíš s Bohem, Val Kilmer mluví ve skutečnosti sám se sebou, protože namluvil obě postavy. (Martin00x)