Hrdinkou ruského dramatu je třináctiletá Světa, která se touží stát zabijákem. Nakonec se však musí postarat o svou nevlastní osmiletou sestru Dinu. Té hrozí bývalí kumpáni jejího otce únosem. Světa zprvu nenáviděnou přítěž Dinu dostane do chatové oblasti, kde se obě snaží ukrýt a přežít. Obě sestry k sobě postupně nacházejí cestu a jejich sblížení je podtrhnuté společnou snahou zachránit si holý život. Zdatným pomocníkem v budování patřičné atmosféry je bizarní prostředí ruského venkova.
Režijní debut předčasně zesnulého vynikajícího herce Sergeje Bodrova ml. je v podstatě variací kultovního BRATRA, v němž on sám ztělesnil pozoruhodného zabijáka Danilu. (Zrzunda)

jondzavid

Dve rozdielne sestry sú nútené ťahať spolu za jeden povraz, potom čo sú atakované mafiánskymi nepriateĺmi ich (nevlastného) otca. Prvá a posledná (žial tento sympaťák zomrel) režijná práca Sergeja Bodrova Jr. (Brat) neponúka nič mimoriadne len obyčajnú ´´útekovku´´ s akčným nádychom bez nejakej silnejšej zapamätovaniahodnej scény. Najväčším plusom je akurátne sympatická Oksana Akinshina (Lilja 4ever) a milé cameo režiséra. ()

Kreeki

Toto je krásná ukázka nedospělosti autora a toho, jak film s podobným motivem nenatočit. Duch ruských kriminálek ve snímku, ze kterého by se dalo udělat krásné psychologické drama. Vztah dvou sester v bezútěšném prostředí vyrůstajících v problémové rodině. Je to škoda, ale tímto syndromem trpí spousta filmů, rusové mají v tomto nejspíš jinačí náturu než-li já, respektive je to spíše přežitek ze sedmdesátých a osmdesátých let, kdy se podobné filmy točili všude, a v rusku to zjevně přetrvalo doteď. Tradičně vynikající Oksana Akinshina (v Lilja 4-Ever dotaženo téměř k dokonalosti), příjemná a atmosférická hudební stránka filmu a tradičně velmi dobrá ukázka šedého a depresivního prostředí aneb pomurost zbytků po komunistickém režimu, ze kterých se rusko asi již nevyhrabe. Bohužel za nepoutavé a odcizující krimi scény jen 6/10. ()

Daddko

Bodrov Jr.bol (a je to trgédia) pozorným žiakom režiséra Balabanova a tento film nesie jeho rukopis. Slušný scenár, výborný podmáz muziky Coia, skvelý herecký výkon hlavných protagonistiek. Humor ktorému asi veľa ľudí nerozumie, treba poznať kontext a ruskú náturu. Podobne ako Balabanov ťukol si aj do vecí kroré Rusi nemusia (žobrajúce deti počerného etnika, Allah Akbar....utekajme a i.). Hudba vo filme sú piesne Viktora Coi (Ви́ктор Ро́бертович Цой),dnes už kultový spevák a priekopník ruského rocku, rebel pod komunistickým mikroskopom a výborný a skromný človek. Jeho texty piesní majú politický podtext mimo iné nesúhlas s vojnou v Afganistane. Na zábere v TV je vidno ako ho odvádzajú v putách. Žiaľ tento idol skončil život vo veku len 28 rokov pri autonehode. ()

vitekpe

Ctvrtou hvezdu ziskava skvela Оксана Акиньшина. Zajimave becko. Сергей Бодров (rezie) v minutove rolicce. ()

yangzhening

Moje hodnocení je čistě iracionální, prostě mám rád ruská kriminální béčka z pro mě nejzábavnějšího a nejskvělejšího období. Laciná hudba, rusky pěkné herečky, električka s dřevěnými okny........je to krásná a dobrodružná nostalgie. Plně chápu kritiky řemeslného zpracování filmu. ()

sibskyn

Sergeje mám hodně rád(budiž mu země lehká), ale tohle byla bohužel naprostá nuda o ničem, a to to má jen 80 minut. ()