poster

Nevyřešený případ

 • Česko

  Není Sherlock jako Holmes

 • Velká Británie

  Without a Clue

 • Velká Británie

  Sherlock and Me

  (pracovní název)
 • Velká Británie

  The Imposter of Baker Street

  (pracovní název)
 • Kanada

  Without a Clue

 • Austrálie

  Without a Clue

 • USA

  Without a Clue

Komedie / Krimi

Velká Británie, 1988, 107 min

 • SOLOM.
  ***

  Ale jo, je to zkrátka jiný Sherlock Holmes, než jsme zvyklí. Tato netradiční variace byla místy vcelku povedená a divák se u ztřeštěné zápletky několikrát s chutí zasměje. Žádná velká sláva to však nebyla – průměr jak se patří však určitě. Michael Caine se své role známého detektiva (zde podvodníčka a ochmelky) zhostil dobře a podobně tomu bylo i u Bena Kingsleyho. Věřím, že si pánové natáčení užili, musela to být určitě legrace, jen je škoda, že některé pasáže byly zbytečně natahovány a místy tomu docházel dech. Nicméně k odreagování je to určitě dobrá volba. 65%(25.3.2018)

 • mortak
  ****

  Roztomilá komedie, která sice využívá klasický model outsidera, jenž se v rozhodující chvíli "pochlapí", ale hlavní důraz spočívá v parodii na systém celebrit - viz nádherný výlet na anglický venkov se zastavením v malebném "Shakespeare arms". Vše vrcholí akčním finále v divadle. A jak Caine, tak Kingsley se ve svých rolích vyžívají.(7.2.2009)

 • D.Moore
  ****

  Skvělá komedie (slovo "parodie" je v tomhle případě poněkud mimo), která mohla být kratší tak o deset minut a dostala by pátou hvězdu. Caine s Kingsleym jsou coby ústřední dvojka skvělí, na jejich pošťuchování a špičkování bych se mohl dívat pořád, nápad filmu (Holmes je ožralý herec, Watson pak mozek, který Holmes nejspíše nemá) potěší snad každého a neurazí žádného Doyleova fanouška. Vsadím své boty, že Nevyřešený případ má nakoukaný i Guy Ritchie. Podobnost scény v docích, například, nebo titulků "jako ze starých fotografií", které použil v novém Sherlockovi, nebude náhodná.(7.3.2010)

 • ybuko
  ****

  Podarena alternativni verze holmesovske legendy, v leccem pripominajici v jinem komentari zminovanou Wilderovu parodii. Dalsim podobne odlehcenym pohledem, shodou okolnosti od dalsiho Wildera, je napriklad (dle meho nazoru min zabavny) http://www.csfd.cz/film/9790-soukromy-zivot-sherlocka-holmese-private-life-of-sherlock-holmes-the.(18.4.2009)

 • honajz
  **

  Úvodní nápad je skvělý a šaráda se záměnou, kdy Watson je mozek a Sherlock jen opilec a nájemný herec, vskutku dobře podaná i zahraná. Ale co je to platné, když jinak film nudí? Vtipy nejsou často dotažené do konce, jindy jsou zbytečně slapstickové - viz pes ve Windermere, a těch pár skutečně dobrých nakonec zjistíme, že se jen opakuje. Na ztřeštěnou komedii je to však zase málo ztřeštěné, to by v tom musel hrát Peter Sellers, takže jsem z toho celého hodně na rozpacích. Spíše jsem celou dobu nechápavě vrtěl hlavou, jako proč je zde tato scéna a skutečně to tvůrci chtěli podat takhle?(19.7.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace