Nevyřešený případ

• Česko Není Sherlock jako Holmes (více)
Trailer

Ve skutečnosti své případy nevyřešil Sherlock Holmes (Michael Caine) , ale dr. Watson (Ben Kingsley). Alespoň v této komedii tomu tak je. Avšak při vyšetřování jedné záhady je dr. Watson zabit a vyřešení zůstává na Sherlocku Holmesovi, najatém herci a alkoholikovi. Neobvyklá filmová variace známé knihy A.C. Doyla. (alziranka)

Trailer

SOLOM.

Ale jo, je to zkrátka jiný Sherlock Holmes, než jsme zvyklí. Tato netradiční variace byla místy vcelku povedená a divák se u ztřeštěné zápletky několikrát s chutí zasměje. Žádná velká sláva to však nebyla – průměr jak se patří však určitě. Michael Caine se své role známého detektiva (zde podvodníčka a ochmelky) zhostil dobře a podobně tomu bylo i u Bena Kingsleyho. Věřím, že si pánové natáčení užili, musela to být určitě legrace, jen je škoda, že některé pasáže byly zbytečně natahovány a místy tomu docházel dech. Nicméně k odreagování je to určitě dobrá volba. 65% ()

MightyHal

Rozverná detektivní komedie o tom jak by to vypadalo kdyby Sherlock Holmes byl jen najatým hercem a všechnu práci za něj dělal Watson. Výsledkem je milá legrace, která nejenže pobaví, ale rovnou i nabízí funkční případ k vyřešení a nejedná se tedy o parodii kde by vyšetřování hrálo druhé housle. Dále herecké výkony jsou fámózní, Caine a Kingsley v rolích Holmese a Watsona jsou geniální a nezaostává za nimi Jeffrey Jones který si tu střihnul Lestrada. Jedinou tak výtkou může být místy slabší tempo kdy tu dojde na pár lehce hluchých míst, kvůli kterým musím této opravdu příjemné komedii udělit o hvězdičku méně. ()

B!shop

Perfektni parodie. Mame tu vicemene regulerni detektivni pripad, jakejch klasickej Sherlock resil spousty, jenze je tu jeden zasadni rozdil. Holmes je vecne nality vymasteny hovado, co absolutne nic nevi a Watson je ten genialni detektiv, kterej koukne na cloveka a vi, co mel k snidani. A na tomhle je vicemene postavena vetsina forku. No a navic je tu paradni obsazeni, Caine je takova jistota, takze me jeho paradni vykon neprekvapil, zato Kingsley, kteryho vetsinou zrovna nemusim, me velmi prijemne prekapil a navic vypada, ze by klidne moh jit delat i zaporaka. Takze tak nak nevim, co filmu vytknout, mozna lehce zkratit, ale to je tak vsechno, takze slusny 4*. ()

liquido26

No, není to úplně čistých pět, ale dávám je hned z několika důvodů. Zaprvé si cením originálního přístupu k notoricky známým postavám a tohle byl fakt hodně vtipnej nápad, kterej oběma postavám určitě prospěl (točit stou adaptaci Psa Baskervillskýho by asi fakt nemělo smysl).. Zadruhý Michael Caine patří mezi moje oblíbený herce a zde hrál v podstatě sám sebe - tedy herce, který hraje Sherlocka Holmese, no a Ben Kingsley taky výbornej. No a zatřetí jsem se smál jako blázen :-D ()

filmmovier

Tahle sherlockovská variace je moc fajn. Záměrně neříkám parodiw, protože to není parodie. Je to čistokrevná detektivní komedie, kde si prostě Holmes a Watson vyměnili role. Michael Caine si to střihnul skvěle a výborně hrál i Ben Kingsley jako Watson. Zápletka byla moc fajn a natočené to bylo vkusně a zajímavě. Já se nenudil a opravdu jsem se velmi příjemně zasmál a pobavil, některé hlášky mě opravdu překvapily. Nechyběla ani atmosféra a inspektor Lestrade a obojí bylo moc povedené. Se Sherlockovskou legendou to podle mě zachází opravdu dobře, protože Cainův Holmes opravdu není takový tupan, jak se zpočátku jeví.... Tenhle film mě potěšil všemi svými okolnostmi a já ho vřele doporučuju všem milovníkům i odpůrcům geniálního detektiva. 85%. ()

• Postava vydavatele Normana Greenhougha (Peter Cook) je inspirována skutečným šéredaktorem Herbertem G. Smithem. Byl to právě on, kdo od roku 1891 do roku 1927 otiskoval Doylovy holmesovské detektivní příběhy ve svém časopise Strand. (PhillM.)
  • Pozorný divák si v závěrečných titulcích může všimnout věty „S omluvou zesnulému Siru Arthuru Conanu Doylovi, stvořiteli Sherlocka Holmese a Dr. Watsona.“ (PhillM.)