Umírající učitel pověří svého posledního žáka k prověření pěti jeho bývalých studentů, které každého z nich naučil jedné ze speciálních taktik kung-fu: Sto-nožku, Hada, Škorpióna, Ještěrku a Žábu (uvedena v názvu filmu). Tento poslední student, který zná od každého tohoto bojového stylu něco, se musí spojit ještě s jedním z výborných studentů, aby zničili ty zlé. Chtivost a proradnost následují poté, co zjistí, že někteří studenti jsou opravdu velmi špatní. Ale kterému může věřit natolik, aby se s ním mohl spojit? (Intersonic)

kaylin

Tohle je takový balzám pro duši fanouška akčních filmů. Je krása se na to dívat, a i když je místy hodně patrné, že více než o bojové umění jde o kaskadérské kousky a trochu té akrobacie, pořád to vypadá nesmírně skvělé a ono běhání po stěnách je geniálně natočené. Ani vás nenapadne, že to není možné. V 70. a 80. letech se prostě točily nejlepší kung fu filmy. ()

fmash

Pořád to není ono, co od rubáren tohoto stylu očekávám, ale s trochou povinné benevolence jsem se slušně bavil. ()

mortak

Kujme pikle, pikle kujme, pak si ještě zakungfujeme a pomučíme. Docela povedený dobrodružný mix bitek a intrik. ()

LeoH

Kung-fu detektivka, to není špatný nápad; kung-fu detektivka bez špetky humoru, to už je horší, a když ještě selhává vypravěčství, začnu usínat, i kdyby se mi atraktivních bojových stylů předvádělo třeba dvacet. ()

Cedr

Působivě odvyprávěná kung-fu klasika, která zaujme slušnou akcí ale i na tento žánr asi nad rámec "promyšlenou" zápletkou. ()

Brain-D

Pro mě jedno z nejlepších kung-fu, parádní bitky, příběh a 5 stylů bojového umění. Ropucha is the best !!! ()

strelenaL

Tento film se mi moc líbil. Nejsem velkým odborníkem asijských bojových filmů, ale tento film / příběh má silný námět. Dobře rozvržený koncept a správný zvrat. ()

solskjaer

Na tomto filmu oceňuji především tu super kung - fu atmosféru, kterou dokázali tvůrci tak perfektně vystihnout. I když jsem měl trochu smůlu, že jsem viděl verzi pouze z dabingem (mimochodem otřesným) i tak se mi film moc líbil. Začátek mi sice přijde trochu jako parodie na asijské filmy 80. let, ale to dělá ten dabing. Co mě ale trochu zklamalo, byly na můj vkus slabé, chudé a nedostatečně zvládnuté exteriéry, které byly doslova odfláklé. Také ty červené "kečupy" okolo každé druhé pusy byly trochu laciné, no ale to k těmto filmům asi patří, stejně tak jako charakteristické zvukové efekty, které sice všechny znějí stejně, ale kdo by to řešil :-) Jinak ovšem jak jsem psal, film se mi moc líbil a určitě ho vřele doporučuji! ()

Ilhan

Kung-Fu film, který se nemusí být klasických nešvarů, jako provařený námět, nebo pekelně přehrávající herci. První z nich se objevuje minimálně, druhý jen velmi vzácně. Díky skvělému a občas šikovně vyšperkovanému scénáři není nouze o atmosféru a napětí. Souboje jsou klasickou podívanou obohacenou o pět naprosto rozdílných stylů, které se navzájem střetnou a je opravdu paráda to sledovat. Ropucha byl rozhodně nejcoolovější, pak Tisíciruký, Had, Škorpión a Ještěrka. ()

Rozjimatel

1,5 Tak k tomuto veľmi čo povedať nemám, ale mám celý rad otázok. Čo to akože malo celé znamenať? Prečo je to tak strašne panákovité a hlúpučké? Prečo dramatické situácie pôsobia tak komicky? Na tých vtipoch sa môže akože niekto smiať? Prečo všetci rozprávajú tak trhane, akoby boli roboti? (žeby blbé anglické znenie?) Prečo zranení krvácajú oranžovú tekutinu? Prečo má sudca (guvernér) na hlave TV anténu? Tak toto asi nikto zodpovedať nedokáže. Ale našiel som v tomto tzv. kultovom filme aj pár pozitívnych stránok. Je tam jedna veľmi temná a pôsobivá pasáž, keď príde ku krutému mučeniu a rade vrážd a potom kostra námetu o piatich majstroch piatich jedovatých bojových štýlov je celkom zaujímavá. No a napokon to najlepšie, tie súboje boli premakané a veľmi elegantné. ()

pend

Určitě jedna z lepších hongkongských mlátiček 70. lett. Příběh poněkud naivní, akční scény z dnešního pohledu lehce úsměvné. Ale celkově má film spád. ()

Hapretor

Jedna hvězda za to, že jsem u toho neusnul. Další za komické předvádění bojového umění v podobě pěti příšerek. Děj o ničem. Dialogy strohé, bitky nenápadité. Z bitkařin to slabé. ()

MickeyStuma

Další z řady HK snímků s prvky kung-fu zaujímá především netlačením na pylu co se týče akčních scén, jen aby se za každou cenu neustále bojovalo. Důraz je kladen i na příběh, který je sice krapet kostrbatý, ale co se týče dramatičnosti vcelku i zajímavý. Jako jeden z mála filmů tohoto druhu tu jsou představovány různé bojové prvky, takže se vlastně jedná i o takovou menší přehlídku bojových umění. Scénář nijak nevybočuje ze zavedeného schématu, takže není čím by alespoň nějak překvapil. Má to příběh, má to děj, má to atmosféru, má to kung-fu. Co víc si přát. Ne, pecka to tedy rozhodně není, ale za shlédnutí určitě stojí. ()