Nejkontroverznější film 20. století! Absolutní moc - absolutní zvůle... Slavný snímek Tinta Brasse zpracovává příběh ze starověkého Říma. Zvrácený Caligula (Malcolm McDowell) se neštítí ničeho, aby dosáhl moci, a za jeho panování ovládá Řím zrada, sex a násilí! Otevřené znázornění brutality i erotických scén vyneslo filmu skandální pověst. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

MM_Ramone

Gaius Caesar Augustus Germanicus bol v poradí tretím rímskym cisárom. Vládol počas rokov 37 až 41. Obdobie jeho vlády je spojované s násilím, politickými vraždami, incestom a sexuálnymi orgiami. Svet si tohto divokého cisára pamätá pod jeho prezívkou "Caligula". V roku 1979 natočil taliansky režisér Tinto Brass snímok, ktorý mapuje život a charakter tohto panovníka. Je to silne kontroverzné filmové dielo balancujúce na hrane pornografie. Titulnú úlohu stvárnil anglický herec Malcolm McDowell. *** ()

Paldini

Tinto Brass je břídil, který potopil celý film, ač prý porno scény netočil. Malcolm McDowell a Peter O´Toole jsou sice perfektně zvrhlí a dokonce i podobní svým historickým předlohám, ale oba hrají mizerně. No a úplným zklamáním bylo pro mě obsazení jakéhosi kastráta do role mého oblíbence Claudia. To mi Brass neměl dělat. Přesto jsem film viděl dvakrát a to pokaždé v jiné verzi. Kdo by taky čekal, že v televizi NOVA pustí porno, že? ()

Ant

Film, na který se mnoho lidí dívá s nechutí a považuje ho za hotový nevkus. Nevím, jak moc se s tímto názorem stotožňuju, nicméně je třeba ocenit snahu, co nejvíce přiblížit Caligulovu vládu, což se do jisté míry podařilo a to hlavně zásluhou McDowella, kterému to šílenství přímo sršelo z očí. Tak jako tak mě to až příliš často nudilo, a to považuju za problém i u sebekontroverznějšího filmu. ()

Radyo

Po shlédnutí Caliguly mne zachvátily rozporuplné pocity. Na jednu stranu jsem měl dojem, že se jedná o mimořádný film, který zřejmě jako první ukazuje reálné poměry, které v Římě za Caligulovy vlády panovaly. Na druhou stranu mi to přišlo zase až moc reálné, protože některé scénky by se lépe vyjímaly v nějakém pornofilmu, než v historickém filmu (viděl jsem nesestříhanou verzi). Každopádně se tento film nedá jednoznačně ani pochválit, ani odsoudit. ()

Joker Punx

No jo úžasná devadesátá léta videopůjčoven! :D Taky jsme to měli z půjčovny na VHS a samozřejmě to byla ta dlouhá verze - Né pak ta vystřižená v papírovém DVD obalu z trafiky posraný :D No co k tomu napsat - Malcolm McDowell je magor, psychouš, pekelně zvrácenej - Lidská zrůda prostě :D Mrdá svojí sestru, spí s koněm v posteli, vyžívá se v mučení a tak dále. Malcolm McDowell to zahrál brutálně - Jedna z jeho nejlepších rolí v jeho kariéře. Atmosféra té doby - Starověký Řím - Skvěle udělaný. Od Tinta Brasse jsem viděl jenom dva filmy - Tohle a pak na TV Nova erotický film z roku 1998 - Vášnivá Lola. Ten prasák koukám ještě žije :D 89 let - Slušný :D Samozřejmě Peter O'Toole jako Tiberius - Předchůdce Caliguly - Byl taky pěkně zvrácenej magor :D I když tam herec neměl moc prostoru, protože brzy zemře ve filmu - O'Toole to zahrál taky skvěle. Samozřejmě další skvělá postava - Helen Mirren jako římská císařovna a poslední manželka Caliguly Milonia Caesonia, byla taky skvělá - Pro Helen Mirren jsem měl vždycky slabost - Zamlada to byla fakt sexy kočička :) A filmů jsem s ní už viděl dost. Skvělá anglická herečka :) S Malcolmem jsem ji viděl ještě ve filmu Šťastný to muž (1973) - To byl taky skvělej filmek. Líbí se mi že do filmu dali na férovku i rovnou pornografii - Aby to mělo tu správnou autentickou atmosféru té doby starého Říma - Skvělý! Účinkovaly tam ženy z firmy Penthouse :D Film je to brutální, drsný a pěkně zvrácený - Scény vražd taky nechutný - Dobře natočený. Jako na tu dobu fakt dobře zpracovaný. Když jsem to viděl poprvé, čuměl jsem jak dobře je to udělaný. O Caligulovi maj dobrej song E!Ečka - To je jasný! :D Na tenhle film nezapomenu. Malcolm McDowell je pán herec. Pro mě určitě mnohem zajímavější jeho role Caliguly než clockwork Alex DeLarge i když to je taky moc dobrá postava. Tenhle film by si zasloužil víc procent - Historické brutální porno ze Starověkého Říma! Skvělé filmové dílo tohle. ()

• Tvrdé sexuální scény nebyly natočeny režisérem Brassem. Podle Brasse se Caligula stal pornografickým filmem, který ignoroval záměry režiséra. Brass se stejně jako scenárista Gore Vidal od takto upraveného filmu distancoval. (sator)
  • John Gielgud byl původně obsazen jako Tiberius, ale nakonec přijal jen menší roli Nervy. (Kulmon)
  • Na filmu se pracovalo téměř čtyři roky. (Kulmon)

3D remake Caliguly

3D remake Caliguly

30.01.2010

Zdá se, že Tinto Brass je pořád ve formě. Otec, či spíš dědeček italského erotického filmu (nar. 1933), oznámil, že se nebojí pokrokových technologií a jeho následující přehlídka dámských pozadí nás… (více)