Reklama

Reklama

Three-Body

(seriál)
  • Čína San ti (více)
Sci-Fi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Čína, 2023, 22 h 34 min (Minutáž: 33–55 min)

Epizody(30)

Obsahy(1)

Seriál je založen na stejnojmenné knize od autora Cixin Liu. Děj začíná záhadnými samovraždami vědců po celém světe. Fyzik Wang Miao (Luyi Zhang) přes organizaci „Hranice vědy“ zjišťuje, jak mimozemský svět zobrazený v populární počítačové hře souvisí s bodoucností toho našeho. (andree182)

Recenze (24)

Dadel 

všechny recenze uživatele

Tak dokoukáno. Číňané si zadaptovali svůj národní poklad a přistoupili k tomu skutečně poctivě. A to hned ve 30 epizodách pouhou první knihu trilogie. A to je jediný větší problém - první kniha je jednak zdaleka nejkratší, i zdaleka nejslabší. Takže seriál je, nechci říct natahovaný, on jen poctivě adaptuje předlohu, ale prostě v mnoha epizodách se nic moc nestane, a skutečně se rozjede až dvě epizody před koncem, kdy vše rychle vygraduje a skončí to cliffhangerem na další díl. Přesně jako kniha. Není vynecháno nic kromě kulturní revoluce v úvodu (což je dobře), počítačová hra má asi z finančních důvodů menší prostor než v knize (což je taky dobře, ty kapitoly byly v knize poněkud debilní), ale i tak je tu hodně. Ty nejvíc kulervoucí scény z knihy, jako přeříznutí lodi a rozbalení protonu, naštěstí nechybí, ale musíte si počkat až na úplný konec (scéna s lodí je nejlepší). Ale dlouho jsem se bál, že na ně nedojde. Ještě v 27. díle se Jie Wen-ťie zdlouhavě vykecává s Mike Evansem o kácení stromů, a mně se chtělo kříčet "Už toho nechte a rozbalujte proton!". Pokud jde o herce, tak hlavní mužské role - vědec Wang Miao, policajt Velký Š' a generál Čchang Wej-s' jsou úplně super vybraní (a generál vypadá dost jako Si Ťin-pching:)). S ženskými rolemi je to horší, protože kromě jasně odlišitelné Jie Wen-ťie (je buď stará nebo v uniformě ve flashbacku) hrají všechny ženské role random čínské modelky a dost se mi pletly. No a anglicky mluvené role hrají poněkud céčkoví herci (asi Číňani nikoho lepšího nesehnali).______ Takže s přihlédnutím k hlavní výtce (počet dílů v nepoměru k předloze) dávám jen čtyři hvězdy, ale na Temný les a Vzpomínky na zemi už bude 30 dílů akorát a jestli to Číňani zpracují stejně poctivě, tak bude pět hvězd málo. Už teď se na to těším víc než na netflixí verzi (ale těch 8 dílů tam na první knihu možná stačit bude)._____ Sledování mi poněkud kazilo nerespektování terminologie z knihy a anglická transkripce jmen v českých titulcích. Lordek, jestli to tu čteš, tak to příště naprav, prosím. Ale jinak za titulky samozřejmě dík. ()

ilemas odpad!

všechny recenze uživatele

Zmatečně a velmi nezáživně natočené plné keců o neexistující fyzice, nevydržel jsem ani dva díly. Knihu jsem se snažil taky dočíst a neustále se nutil do čtení, až jsem to pro nečitelnost v polovině vzdal. ()

okkac 

všechny recenze uživatele

Číňané předběhli Netflix a naservírovali svoji domácí adaptaci Problému tří těles. Výsledek je hodně fajn, ale výtky se najdou. Za prvé to má 30 approx. 45 minutových epizod, což je mnohem více, než je na první knihu potřeba, i když ji chcete adaptovat slovo od slova. Jde hlavně, že mnoho záběrů se opakuje z konce jedné epizody a na začátku druhé. Jinak trailer trochu klame a tváří se, že se jedná o akční nálož v průběhu celého seriálu, ale jedná se jen hlavně o výtažek z několika posledních epizod a ani ty bych nenazval akční. Série se dá rozdělit do několika hlavních rovin a je několik verzí úvodních titulků, která naznačí, kde se většina epizody bude odehrávat. Ať už v současnosti, nebo ve virtuální realitě Tří těles nebo se bude jednat o flashback do minulosti Ye Wenjie na základnu Rudé pobřeží, kde dojde k prvnímu kontaktu s Trisolaris. Tyto flashbacky mne bavily nejvíce. Pro fanoušky knihy celkem povedená adaptace, nečtenáři budou mít asi velký problém, než je to začne bavit. Začátek až skoro do 9 epizody se celkem vleče, než právě se dostaneme na Rudé pobřeží. Jinak z postav nejvíce zaujal cynický detektiv Ta Š, který je věrný svému knižnímu předobrazu. Nicméně jestli se tvůrci chystají adaptovat i Temný les a případně i později Vzpomínku na Zemi, tak musí dost zapracovat na CGI. Virtuální realita Tří Těles se dá omluvit, že je to stále VR hra, ale jakmile dojde na porcování lodě a její posádky nanovlákny, které je sice efektní, ale se slabším CGI, které, až se ze současnosti bude v dalších dílech skákat více a více do budoucnosti, nebude stíhat na ty obří podzemní města, vesmírné flotily a zobrazování čtyř dimenzionálního prostoru. 8/10 Ale chci to vidět dál. ()

VictorMartel

všechny recenze uživatele

Jak si všímá recenzent z AVmania Lukáš Václavík (https://avmania.zive.cz/recenze-serialu-problem-tri-teles-three-body-skvele-cinske-sci-fi-knize-to-slusi-i-v-televizi-je-dokonce-zdarma-na-youtube), děj se roztahuje o postradatelné záběry. Místy až nesnesitelně naivní v podání záhadnosti nepřítele, důležitosti vyšetřování, nervově vypjatých situací obecně. Místy až protivně, pokud jde o mě, jsou přejímány režií neprocítěné manýry západní kinematografie při budování diváckého úžasu a napětí. A vadí mi i nadbytečně „filozofující“ pasáže o vztahu člověka k vědě, úloze vědy, tajemnu, účelu zdejšího pobývání… Rozumím, že domácí publikum holduje exaktním vědám, takže spekuluje o hranicích a smyslu poznání, ale nejsou právě zdejší úvahy už dávno vyčerpané? Například dialog v 6. epizodě: právě tak, jako kdysi pobuřující myšlenky tvoří kánon širší gramotnosti, sestávají budoucí paradigmata z definic, na které nejsme připraveni. A co? Neslyšeli jsme to jinde už asi třicetkrát? Scénograficky i hereckými přednesy se tu Čína vrhá vstříc něčemu, co ještě neovládá a jen nevyzrále obdivuje. Nicméně je možné, že existuje právě takové pravidlo, kdy první větší začátky v televizní produkci vypadají všude stejně, i kdyby do nich někdo nastoupil třeba o půlstoletí později: nejvýznamnější koncept televizního vyprávěcího přednesu založila hegemonie USA, která dlouho definovala podobu seriálů a filmů dělaných i jinde na Západě, dokud nevznikly svébytné školy či koncepce vyprávění (severská detektivka); to je můj dojem, podrobně nastudováno to nemám, ale nejen čínský Three-Body trpí touto po dekády překonanou naivitou akce a celkové dramatizace. / Abych ale nepodtrhoval jen nedostatky: humorná nebo ironická rovina interakce mezi postavami na mě zabírá a detektiva jsem si ihned oblíbil. / Úvodnímu poněkud hororovému vyznění lépe porozumíme v kontrastu k řádu, který činí svět předvídatelným. Stará čínská filosofie si jako jeden z hlavních cílů vytkla vypořádat se s všudypřítomným rizikem chaosu (luàn). Odpovědí na jeho instantně dorážející blízkost byla úzkostlivá dramaturgie obřadů. Aparát rekurzivně komplementárních teorií, jakým je každá kompaktní věda, fyzika po výtce, plní funkci obřadu, jehož narušením ztrácíme pevnou půdu pod nohama. Tím spíš, pokud onen aparát pouze neužíváme ve formě technických výdobytků, ale sami rozvíjíme dešifracemi přírodních vztahů. Dosud o správnosti předpokladů utvrzovaný teoretik pak není dalek prožívat jejich nahodilost s mrazivým tušením jakési zlomyslné hříčky nebo invaze. HLÁŠKY: ·         „Když jste pod stresem, tak vůbec neuvažujete.“ (S01E02) ·         TA PASÁŽ, KDE JÍ U KAFE VYSVĚTLÍ, JAK ZBYTEČNÉ JE DĚLAT REPORTÁŽ O ZNEČIŠTĚNÉM PROSTŘEDÍ: PŘIJELA NA MOTORCE, KOUPILA SI KAFE DO KELÍMKU… (S01E08) EPIZODY: ·         S01E07, S01E08, S01E10 ()

warrenur

všechny recenze uživatele

Po siestich epizodach zatial celkom uchadzajuce, hoci mysteriozna linka je dost natahovana a do toho este typicke prvky cinskej kinematografie zvlast v konverzaciach.... Rozhodne vsak pomerne originalna a neopozerana zalezitost. Zaujimave pohlady na niektore aspekty vedy, ci filozofie. Kusok viac-menej pre mensinoveho divaka. Casto nudia a upravuju si mnohe vedecke zavery. Siedma epizoda mimoriadne slabucka, vazne uvazujem, ci to neutat. Moj zaujem sa takmer vytratil. ()

barteca 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dočkali jsme se !! A je to skvělé, scénář se drží věrně předlohy, casting výborný, na výpravě , grafice se nešetřilo. Po zásluze. Trilogie Liu Cixina Problém tří těles je špičkou v žánru sci-fi, za posledních deset let jsem nic lepšího nečetla. 1.8.2023 Závěr byl ohromující ! Jak to vydržíme..... Díky Lordkovi  za skvělé titulky a obsáhlé anonce k jednotlivým dílům. Poklona. ()

kowalski 

všechny recenze uživatele

Po šesti epizodách to je docela dobré zpracování scifi románu ačkoliv jsem ho nečetl. Jako mínus vidím ale i tak několik věcí. Třicet epizod je fakt dost a kdyby se každá epizoda zkrátila a dramatické záběry na postavy kdy jen upřeně hledí (a na něco myslí) a do toho hraje dramatická hudba tak by to byla opravdová úleva. Tohle dramatické natahování je fakt vopruz. Nehledě na to, že hlavní postava je nesympatická a když nečumí do kamery dlouhé desítky vteřin tak třeba na někoho hystericky řve jak ženská v přechodu. Postava, která se mi naopak líbí a je taková lidská je ten policajt, který pracuje pro generála. Je takový uvěřitelný na rozdíl od toho vědce,  který má nervy v kýblu. Ale budu koukat dál protože mě to baví. A bude asi i legrace jelikož se tam už objevila postava se jménem Šao-Lin :-D ()

Listyx odpad!

všechny recenze uživatele

Dlouhé, unylé, plné pohledů do nikam a zpracování obstojné jen pokud to posuneme do pásma studentských projektů. Koukat na to i zadarmo je ztráta času, bežte si lehnout, vyluxujte, ostříhejte živej plot, všechno je to zábavnější než cucat tuhle nudli. ()

Solverino 

všechny recenze uživatele

Za mě tedy úžasné zjevení na poli seriálů! Knížku jsem dočetl asi do poloviny, nezvládl jsem se orientovat v postavách. Tady je to velmi koukatelné, sympatičtí herci a velmi slušné zpracování knižní předlohy. Mohu všem jenom doporučit! Takhle to má vypadat Netflixi! ()

Mamlas 

všechny recenze uživatele

Zkusil jsem to koukat, ale už ve druhém díle mě ty fantasmagorní kecy začaly zoufale nudit. Tak jsem dalších 26 dílů vynechal a podíval jsem se jen na poslední dva, abych věděl, jak to dopadne. Nevím, jak to dopadlo. Ten barevný digitální bordel proložený neustávajícím kecáním o hovadinách se prostě nedal dívat ani po ty 2 díly. Ocenit jde jen snahu, jinak to stálo za hovno. ↘️ 14% ()

wenna 

všechny recenze uživatele

Viděl jsem 8 epizod a musel jsem skončit. Neuvěřitelně se to vleče. Podle mě těch 30 epizod ztvárňuje pouze první knihu (kterou jsem četl), což při jedné epizodě o cca 50 minutách dává neuvěřitelnou stopáž. Možná, ale opravdu možná se k tomu ještě někdy vrátím, tématika je velmi zajímavá. Za mě *** ()

tuctovychlap 

všechny recenze uživatele

pre mňa rovnako preceňovaná pičovina ako 12 rozhnevaných mužov..počas výkladu hypotézy lovca a farmára som pochopil, že toto čínske tmolenie sa okolo ničoho reálneho nie je môj poldecák borovičky..kydy, kecy, kvákanie..fyzika ako taká neexistuje, ak by, keby, napríklad..a napriek tomu kovový kolos pláva, letí vzduchom a na poliach nám rastie obilie..20 % za vizuál a pekné šikmé oči rákosníčok.. ()

platzman 

všechny recenze uživatele

Non-chinese herci jsou příšerní (připomínali mi herecké výkony z her Command and Conquer / Red Alert) a trochu moc se to vyžívá v opakování. Krátit by se dalo. ALE Věrnost předloze zachrání hodně, protože předloha prostě JE skvělá. S napětím si počkám na případné adaptace Temného lesa a Vzpomínky na Zemi – pokud něco udělají s hereckými výkony nečíňanů a nechají se rozsahem donutit k drobnému zrychlení vyprávění, mohla by to být naprostá pecka. Three-body problém je totiž z celé trilogie nejjednodušší a nejméně šílená… ()

Kamil111 

všechny recenze uživatele

Číňané chtěli natočit zápaďácky vypadající seriál, a dopadlo to jako televizní inscenace z devadesátých let šmrncnutá typickým čínským patosem a směšně působícími dialogy. Bez ohledu na obsah. ()

Eaton_Hunt 

všechny recenze uživatele

Nevěřil jsem že někdo dokáže zadaptovat tento příběh. Bohužel za pomocí 30 epizod, ale když se na to kouknu ze strany vyprávění, tak si umím maximálně představit seriál s 25 epizodami. Největší problém má začátek, kde se pořád opakují ty stejné věci dokola, avšak druhá půlka neměla ani jednu epizodu navíc a měla neskutečné tempo, možná i stejně dobré jako kniha. Vizuál mi vůbec nevadil, hra vypadala přesně tak, jak jsem si jí představoval. Herci byli také výborní, především kapitán (detektiv), který byl vyzobrazen tím osobitým stylem, jako v knížce. Nedokážu si představit že by fanouškům knižní série vadila tato adaptace, jelikož už to lépe ani pomalu nejde, protože jde o tak abstraktní pojmy a jevy, že autoři by museli být geniální. Jestli Netflix dokáže dojmy z knižní předlohy dát do 8 epizod, jsem si jistý že nedokáže. Bude to lepší než tohle? Může být, ale určite to nebude lepší adaptací knihy. Netflix má výhodu vetšího rozpočtu, u první knihy to ještě nevadí, ale posléze bude potřeba mnoho CGI např.: na úrovni Avatara. Na závěr: 100% se to povedlo, podle mého názoru se autor nemusí vůbec stydět za tuto adaptaci. 9/10 ()

magero 

všechny recenze uživatele

No uvidime ako sa s tym popasuje Netflix, ale mna to bavilo aj ked to malo velmi pomale tempo, skoro cista kopia knihy. Trilogiu som cital celu a je to fantasticke scifi, odporucam. ()

hunenka 

všechny recenze uživatele

Adaptace skvělých knih mě málokdy příjemně překvapí, ale tohle se opravdu povedlo. Moc pěkně natočené, skvělý casting, knižní předlohy se seriál drží poměrně věrně a tam, kde se odklání, je to vždy zcela ospravedlnitelné a dává to smysl. Opravdu moc dobré. ()

Utnapishtim 

všechny recenze uživatele

Čínský Problém tří těles je maximálně věrný knižní předloze, což - jak se obávám - asi nebude možné říci o chystané verzi od Netflixu. Přibyly sice nové postavy (policistka a reportérka, které jsou však spíše jen ke škodě věci), nejspíš z ideologických důvodů byly vynechány některé zajímavé detaily z doby kulturní revoluce a zcela chybí zmínka o jednom z nejzásadnějších dějotvorných aspektů, neschopnosti Trisolaranů lhát, jinak jde ale místy o téměř doslovnou adaptaci. Netuším sice, kde tvůrci vyhrabali nečínské herce (generálové, hrdlořezové na lodi a vlastně i samotný Evans), kteří vůbec neumí hrát, v zásadě jde ale jen o malou kaňku na jinak povedeném díle, na kterém skalní fanoušky asi nejvíc potěší právě ona doslovnost. Snad se dočkáme pokračování, protože ať už první kniha, tak i samotný seriál jsou jen pomalým rozjezdem ke grandióznímu finále, které se odehraje až za několik stovek let. ()

rostsoft 

všechny recenze uživatele

Výborně natočeno a hodně se to drží předlohy, což je v kinematografií malý zázrak. Jen ty triky by mohly býti lepší, a doufám, že další řady už tímto neduhem trpět nebudou. Tady se to dalo ještě jakžtakž snést, pač se to odehrávalo na zemi a v současnosti, ale další řady se budou odehrávat v budoucnosti a budou se tam odehrávat i vesmírné boje. A budoucnost, jaký popisuje, bude velmi pestrá a zajímavá. Už se moc těším na další řady. ()

Reklama

Reklama