GoldenGecko

Téma problému mládí, problému dospívání je tu skvěle zobrazeno. Ale to je tak vše, co mě zaujalo. Jasný byla to zábava, film byl zpracován opravdu pěkně, ale chybí mi tu jakýsi skutečný problém. Děj jakoby se odvíjel od ničeho a proto mi zaznívá do prázdna. ()

oktoupus

Tento dramatický snímek odehrávající se v malém městě má pro mě neocenitelnou citovou cenu. Patří mezi mé nejoblíbenější filmy. Pokaždé když vidím tento úžasný snímek, tak se jako zázrakem mé okolí zastaví a já jsem plně pohlcen příběhem. Pětice sester, které se rozhodnou dobrovolně opustit tento svět a parta kamarádů, kterým se po této tragédii změní jejich svět a už nikdy to nebude svět, jakým svět býval. Velice temné téma se podařilo Sofii Coppole ztvárnit naprosto skvěle a já jí tímto vzdávám hold. Skvělý filmový zážitek ještě potrhuje přítomnost mé oblíbené filmové herečky – krásné Kirsten Dunst. ()

kaaamiiii odpad!

Pro mě naprosto nesmyslný snímek. Bylo to nejdelších 93 minut mého života. Žádné oživení, nudná zápletka (zápletka? ona tam fakt nějaká byla?), smysl je skrytý asi někde hlouběji, než kam jsem byla schopna proniknout. ()

Lorellai

Příběh o mladých sestrách a jejich trápení. Krásné, jemné a lyrické. Stejně jako u Ztraceno v překladu je zde znatelný režisérčin styl. Pěkně natočeno, nicméně pár otazníků mi zůstává u samotného příběhu. Osobně si nemyslím, že reakce dívek na chování jejich rodičů byly odpovídající. Tato skutečnost mi pak trochu kazí pohled na celý film. ()

Palisander

Rozpačitá teen komédia doplnená kopou otravných sentimentálnych rečí, ktoré film nikam neposúvajú, iba naťahujú čas. A tých pár trikov ukradnutých od Lyncha z toho nič mysteriózne neurobilo. Aspoň že tie baby boli pekné, inak by som bol už úplne zúfalý ;-). ()

DePompon

Psychedelické zobrazenie pätice dospievajúcich dievčat so všetkými svojimi pocitmi, túžbami a trápením, zasadené do atmosféry sedemdesiatych rokov. Čoho nie je zrovna málo, ak sa k tomu pridajú fanatickí rodičia žijúci v bubline vlastnej dokonalosti. TOP. *****/***** ()

GOGAN

Po záplavě komentářů o skvělém ztvárnění filmu si připadám jak součástí sociologického experimentu, kdy se mě film nelíbí, ale protože většina hodnotí kladně a píše jak je "umělecký" , přemýšlím co je na tom filmu dobrého a tak skvělého, a hledám co je u mě špatně. Nenašel jsem nic, nenudilo, nešokovalo, nepřekvapilo, nerozbrečelo, prostě jsem uvnitř asi prázdný. Jinak herce co zde hrající mám skutečna rád. Odnáším si z tohoto filmu dvě věci, ponaučení že duše dívek jsou křehké a otázku co v tom filmu je tak umělecky skvělého ? ()

pollstro

Příběh o dospívání pěti nádherných a půvabných sester, které pochází z velmi přísné a striktní rodiny, kde se klade velký důraz na vzdělání, víru, slušnost a pravidla. To vše z pohledu několika chlapců, které fascinuje jejich tajemný život, který se snaží pochopit a poodkrýt jeho tajemství. Sofia Coppola velmi skvěle pracuje se svými postavami a dokáže kolem nich vytvářet velmi silnou a kouzelnou auru, která zapadá do poetického, až mysteriózního pojetí celého příběhu a nabízí se zde tak spoustu silných momentů. Problémem celého filmu je to, že celý příběh nepůsobí zrovna moc věrohodně a v jistých částech nedává úplně smysl, jelikož některé věci nejsou vysvětleny, protože divák od samotného začátku sleduje příběh z pohledu druhé strany a nedokáže tak nikdy zcela a jistě pochopit, jak se dané události staly a hlavně, proč se vůbec tak staly. Na jednu stranu nás Sofia staví do pozice, která je rovnocenná s postavami, v tomhle případě s chlapci, kde dokážeme plně sdílet ono nepochopení a jsme na stejné lodi, ale v samotném výsledku to ubližuje celkovému filmovému zážitku, protože se vlastně nikdy nedočkáme úplného vysvětlení a Sofia nikdy nejde mnohem víc do hloubky celého příběhu a celou dobu se nachází pouze na povrchu, což je neuvěřitelná škoda. The Virgin Suicides je režisérským debutem Sofii Coppoly, kde prokazatelně ukazuje svůj obrovský talent, který dokázala plně projevit o několik let později při Lost in Translation, ale ten posun, který byla schopna během těchto dvou filmů udělat je znatelný a obdivuhodný. Kirsten Dunst v roli Lux dokázala s naprostým přehledem zastínit veškeré zúčastněné. "So much has been said about the girls over the years. But we have never found an answer. It didn't matter in the end how old they had been, or that they were girls... but only that we had loved them... and that they hadn't heard us calling... still do not hear us calling them from out of those rooms... where they went to be alone for all time... and where we will never find the pieces to put them back together." ()

baclajean

Kamera skvelá, hudba vynikajúca. Celkovo však film nenaplnil moje očakávania a považujem ho za pomerne nadhodnotený. Toľko hviezd pokope, no akosi to nebolo to úplne pravé orechové. A k tomu, ako to napokon celé dopadlo - môže za to Josh Hartnell? Alebo snáď spílený strom? "No no, you don't understand me. I'm a teenager, I got problems!" ()

PTomA

Vyprávění z pohledu mladých hochů je napsaný geniálně, jen to dokresluje zmatenost veřejnosti z sebevražd mladých lidí a jak je těžké se zpětně dopídit k důsledku onohož činu. Kouzelný film, který často máte tělem - vizuálně pohádková a scénářem tragická, není fakt Sofia Coppola génius? ()

Rudy77

Vlastne som nikdy úplne nepochopil motivácie dievčat, takže takto radikálne riešenie ich rodinnej situácie mi prišlo mierne nedôveryhodné. Aj preto na mňa vyústenie filmu nemalo taký emocionálny dopad, aký by sa na tragédiu týchto rozmerov hodilo(mierne spoilerovanie v tomto prípade asi nevadí, keďže veľa prezrádza už názov filmu).....ALE.....tá (retro) atmosféra! Tí herci! (Dunst, Hartnett, Woods, Turner, De Vito =dokonalosť) ...k tomu podmanivo hypnotická hudba skupiny AIR + osobitá réžia mladej Coppolovej...a máme film ktorý síce v istých smeroch "pokulháva",  ale aj tak ho nejde nemilovať. ()

old salt

Velmi dobrý debut. A bez ohledu na to ... Kratičká zpráva z černé kroniky rozvinutá do filmové historky. Dobře provedené ()

Kmotr.r

Dalsi z mych oblibenych filmu. Velmi citlive zvladnute tema. Sofia Coppola umi a to predvedla i ve svem dalsim dile Lost in Translation. Kirsten Dunst je velmi pritazliva zena a vypada to, ze od ni muzem v budoucnu ocekavat slusne herecke vykony. Na filmu je citit, ze ho tocila zena, ackoliv muzske postavy jsou zde vykresleny velice verohodne. Sofia Coppola si zaslouzi za tento film muj obdiv a taky pet hvezdicek. ()

saladín.

Film ktory po cely cas mlzi nadhernou atmosferou (tu melodiu a k tomu spadane listie, biele tramy uz z hlavy nedostanem) a pritom az do konca postáva na mieste, nevediac kam a preco sa vydat. Pocitovo chapem, racionalne nemozem inak. Dievca ma talent ale takto nie. ()

acoustic

Musel jsem se na to podívat 3x za sebou a stejně jsem nepochopil, ale i na potřetí na mě film zapůsobil. Nejde nezmínit skvělou hudbu a výkon Kirsten Dunst. ()

Simir79

Sofia Coppola své kořeny nezapře. Poetický, ikdyž trochu neuvěřitelný, příběh. Pokud bych tomu měl věřit, potřeboval bych trochu víc přesvědčit. I přes to 4 * a to i díky hudbě od "Air". ()

jopal

Spracovanie 4*, ale pre neuveritelny koniec len 3! To rodinne prostredie byva aj horsie a ludia sa nezabijaju. Ak ano, su to slabe povahy a raz by si nasli iny dovod! A prilis liberalna vychova vedie tam, s cim sa stretavame na uliciach a v TN! ()