Reklama

Reklama

Ministři zahraničních věcí dvou sousedících zemí střední Evropy se potkají při neformálním lovu v pohraničním regionu Slovenska. Po nešťastném výstřelu ministra Bergera zahyne mladý chlapec, který na lovu pomáhal. Jelikož je Berger horkým kandidátem na post strategického komisaře Unie pro vodu, média se okamžitě začnou o případ zajímat. Nedostatek vody ve městech je velkým mezinárodním tématem, definitivní rozhodnutí o jmenování komisaře se blíží a Bergerův protikandidát chce privatizovat vodní zdroje v Unii. Tajné služby pověří agenta Steinera, aby se pokusil skandál ututlat. Steiner netuší, kdo střílel, jeho úlohou je pouze zabránit medializaci. Rodina mrtvého chlapce se cítí bezmocná, protože neví, kdo jejich milovaného zabil. Ministr prožívá morální dilema – má nutkání se k činu přiznat, zároveň ho děsí případné politické důsledky. Jaký je skutečný příběh a kdo jsou jeho protagonisté? Je pravda skrytá v událostech nebo v jejich důsledcích? (Pilot Film)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (9)

PTuranyi 

všechny recenze uživatele

Obstojne natočený film o korupcii moci, ktorý akoby bol inšpirovaný prípadom slovenskej poľovačky prezidenta Gašparoviča. Nejde však o dokudrámu a žiaľ ani o drámu. Hoci príbeh ponúka dramatických momentov mraky a dal by sa z toho vytrieskať aj slušný politický thriller, produkcia nevyužíva možnosti pritlačiť trochu na atmosféru a sústreďuje sa hlavne na smútok rodičov a trápenie agenta, ktorý celú vec rieši. Množstvo emócií tak zostáva visieť v tichu. Kamera však využíva výtvarne zaujímavé skupinové zábery hlavne zhora. Herecky to tiež nie je zlé, ale Hollywood to skrátka nie je. ()

PeterFLJilek 

všechny recenze uživatele

Práve sedím v záhrebskom kine Metropolis, kde v rámci jedného festivalu premietajú tento film. Je tu aj režisér a diskutuje sa, teda skôr on hovorí v zlej angličtine; nevie sa poriadne vyjadriť. Žiaľ, diváčky a diváci "nepočuli" ten zlý scenár s umelými dialógmi, kedže nerozumeli originálu a mali ho len cez titulky. Ale videli teatrálne a často neautentické herecké výkony a v prvom rade mali možnosť spoznať typický slovenský triler, teda nudnú a zdĺhavú pseudopsychologickú inscenáciu. Škoda. Hviezdička len za tému a niektoré momenty, napríklad zaujímavá práca s kamerou, ale v dlhometrážnom filme je tá statickosť rušivá. A stále netreba zabudnúť, že malo ísť o triler. ()

Reklama

blondboss 

všechny recenze uživatele

Snímok so skvelým námetom pekne vykresľujúcim aj súčasné tunajšie politické pomery, ktorý ale totálne rozbije zlá réžia a v mnohých prípadoch až podpriemerné herecké výkony. Je to škoda, lebo sme sa mohli dívať na jemnejšiu kvalitatívne podobnú verziu Svine, takto tu ale máme len veľmi slabý výplach. 40 % ()

darjeeling 

všechny recenze uživatele

!Pozor spoilery! Snímek pojednává, už jak název napovídá, o moci člověka. Hlavním hrdinou je tajný agent, který se pokouší dokončit svoji práci. Tou je falešně obvinit jednoho z myslivců ze zabití chlapce, který se jako naháněč účastnil honu, přičemž zemřel na následky postřelení. Pravý pachatel je totiž ministr, jenž je důležitou postavou vlády. Film řeší několik dilemat a složitých situaci, ve kterých se hlavní hrdina musí rozhodovat, co je správné a co už překračuje jeho morální hranice. Při rozhodování mu ,,pomáhá’’ jeho životní situace, neboť mu byla diagnostikovaná rakovina a zbývá mu jen několik měsíců života. Film o moci ale i bezmoci člověka. Skvěle obsazené psychologické drama až se severskou atmosférou, které ovšem působilo chvílemi až moc zdlouhavě a odcizeně, jakoby se nechtělo dostat divákovi pod kůži. Statické a zdlouhavé záběry dělaly film trochu odměřeným, ale zároveň snímek působil emotivně a autenticky, k tomu pomáhala i úplná absence hudby a zesílené dýchání postav. Z herců kromě Jana Kačera zaujal představitel hlavní role, který byl chaeismarický a celkově byla jeho postava přitažlivá a zajímavá. 65% (Finále Plzeň 2023) ()

gogo77 odpad!

všechny recenze uživatele

0/10 ... preco mi vlastne vsetky filmy tocime na jedno kopyto ? ... vsetko to musi byt komorne, melancholicke, nekonecne dlhe zabery na jednu vec, obcas s pocitom ze si prezerate zle odfotene diapozitivy z debilnej dovolenky ... no a presne takato je aj tato cesko-slovensko-madarska koprodukcia, totalna nuda a este to hraju ze 21:30 ... 🤦‍♂️ ... film zacina zastrelenim chlapca v lese a uz o par minut sa dozvedame kto ho omylom na polovacke pre hornych 10000 zastrelil ... lenze to by nemohol byt samotny .... a tak sa musi skorumpovana policia snazit najst ineho pachatela ktory bude ochotny zabitie zobrat na seba .... celkom dobry namet ... ale to spracovanie ... des ()

Galerie (18)

Související novinky

13. ročník cen Slnko v sieti ovládl Invalida

13. ročník cen Slnko v sieti ovládl Invalida

26.04.2024

V pátek 26. dubna 2024 se v bratislavské budově Slovenského rozhlasu uskutečnil 13. ročník předávání slovenských národních filmových cen Slnko v sieti, na nichž byly oceněny výrazné počiny a tvůrčí… (více)

Reklama

Reklama