Epizody(8)

Jak blízko smrti se musíme ocitnout, abychom se naučili žít? Příběh rodiny, jejíž členové se navzájem berou jako samozřejmost, ale nemohou se víc mýlit. Vážná nemoc nejmladšího z nich se paradoxně stane příležitostí pro všechny. Příležitostí, jak být dobrou matkou, otcem, dítětem. Jak si najít holku a jak o ni nepřijít. Jak zkrotit ego a nemyslet jen na sebe... Filip je ambiciózním studentem neurochirurgie, který má vše před sebou. Ovšem místo toho, aby získal prestižní post na klinice, stane se jejím pacientem. V pětadvaceti letech je mu zjištěna rakovina. Nemoc mu umožní najít lásku, stejně jako vážit si vlastní rodiny, jejíž členové si každý zvlášť i společně projdou velkou životní zkouškou. Seriál, který se témat, o nichž se víc mlčí, než mluví, chopil s humorem a empatií. Seriál, který není sedativem, ale lékem. Možná ne na rakovinu, ale na život rozhodně. Na konci každé epizody sdílejí skuteční onkologičtí pacienti pocity, které je provázely jednotlivými fázemi onemocnění. (Česká televize)

burg

Tak jen za první a poslední díl (a za téma vůbec) si ten seroš zaslouží kilo jak vyšitý! Po hodně dlouhé době první seriál, na který jsem se fakt každý týden těšil jako malej kluk...:⁠-⁠) ()

Missfit

Jak se původně ten seriál z ukázek tvářil jako komediálně-vztahově-lékařský mišmaš (a dokonce to tak i v prvních dílech vypadalo), nakonec působivá práce se střihem, hudbou, a vlastně i dějem mě tady více než mile překvapila. Jsem rád, že ČT zvládne koncepční seriál udělat tak, jak bych to opravdu nečekal (tedy s hromadou klišé a polonucených vložených myšlenek). Možná bych se nezlobil, kdyby stopáže byly kratší (a dějový spád tedy koncentrovanější), ale koncovkou jsem si v tomto případě opravdu nebyl jistý. Dopadlo to dobře? Umírá se tedy nakonec na rakovinu? Rozpouští seriál předsudky u těchto diagnóz? Samé řečnické otázky. Komentář píšu 5 min po konci poslední epizody. Tedy long story short: klobouček. 85 % ()

KiR0

Seriál o tom, jak "díky" nemoci sice vysoce inteligentní, ale arogantní idiot k rozumu přišel. A jsem rád, že i díky mým poplatkům ČT natočila tento seriál. Jsem totiž přesvědčený, že  u konkurence by tento seriál nevznikl. ()

Kacka1969

Od začátku do konce silný příběh. A ze své vlastní zkušenosti se mi zdál velice pravdivý a uvěřitelný. Komentáře skutečných pacientů na konci každého dílu to jen potvrzovaly. Z celé série jde vyvodit obecný závěr - není to jen o boji proti nemoci, ale hlavně o tom, že si máme svého života vážit jako cenného daru. Za mě proto 👍. ()

yarca

Tak ČT natočila další ze svých kvalitních seriálů. Na hodně drsné a smutné téma, ale fakt se povedl. Filip Březina dokazuje, že není jen hezký chlapec, ale že umí taky hrát. Líbila se mi i nebarbínoidní a zajímavá Alžběta Malá. A Jiří Bartoška opět dokazuje, že zahraje cokoliv. Tvůrcům odpouštím, že mi hráli na city. Ráda jsem na tu jejich hru přistoupila. ()

jarod13

Jeden z nejlepších seriálů poslední doby, myslím si, že by snesl i celosvětové měřítko. Je pravda, že byl natočen podle belgické předlohy, ale to na jeho kvalitě nic neubírá. Je skvělé začleněn do české společnosti. ()

P_Soar

Nesdílím všeobecné nadšení z tohoto seriálu. Dějová linka by se dala shrnout do několika rozvitých vět, jednotlivé charaktery jsou celkem ledabyle načrtnuté, příběh předvídatelný a prvoplánový. Na druhou stranu tomu nelze upřít několik silných scén, ale ty jaksi automaticky vyplývají ze silného námětu, a vedle toho také zdařilé řemeslné zpracování. Co mi však vadilo nejvíc, bylo to, že jsme v české verzi sledovali čistokrevný kýč. I to rugby se hrálo převážně v nažehlených trenclích, čisťounkých dresech, za pěkného počasí a s minimem bláta a špíny (srovnej galerie u originálu). Náročná léčba na hrdinově vzhledu nezanechala žádné znatelnější stopy. Celé to zkrátka bylo takové uhlazené. Člověk se musí ptát, jaký smysl vlastně potom mělo natočení české verze, když pokud jde o děj, vlastně jen otrocky okopírovala originál, a zároveň jediný vklad byl zřejmě ten, že z něj udělala uhlazený kýč. ()

Rindi

Podle mě nejlepší seriál, jaký kdy v českých televizích běžel. Skvělý scénář, režie, kamera, střih, herecké výkony... Na stupnici do 10 bych dal 10 hvězd. ()

Jan00

V žádném filmu nebo seriálu jsem nebyl nikdy tak podrobně seznámen s nemocí rakovina. Bylo to velice hezky zpracované. Divák byl poučen, ale také pobaven. ()

negativ

No ten emotivní závěr, kdy se hlavní postava vytrhne z kapaček a za přihlížení sester se potácí po chodbě za svou milou, byl už přehnaný. Jinak až na některé slabší momenty dobře natočeno, vč. těch reálných vyznání skutečných onkologických pacientů na konci každého dílu. ()

Ponkry01233 odpad!

Podle mě ČT moc neumí udělat dobrý seriál. Tento seriál mi připomínal Ulici, kvůli svojí velké nudnosti a nezajímavosti, ale nemůžu se divit, když režisér tohoto seriálu je i producentem Ulice. Pro příště by si ČT nemusela kupovat práva na seriál z Belgie, protože Belgie se žádnou svojí seriálovou/filmovou tvorbou ani trochu neproslavila. Opravdu hodně nepovedený. ()

Matt_D_

Konečně zase povedený seriál z produkce ČT. Perfektní herecké výkony, zajímavé a velmi netradičně pojaté téma. Pro mě to trochu zabila poslední nemocničniční scéna, která dost hraničila z trapností, ale jinak hodnotím seriál velmi dobře. ()

AmikCZ

Prvni dil vesely, moc bavil, druhym dilem otoceno do pesimismu, ktery gradoval, zaver to trosicku vylepsil. Skvele natocene. ()

abecedator50

Předně chci říct, že nejsem fanda českých seriálů. Ale s přítelkyní jsme se začali dívat a začali příběh Filipa prožívat. Oba máme nějakou zkušenost s tímto tématem, i když každý jinou a zajímalo nás, jak to uchopí. Nejdřív je hlavní hrdina nesympatický, arogantní floutek, co dělá vše jen pro svůj prospěch, ale jeho vývoj je téměř ohromující. Všichni odvedli dobrou, ne-li skvělou práci, včetně ústředního dua a především pak pana Bartošky. Pro něj to muselo být také složité, vzhledem k tomu, co prožíval. Ale od výběru hudby, od castingu a hereckých výkonů, po střih, scénář, důraz na detaily, tohle je téměř dokonalý seriál. Nedělá si jen legraci z tak vážného tématu jako je rakovina, ale s citlivou dávkou humoru ukazuje, čím si musí projít spoustu lidí, kteří mají jen jeden cíl, a to je: "Nepřestat bojovat." Možná některé příběhové linky mohly působit krapet zbytečně, ale k dokreslení atmosféry blízkých, tam byly potřeba. Užil jsem si to. A oceňuji také rozhovory s lidmi, kteří si tím prošli. Skutečnými lidmi. Kteří by svoji zkušenost třeba jinak dál nešířili. Dávám 90 %. A některé herce budu sledovat i dál, protože o nich asi ještě uslyšíme. ()

souza72

I přes velký potenciál, který nabízel námět tohoto seriálu, to nedopadlo úplně nejlépe. Zásluhu na tom má především afektované herectví většiny účinkujících... ať už je to " pán s dlaždicemi" nebo " sexy Hanka a la Matka Tereza". Ovšem tohle není problém jen tohoto rádoby opusu. Že naši herci moc hrát neumějí a " přehrávají", je asi největším tumorem naší kinematografie . A nezachránil to ani ten Jirka Bartoška. Bohužel. ()

Vrbson

Komentář k "třetímu výročí" a přihlášení přesně po čtyřech letech.  Neobvyklé téma, převážně spíše méně známí herci a neokoukané prostředí Hradce Králové jsou určitě plusy. Ano, taky se mi zdálo, že je v tom (zpočátku) příliš mnoho sexuálních scén, ale i tak za výše zmíněné vyjmenované plusy je to za pět hvězd. ()

hrdlickat

Kravina na kvadrát, výplod šílence, hloupý scénář. Dal jsem tomu šanci 3 díly, nečekal jsem žádné veledílo, ale nedalo se to vydržet. Téma by si zasloužilo lepší zpracování. ()

janstrizek

Nadstandardní projekt České televize, který otevřel zásadní téma. Myslím, že to je dobrý směr pro ČT a představoval bych si ještě lehce ubrat na dramatičnosti a přidat na nspiraci světovou nezávislou tvorbou ve smyslu netlačení na pilu. Je důležité, že dostali prostor mladí herci a to konkrétně skvělí Alžběta a Filip. Díky čt za snahu posouvat. ()