Jezdci purpurových stepí (TV film)

Riders of the Purple Sage

Scénografie:

Michael Baugh

Kostýmy:

Durinda Wood

Komentáře uživatelů k TV filmu (5)

Tento přepis ve své době údajně nejpopulárnější greyovky by si zasloužil lepší zpracování. Je to celé odbyté, místy zbytečně naivní a zasazené do špatného prostředí. Nevím, proč si někteří myslí, že se western musí odehrávat v Monument Valey. Bylo by dobré, kdyby se k této látce někdo vrátil a natočil to pořádně.(28.3.2011)

• Finskej

Těžko říct. Hlavní linie předlohy zůstala zachována, ale je to takové nijaké: neurazí a nevadí, ale ani nijak vlášť nezaujme. Skončí a člověk zapomene, že film viděl. Snad jedinou zajímavostí je mladičká agentka Lisbonová v jedné z vedlejších rolí. Méně zajímavé už je, že hlavní hrdinka Amy Madiganové, dle předlohy celkem krasavice, je taková mamina, a Ed Harris rovněž nemusel být tak plešatý. Ale jelikož se manželský pár Madiganová + Harris podílel na produkci, asi nebylo vyhnutí.(11.2.2014)

• haWranka

Líbil se mi hudební motiv, ale to bylo asi tak všechno. Neskutečná nuda a absence sympatií byť k jediný postavě mi dost znepříjemnily zážitek.(26.4.2011)

• mira.l

Mě to připadalo dost chaotický, vpodstatě celou dobu jsem tak nějak pořádě nevěděl, o co tam jde, kdo s kým, proti komu, proč... A konec byl taky docela zvláštní.(1.2.2016)

Hm. Cital som kniznu predlohu. Film sa jej dost dobre dejovo drzi, ale ... Banditi boli vykresleni az prilis okrajovo. Aspon jeden blizky zaber na ich zatah na cele s "jazdcom v maske" by mi ulahodil. Takto to vyzera, akoby do deja ani nepatrili. a potom dost vagne vyznieva fakt, ze ten super maskovany jazdec je vlastne celkom mila mlada kocka. A asi nemam rovnaky vkus na baby ako Ed Harris. I ked Amy Madigan nie je na zahodenie, zahrnut ju superlativmi kniznej verzie by som trochu vahal. Robin "Lisbonova" mi ako mlada krehka kocka v tejto ulohe celkom sekla. Som na jej okale trochu zatazeny. A Ed Harris je pre mna tiez ok. Chybaju mi hlbsie dialogy a trochu detailnejsie zabery namiesto niektorych zdlhavych sekvencii. Nakoniec - vonu salvie som z obrazovky vobec necitil, ale mohli ju nahradit vacsou davkou romantiky. Vcelku vzato nieco medzi 60 a 70 %. ------>>>> PS: Este prosim upravit ten Obsah hore, citujem :" Setkává se s Lassiterem, který pátrá, jak se pomstít své bývalé lásce. " Akej byvalej laske? Bola to predsa jeho sestra, ktoru uniesli! A nechce sa jej pomstit, on ju chce pomstit. To tak na okraj :)(7.12.2015)