poster

Jezdci purpurových stepí (TV film)

 • USA

  Riders of the Purple Sage

Drama / Romantický / Western

USA, 1996, 97 min

Režie:

Charles Haid

Předloha:

Zane Grey (kniha)

Scénář:

Gill Dennis

Kamera:

William Wages

Hudba:

Arthur Kempel

Producenti:

Thomas John Kane

Střih:

David Holden

Scénografie:

Michael Baugh

Kostýmy:

Durinda Wood
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV filmu (5)

 • Historik
  ***

  Tento přepis ve své době údajně nejpopulárnější greyovky by si zasloužil lepší zpracování. Je to celé odbyté, místy zbytečně naivní a zasazené do špatného prostředí. Nevím, proč si někteří myslí, že se western musí odehrávat v Monument Valey. Bylo by dobré, kdyby se k této látce někdo vrátil a natočil to pořádně.(28.3.2011)

 • Finskej
  **

  Těžko říct. Hlavní linie předlohy zůstala zachována, ale je to takové nijaké: neurazí a nevadí, ale ani nijak vlášť nezaujme. Skončí a člověk zapomene, že film viděl. Snad jedinou zajímavostí je mladičká agentka Lisbonová v jedné z vedlejších rolí. Méně zajímavé už je, že hlavní hrdinka Amy Madiganové, dle předlohy celkem krasavice, je taková mamina, a Ed Harris rovněž nemusel být tak plešatý. Ale jelikož se manželský pár Madiganová + Harris podílel na produkci, asi nebylo vyhnutí.(11.2.2014)

 • haWranka
  **

  Líbil se mi hudební motiv, ale to bylo asi tak všechno. Neskutečná nuda a absence sympatií byť k jediný postavě mi dost znepříjemnily zážitek.(26.4.2011)

 • mira.l
  **

  Mě to připadalo dost chaotický, vpodstatě celou dobu jsem tak nějak pořádě nevěděl, o co tam jde, kdo s kým, proti komu, proč... A konec byl taky docela zvláštní.(1.2.2016)

 • ferika
  ****

  Hm. Cital som kniznu predlohu. Film sa jej dost dobre dejovo drzi, ale ... Banditi boli vykresleni az prilis okrajovo. Aspon jeden blizky zaber na ich zatah na cele s "jazdcom v maske" by mi ulahodil. Takto to vyzera, akoby do deja ani nepatrili. a potom dost vagne vyznieva fakt, ze ten super maskovany jazdec je vlastne celkom mila mlada kocka. A asi nemam rovnaky vkus na baby ako Ed Harris. I ked Amy Madigan nie je na zahodenie, zahrnut ju superlativmi kniznej verzie by som trochu vahal. Robin "Lisbonova" mi ako mlada krehka kocka v tejto ulohe celkom sekla. Som na jej okale trochu zatazeny. A Ed Harris je pre mna tiez ok. Chybaju mi hlbsie dialogy a trochu detailnejsie zabery namiesto niektorych zdlhavych sekvencii. Nakoniec - vonu salvie som z obrazovky vobec necitil, ale mohli ju nahradit vacsou davkou romantiky. Vcelku vzato nieco medzi 60 a 70 %. ------>>>> PS: Este prosim upravit ten Obsah hore, citujem :" Setkává se s Lassiterem, který pátrá, jak se pomstít své bývalé lásce. " Akej byvalej laske? Bola to predsa jeho sestra, ktoru uniesli! A nechce sa jej pomstit, on ju chce pomstit. To tak na okraj :)(7.12.2015)